Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

İlknokta sitesinden en son iki yıl önce almışım. Posta adresimi bulmam 5 dakika, şifremi bulmam da 10 dakika sürdü. Suratımı ekşiterek sepet yaptım 77 lirada kaldı. Kargo bedava için “149” lira lazımmış. Tek umudum Malazan. :joy:

2 Beğeni

Aman @Agape Hanım bizim sepet 150’yi çoktan geçti tek umudumuz Malazan’la 200’ü geçmemesi.:grinning::grinning:

4 Beğeni

Benim İlknokta sepetim şimdiden 300 tl oldu. Tabii bunun 135 TL’si Kadim Kanunlar serisi. Şimdi Malazan’ı bekliyorum :slight_smile:

1 Beğeni

İnanın şu son zamlardan sonra nemrut bir insana dönüştüm. Haşhaş Savaşı serisi sonradan kutulanır da sinirlerim bozulur diye eledim.

Cadının Yüreği bilemiyorum. İlgimi çekip çekmediği konusunda şüphelerim var. Böyle tekil mitolojik içerikli kitapları çok sevemiyorum. Sanki hepsi aynı şeyi anlatıyormuş gibi hissediyorum. Kirke’nin redaksiyonu çok kötüydü. Ondan sonra biraz soğudum sanırım bu tekil kitaplara karşı. Bir de sene sonu ve özel kampanyalarda bu kitaplar ele ayağa düşüyor. Her seferinde pahalıya almış oluyorum. Bu yüzden onu da eledim.

İstediğim iki kitabı pek sevgili bir forumdaş almak istediği için listeden düştü haliyle.

İthaki’yi güncel takip ettiğim için geçmişe dönük alacağım bir şey de pek kalmadı.

Türk yazarları da okuyamıyorum. Fazla çeviri kitap okuduğumdan hep bir yavan buluyorum. Tamamen benim yozlaşmış olmam buna sebep.

Türk klasiklerini de bir kere İş Bankası’ndan almaya başladım diye bulaşmıyorum.

Manga, çizgiroman pek bana uygun veya benim pek uygun olduğum türler değil. Ben kendim hayal etmeyi seviyorum. Bir biçime bürünmüş içerikler bu yüzden ilgimi çekmiyor. Dayatma gibi hissediyorum okurken.

@Blackheart Kadim Kanunlar’a değer gerçekten. Çok güzel bir seri bence.

Bu arada sepet de 77 değil 72,50 imiş. :smiley: Sanırım aradan dereden bir kitap daha bulmam gerekecek. Eğer ciltli gelirse gerekmeyebilir de.

5 Beğeni

Kirke okurken o kadar sıkılmıştım ki, anlatamam. Ancak çok uzun süre sonra yazarın Akhilleus’un Şarkısı kitabına başlayınca gayet güzel bir tat bırakmıştı. Editörlüğü de rahatsız edecek kadar kötü değildi hatırladığım kadarıyla. Onu da önereyim dedim lafı geçmişken :slight_smile:

2 Beğeni

Onu aldım almasına ama bence ben mitolojik kitaplar konusunda epey cahilim. Kim kimdir, ne nedir filan aşırı karıştırıyorum. Hangisi kimin çocuğu, yarı tanrı olanlar kimler filan derken bende devreler yanıyor. Biraz mitoloji okuması yapıp alt zemin hazırlamam lazım ki keyif alabileyim. Aksi halde okurken kitabı bırakıp sürekli araştırmak zorunda kalıyorum. Bu sebeple biraz askıya aldım diyebilirim.

Ezra Erhat’ın mitoloji sözlüğünü almıştım. Çevirilerde genelde baz alınan sözlük bu ülkemiz için ama onu da Aslı’ya verdim. Bir ara tekrar almam lazım. Belki o zaman daha kolay olabilir. Biraz bu tarz kitaplar alıp ansiklopedik bilgi okumalıyım. Boş okuma yapmak istemiyorum.

2 Beğeni

O zaman İlyada ve Odysseia’yı okuduktan sonra okumanız daha iyi olacak Cadı hazretleri.
Akhilleus’un Şarkısı = İlyada
Ben, Kirke = Odeysseia

6 Beğeni

Tam tersi olması gerekmiyor mu ? Kirke Odessa’da çıkıyordu. Akhilleus ve Patroklos falan da İlyada da vardı.

1 Beğeni

Evet, biliyorum ama gözüm korkuyor onlardan. :smiley: İkisi de var ama şu an bakışma aşamasındayız. Henüz çaya çıkmayı düşünüyoruz. :rofl:

1 Beğeni

Aynen hocam :slight_smile: bir an hatlar karıştı.
Düzelttim sağ olun.

@Agape O kim, bu kim, diye diye… yıllarca araştıra araştıra, arkadaşım gibi oldular. Sanırım ondan garipsemedim. :joy::face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

Mitoloji çok fazla ilgimi çeken bir konu değil ya da şöyle demeliyim her mitoloji öyle ilgimi çekmiyor.

3 Beğeni

Param yok valla,ondan İlknoktadan Malazan çıksın diye falan diye de bir derdim yok.Param olduğunda en uygun bulduğum siteden alırım. :cowboy_hat_face:

3 Beğeni

Jason Schreier’ın yeni kitabı ne zaman geliyor bilginiz var mı?

1 Beğeni

Everest Yiğit Bener’in iki kitabının yeni baskısını yapmış.

https://www.eganba.com/oteki-dusler-kitabi-yigit-bener-everest-yayinlari
https://www.eganba.com/oteki-kuruntular-kitabi-yigit-bener

8 Beğeni

Malazan fantastikmiş sanırım, o yüzden benimde ilgimi çekmiyor. Zaten 10 kitaptan oluşan bir seriymiş en erken 3-4 yılda tamamlanır diye düşünüyorum. O zaman gelene kadar çok çok küçük bir ihtimal ama fantastiğe ilgi duyarsam alırım. Şimdilik gündemimde öyle bir kitap yok :smiley:

1 Beğeni

@Agape Kadim Kanunlar her bir kitap 45 liraya geliyor, fiyat biraz yüksek ancak yapacak bir şey yok. Fiyatlar genel olarak bu seviyelere çıktı. Normalde bugün sipariş verecektim, Malazan için beklemeye aldım.

1 Beğeni

45 çok ama verdiğine değecektir. Ortalama bir kitap olsa verme derdim. Artık kitap önerirken de buna dikkat ediyorum. Kitap başı 30 bence daha uygun ama yapacak bir şey yok maalesef. İlknokta’da kod da olmuyor hani 40’a insin…

2 Beğeni

Yine burası almış başını gitmiş. Suçu işleyen bir de Baş Denetmen. Örnek olması gerekirken problem oluyor. Sonra taşı Robot Denetmen.

5 Beğeni

Tüm sorun burada zaten. Diğer denetmenler bu nasılsa robot yorulmaz deyip ihaleyi sana veriyorlar :laughing:

3 Beğeni

Ben olsam beni banlardım. Bence sen de yapmalısın.

1 Beğeni