Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Özel Hayatın Tarihi 5 cilt ciltli set KitapSepeti’nde 50TL kupon indirimi ile 400’e geldi. Aslında limiti doldurmak için aldığım 50 TL’lik 3 kitap bedava geldi de denebilir tabii :grinning:

5 Beğeni

Zehirli ok bu işte. Nerde görsem tanırım.

Bu arada ben hepsini eklediğimde 30 TL indirim koduna denk geliyor. Siz 50 TL indirim için sepeti 500’e mi tamamladınız.

5 Beğeni

Ok bana da ulaştı :slight_smile: Delta Tevfik Fikret %45 indirimdeydi onu ekledim. 50 TL indirimle siparişi verdim

3 Beğeni

Yok, 5 ciltli kitap 450 yapıyor. 50 TL’lik daha kitap ekledim 450 ödedim yine.

4 Beğeni

İstanbul İstanbul - Orhan Kemal

Işık Öğütçü’nün önsözüyle

İstanbul İstanbul ’da Orhan Kemal’in sekiz öykü kitabından seçilmiş, İstanbul temalı otuz dört öykü yer alıyor. Küçük insanların yaşam mücadelesi, ekmek kavgası öykülerin odak noktası. Orhan Kemal’in gözünden bir İstanbul panoraması…

“İstanbul birtakım suluboya resimlerden ibaret değildir. İstanbul, İstanbul’un sadece adaları, denizi, göğü, Beyoğlu’su, içkisi, motoru, sandalı olamaz. İstanbul’u derinlemesine, fakir semtleri, çalışan irili ufaklı insanlarıyla, onların geçim şartları, ıstıraplarıyla bilmek, tanımak demektir…”
Orhan Kemal

Opera Anlık Görüntü_2022-01-20_113500_www.basaridagitim.com

https://twitter.com/EverestKitap/status/1484073914032697345?s=20

5 Beğeni

Fiyatlar yandım anam dedirtecek yakında bize. :slight_smile: Normal boy, normal baskı, sayfa sayısı az 100 lira etiket.

5 Beğeni

Bu kitap ciltli zannediyorum ama Alfakitap ciltsiz girmiş. Bunu bir sorayım.

3 Beğeni

Ana Malazan konusuna bakmayan olabilir diye buraya da yazmak istedim:

Az önce güvenilir (tavşan) bir kaynaktan aldığımız habere göre Malazan ciltli de olacakmış arkadaşlar ama bu haftaya yetişmemiş maalesef. Ciltli almayı düşünen varsa beklemesinde fayda var.

13 Beğeni

Sen adamsın, harika haber!

3 Beğeni

Uzun bir zaman sonra sessiz sedasız yeni baskı yapmış.

7 Beğeni

Delta baskısını da yapsalar çok güzel olurdu.

2 Beğeni

YKY tekrar baskıları daha efektif sunabilir bence ya. Cidden sessiz sedasız yaptı yeni baskıyı. Benim ve takip edenlerin haberi olmuştur, oldu illa ki ama daha geniş kitlelere bu tarz tekrar baskıları iletebilirler.

Mesela bu eser henüz YKY sitesinde stokta görünmüyor :slight_smile:

2 Beğeni

Sırrımsın Sırdaşımsın da yeni baskı yapmış siz paylaşınca gördüm. Zamanında 10 lira olan kitap 55 lira olmuş.

4 Beğeni

Keşke YKY eskiden Türk Edebiyatı’na verdiğı önemi tazelese. Orhan Pamuk, Yaşar Kemal tamam iyi güzel ama yıllarca Selçuk Baran, Orhan Duru gibi yazarları bekletti. Kamuran Şipal’i 13 sene bekletti. Tarık Dursun K. bekleye bekleye bir hal oldu sonunda İthaki’ye geçti. Acaba Feyyaz Kayacan ve Yusuf Atılgan’ı da beklettikleri için mi kaybetti? Strazburg Hatıraları gibi edebiyatımızın en nadide öykü kitabına sahip Samet Ağaoğlu hala beklemede.

7 Beğeni

Seninle bu konuları çok konuştuk, artık diyecek çok söz yok. Evet tekrar baskıları önemsemiyorlar ama en özel Türk öykü derlemeleri de YKY’den çıkmış olduğu için adamlara kızamıyorum da.

2 Beğeni

@Bunn-Y’nin affedeceğini düşünerek ben paylaşmak istedim. :slight_smile:

47 Beğeni

Liste fiyatı 100 TL . Ciltli de 150 TL olur herhalde.

2 Beğeni
13 Beğeni

Her şey güzel.

Sadece kapağa baktıkça “nabıyonuz la yitikler” diyesim geliyor :rofl:

BİRİNÇ!

14 Beğeni

Kapak çok güzel. Muhtemelen konuşulmuştur ama, kitapları art arda okumak mı gerekir?

2 Beğeni