Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Ciltli - ciltsiz - kırmızı - beyaz tüm Alfa klasiklerde var.

1000 adet İş Bankası için özellikle Halil İnalcık ismi için sınırlı değil çok sınırlı bir rakam. Bitmesi için fazla zamana gerek yok.

1 Beğeni

Gerekli mi sizce? Daha güzel bir tasarım olabilirmiş.

Dizi numarası olarak hepsine yazıyorlar. Gerekli mi bilmiyorum.

Beni esas olarak kapak değil de dizi sırasının kitap sırtında olması daha çok rahatsız ediyor. İş bankası kapaklarının da en sevmediğim yönü bu oluyor.

İkinci fotoğraftaki durum çok daha fazla rahatsız ediyor beni.

8 Beğeni

Kesinlikle sana katılıyorum. Dizinin tüm kitaplarını almayacaklar için sıkıntı.

2 Beğeni

Alfa klasiklerin kapak uyumu biraz engebeli arazi gibi.:slight_smile:

Kartonlar bir yana ciltliler de kırmızı - beyaz kapaklar var.(kırmızılar aynı zamanda şömizli) Ciltli beyaz kapaklarda ebatları farklı olanlar var. Bir de 3-4 adet ile sınırlı yeşil bez cilt olanlar var. Kapaklarında da tam bir tasarım uyumu yok.

4 Beğeni

Ayrıntı ve ithakide de çok sıkıntı bu. Ben bütün seriyi almayacağım belki, ya da seriden bir yazarı alıyorum. Bari onun sıralaması olsun.

Hatta ayrıntıda iki tane sıra yazan var, yazmayan var. Benim elle yazmaya karar verip vazgeçtiklerim falan var. Çok karışık. Tek yazarda bile. Alfayla kapışır.

13 Beğeni

Alfa’nın bu konularda eline kimse su dökemez. :slight_smile: Mutlaka kitabın bir yerinde bir falso yapıyor.

1 Beğeni

İthaki Karanlık Kitaplık harici numara yok en azından. BKK, Modern, Kapsül, Pangea, Japon vs sıkıntısız karışık toplanabiliyor. Nedense bir tek bunda yaptılar. Diğerlerinde ya arkada ya da künyede yazıyor serinin kaçıncı kitabı olduğu.

6 Beğeni

Henüz satışa açmadılar. İki gün önce fiyatlandırma konusunda karar veremedik demişlerdi. “Hayırlı” bir karar beklemiyorum ama :slight_smile: yine de umarım arşa çıkarmazlar ciltli baskının fiyatını.

5 Beğeni

İhsan Oktay’ın Tiamat kapağını bekleye bekleye bir hal oldum.

1 Beğeni

Çok pardon, ben adedi yanlış görmüşüm ama 1000’den fazla 2000’den az yine.

1 Beğeni

1500 mü yani? :smile:

Yok hocam 1600 civarı :smiley:

150 tl ciltli etiket fiyatı.

resim

120 tl karton kapak.

resim

10 Beğeni

Valla abi sipariş verdim. Üç beş günde tükeneceğini düşünüyorum.

4 Beğeni

Alfa gurubunda yine ciltli ve karton arasında fark az. Kartonun fiyatı uçurmuşlar çünkü. :slight_smile:

3 Beğeni

Bence o kadar kısa sürede tükenmez ama Türkiye burası, belli de olmaz :slight_smile:

1 Beğeni

Evet Alfa grubu karton kapakda da pahalı bir yayınevi. Ancak sayfa sayısı 896 olduğunu düşünürsek piyasa normalinin çok üstünde değil. En kötüsü piyasa ortalamalarının çok yükselmiş olması. Pahalılık olarak kategorileştirsek 2. kategoriye girer bence, İmge Pegasus vs. 1. kategori olur gibi.

Everest’le ilişkimi dondurduğumdan şu anda ilgimi çekmiyor zaten diye de avunabilirim tabi.

4 Beğeni

Aslında piyasa normallerinde olduğunu biliyorum ben de. Geçenlerde forumda Alfa Ciltli-Kartonla ilgili bir muhabbet dönmüştü ondan yazdım ben onu. :slight_smile:

2 Beğeni