Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Mitos - Yunan Mitleri 1

“Kendine seni buraya neyin getirdiğini sormalısın,” dedi Pan. “Cevabı aşksa yol göstermesi ve içini rahatlatması için Aphrodite ve Eros’a dua etmelisin. Eğer çöküşüne kendi kötülüğün sebep olduysa yaşayıp tövbe etmelisin. Sebebi başkalarıysa intikam almak için yaşamaya devam etmelisin.”

Aşkı, savaşı, ihtirası ve aldatmaları hiç kimse Yunan tanrı ve tanrıçalarından daha yürekli ya da daha hayranlık verici şekilde yaşayamaz. Uygarlığın kökenini oluşturan, izlerini günümüzde hâlâ takip edebildiğimiz bu kültürün en sevilen mitlerini yeniden anlatma tuzağına düşmeyen Stephen Fry, samimi mizahı, kendine has dili ve modern anlatımıyla, adeta Herakles görevlerini başarıyor; bu ulaşılmaz Olymposlulara bizden parçalar katıyor.

Her şey Khaos’a geri döneceği için Fry kitabına buradan başlıyor, Gaia’nın doğuşuyla düşünce şekilleniyor. Gökyüzünün semeninden var olan seminal semantik semiyoloji. Daha sonra Titanlar çatışıyor, Zeus yeni bir ırk yaratmaya karar veriyor.

Pandora’nın kutusundan Prometheus’un ateşine uzanan bu kadim öykülerle, Olymposluların maceralarla dolu cezbedici dünyasının kapılarını açan Stephen Fry, kitabın sonunda mitleri yorumlamak ya da açıklamak için değil, anlatmak için notlar bırakıyor.

https://kidega.com/kitap/mitos-397980/detay

5 Beğeni

2.cilt çıksa bile diğerleri de böyle uzun zaman alacak çünkü kitaplar 20.yıl edisyonlarının Türkçe versiyonları. Ve yanlış hatırlamıyorsam 5. kitap 2011 yılında çıkmıştı. Bu da özel baskısının 2031 yılında gelmesi demek.

1 Beğeni

O zamana kadar da kim öle kim kala ben klasik versiyonunda okuyayım en iyisi. Çok teşekkür ederim.

Bu kitap çok övülüyordu, çok sevindim çıkmasına. Kahramanlar ve Truva adında iki kitabı daha var.

Alfa orijinal kapaklarla basmamış. Orijinal kapaklar daha afilli, Alfa biraz kolaya kaçmış ama bu da güzel olmuş. Fiyatıda da baya uygunmuş. Kendi sitesinde %35 indirim ile 29 TL civarına satılır.

Orijinal Kapaklar

https://scontent.fesb3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/66617334_10156318878776905_1775898556612214784_o.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-3&_nc_sid=9267fe&_nc_ohc=f_4nIZ2IqW4AX9QFTIo&_nc_ht=scontent.fesb3-2.fna&oh=13db3fbac6e45d83d29ce85c4bd030b6&oe=606DB0C0

https://2.bp.blogspot.com/-hbydtXq29aY/Xkvul4Y--iI/AAAAAAAAGJc/aS0FYf2MmiQubKoyXcmJuCYWswfVzi07wCLcBGAsYHQ/s1600/Mythos.JPG

Alfa acaba sonradan ciltli oalrak basar mı ki bunları?

Edit : Ciltli baskısı bu ;

https://twitter.com/stephenfry/status/1166269365282639872?s=20

8 Beğeni

Ciltli baskıyı sosyal medyadan sormuştum cevap gelirse paylaşırım.

5 Beğeni

Paylaşıldı mı bilmiyorum ama benim gibi bekleyeni varsa bandroller de alınmış. Kırmızı ve Siyah kapağı anladım da Bozkurtların Ölümü ne baskısı onu çözemedim.

8 Beğeni

Can Yayınları editörlerinden Cem Alpan’dan Can gelecek programdan son haberler; Coetzee, Llosa, Ernaux ve Louis’ler geliyor:

7 Beğeni

15 Beğeni

Sonunda :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Yazarın en kısa kitabı galiba.

6 Beğeni

Jagur Kitap yenileri

4 Beğeni

Muhtemelen siz de biliyorsunuzdur Nihal Atsız’ın Bozkurt’lar romanı aslında iki kitaptan oluşuyor. İlki Bozkurt’ların Ölümü, diğeri Bozkurt’lar Diriliyor. İki kitap birleştirilip Bozkurt’lar olarak yayınlanmıştı. Acaba Bozkurt’ların Ölümü ayrı bir kitap olarak mı basıldı ben de merak ettim şimdi.

@BiblofilYouTube aslında iki ayrı kitap olarak basılacaksa diğer kitabın adının da Bozkurt’lar Diriliyor olması gerekir. Sanırım ancak piyasaya çıktığında anlayacağız bunu.

3 Beğeni

Sadece T. Singer yeni diye biliyorum. Diğerleri tekrar baskı yapmış olabilir, daha önce çıkmışlardı. :innocent:

2 Beğeni

Tabi onu biliyorum :slight_smile:

Demek istediğim, resimli özel baskılarla birlikte bandrol alınmış birinci baskı bir kitap olduğundan, o da mı böyle bir şey acaba yoksa iki part halinde standart bir baskı mı basacaklar arasında kaldım.

3 Beğeni

:blush:

12 Beğeni

Aha bu sefer alazlandım :smile:

Haydi İthaki son bir şarkı istiyorum senden :smile:

2 Beğeni

Tahminleri alalım. Malazan? Poppy War?

4 Beğeni

Hayır kırmızı ve siyah kapak resimli baskının versiyonları. Muhtemelen Bozkurtların ölümü de kitabı standart bir baskıda iki parça çıkartma fikridir.

3 Beğeni

Ben de Ejderha Mızrağı ve Drizzt ciltli kitaplar diye tahminde bulunayım.

7 Beğeni

Ben de onu düşündüm ama ses çıkartmayarak totem yapıyorum :smile:

3 Beğeni