Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Bu perşembe çıkar belki o artık.

1 Beğeni

image
image
image
image
image
image

11 Beğeni

34 hafta beklemedik yine hocam. Bekleseydik daha da üzülürdük büyük ihtimalle.

1 Beğeni

Gözüme yine bir şey çarpmadı gibi.

Kara Bulut - Fred Hoyle şu kitap galiba.

Aşağıda paylaştığım Wikipedia sayfasını okumayın, ben yandım siz yanmayın. :slight_smile: Spoiler var gibi . :slight_smile:

5 Beğeni

Bir gün bu bölümde şu resimleri görsem çok mutlu olacağım.

yeşim Mars

6526698

Ne dersiniz o günler gelecek mi?

4 Beğeni

Gelecek inşallah. :joy: Sanıyorum ve umuyorum.

Evde printerdan senin çıktı alıp basman daha yüksek olasılık bence.

Tüm forumu toplayıp bir dizisini yada filmini çeksek 6 ay sonra basılır orası ayrı.

1 Beğeni

Konu hakkında şuradan bilgi alabilirsiniz.

https://help.netflix.com/tr

3 Beğeni

Böyle olur :joy:

8 Beğeni

En kötü Netflix’e satarız. :innocent:

@alper Mars’ta halay çekenler olur o zaman filmin ismi.

2 Beğeni

Bence Flash TV’ye satabilirdiniz ama tekrar kapanmış kanal. :slight_smile:

1 Beğeni

Kaynak Akçura’nın seçme eserler baskısına bir kitap daha eklemiş.

https://www.kaynakyayinlari.com/a-da-avrupada-s-yas-f-k-r-akimlari-p364641.html

5 Beğeni

Folio’nun şu baskıya bakınca biz ne okuduk diyorum. daha neler neler var tabii de denk gelince içerlendim :expressionless:

19 Beğeni

1000 adet basılmış, Alan Lee imzalı sayılı özel baskıymış. Sadece 1000 Euro 15000. 5000 çıkarım 2 ortak daha çıkarsa kurbanda alabiliriz. :laughing::laughing:

6 Beğeni

What can i do sometimes? :frowning:

1 Beğeni

Akira 2’yi BKM Kitap’tan RAMAZAN10 kodu ile 99,50’ye aldım. Az basılır, biter de üzülürüm diye düşünerek hemen aldım. Gerekli Şeyler, İdefix’te %35’e giriyor beklenirse ama 2 ayda 3 kere zam gelen bu dönemde beklemek de risk.

3 Beğeni

Benden de bi 5000 kopar. Peki paylaşımı nasıl yapacağız? 4 ay birinde, 4 ay diğerinde şeklinde yaparsak sıra bana gelince Gollum’a dönüşebilirim :upside_down_face::grin:. Hatta kitabı elime alınca görünmez bile olabilirim.

2 Beğeni

“Büyük Fikirleri Kolayca Anlayın” yeni kitap : Tıp Kitabı

Tıp Kitabı (Ciltli)

Hastalıklar nasıl teşhis edilir? Kanser nedir?
Bazı pandemiler neden bu kadar ölümcüldür?
Bu kitap günümüzdeki tıp anlayışına şekil veren ve sağlığımızı korumamıza katkıda bulunan önemli buluş ve keşifleri açıklayarak bu soruları ve daha fazlasını yanıtlıyor.

Sade bir dilde kaleme alınan Tıp Kitabı tıp tarihindeki önemli kilometre taşlarını ortaya koyuyor, zekice görsellerle konulara açıklık getiriyor ve karmaşık kavramları şekillerle daha anlaşılır kılıyor.

İster tıp öğrencisi, ister sağlık çalışanı, ister tıpla ilgilenen bir okur olun bu kitapta ilginizi çeken birçok şey bulacaksınız.

Tehdidin kaynağı ister düşman isterse padişah olsun dünyanın geri kalanına karşı yoldaşlarının yanında saf tutmaya and içmiş bir savaşçı kardeşliğiydi yeniçeriler. Devşirme olmanın verdiği derin yalnızlık duygusuna bir çareydi “Yeniçeri Yoldaşlığı”.
Kim bilir belki de bilinemez diyarlara uçan bu katar katar turnalar, tarihin külleri arasında, savaş meydanlarında unuttuğumuz bu hayaletler ordusu, inandıkları gibi Rical-i Gayb’a karışmışlardır. Kim bilir belki de bu hayaletleri tanımak, biraz da kendimizi tanımak olacaktır.
Erdal Küçükyalçın, bilim adamı kimliğine bağlı yorum cesaretini sergilemekten kaçınmıyor. Yeniçerilik konusunu merak edenler gibi yeni yorumlar bulmak isteyenler de hemen okumalı bu kitabı. Turna bir kez daha uçup gitmeden gölden, Yeniçerilik nedir, nasıl ve hangi sebeplerle kurulmuş, hangi tarihi süreçlerden geçmiş ve Bektaşilikle ilgisi nedir? Bu soruların karşılığını bulabilirsiniz bütün açıklığıyla.
Yol, yoldaşlık, ‘Seğirdim Koşusu’, ‘Leylek Çadırı’, mehteri ile; kazanları, gülbangları, yeminleri, kışlaları, sancakları, rütbeleri, yapı, gelenek ve inançlarıyla Yeniçeri Ocağı… Solaklar, çavuşlar, avcılar, aşçılar, casuslarıyla Osmanlı ordusunun kalbi yeniçeriler…
Mevcut algılardan hareket eden Küçükyalçın, hem bu algıları yıkmayı hem de Yeniçerilik ve Bektaşilik bağlarını ortaya çıkarmayı hedefliyor.
Turna simgesine bağlı olarak anlatılan şiirsel bölümler ise olağanüstü.
Tarih bir de bu açıdan okunmalı. Yeniden…

6 Beğeni

Bir ortak daha lazım her halükarda. 3 kitap 3 ortak, her birimizde 1i kalabilir, 3 güç yüzüğüne sahip cüce gibi 3 yüz yılda bir buluşur Ay Ritüeli yaparız :laughing::laughing:

2 Beğeni

Valla kenarları gümüş tozluymuş arada ekmek banarız :smile: anca o şekil.

1 Beğeni