Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Daha önce de aynı adla Baykuş Kitap’tan çıkmıştı yıllar önce.

Öksüz Fırın da çizgi romanmış bu arada. Siyah beyaz. Devamı da var sanırım.

3 Beğeni

Pride, aslan sürüsü demek olduğu için o kadar da serbest değil bence.

2 Beğeni

Hocam bu sayfaya nereden bakıyorsunuz

1 Beğeni

En sevdigim cevirilerden biri benim de. Aslan hem gururlu olmayi vs de cagristirdigi icin. Bagdat’in Aslan Surusu falan yerine Bagdat’in Aslanlari demek cuk oturuyor resmen. Iki anlami da veriyor neredeyse.

1 Beğeni

https://www.telifhaklari.gov.tr/kitap-bandroller

Buradan öğrenebilirsin

Valla rengi de kapağı da yine çok güzel BKK’nın. :heart_eyes:

1 Beğeni

Bunu bilmiyordum, şimdi daha mantıklı oldu. Teşekkürler. :slightly_smiling_face:

Doğan kitap çıkarmıştı Can Yayınları’na geçti

7 Beğeni

11 Beğeni
11 Beğeni

13 Beğeni

Daha yeni konuştuk bunları basmıyorlar durdular diye. Çok güzel haber, ne kadar erken o kadar ucuz :smile:

3 Beğeni

Bu fotoğraf cüzdan yakıyor.

3 Beğeni

Sırtları güzel gözükecek bu serinin tamamlandığında.

12 Beğeni
3 Beğeni

Kutulu çıkarırlarsa biraz üzülürüm açıkçası. İlk 2 cilti aldım zaten bir daha kutu için almak üzer

1 Beğeni

Kutulu çıkma ihtimaline karşı almadım ben. Bir de İlk 2 cildin baskısında sorun vardı.

Bunu duyan Alfa yapıştırmış cevabı. Daha üç gün olmuş üzerinde konuşalı.
Devamının gelmesini istiyordum ama böyle çığ gibi hep birlikte basmalarını da beklemiyordum. 2şer tane yaya yaya bassalar daha iyi olurdu. Bir de benim gibi ilk ikisini alanlar için kutu olayı sıkıntı. Bakalım kutulu set yapacaklar mı?

2 Beğeni

Çok güzel bir baskı olmuş.

Orhan Veli’nin ilk kez 1951’de yayımlanan Bütün Şiirleri’nin bu özel edisyonu, şairin kitaplarında ve dergilerde çıkan tüm şiirlerini kronolojik bir sıralamayla ve ilk basımlarına sadık bir düzenlemeyle bir araya getiriyor.

Kitabı yayına hazırlayan Derya Önder’in kaleme aldığı giriş yazısı, 1951-2021 yılları arasında Yaşar Nabi Nayır, Asım Bezirci ve Memet Fuat’ın derlemeleriyle farklı yayınevleri tarafından basılan Bütün Şiirleri’nin 70 yıllık yayın öyküsünü sunuyor. Kitabın sonunda yer alan hem araştırmacıların hem ilgili okurların kolaylıkla yararlanabileceği her bir şiir için düşülmüş notlar ise edisyona ayrı bir zenginlik katıyor.
Ayrıca kitapta Kaan Bağcı’nın Orhan Veli’nin 15 şiiri için özel olarak çizdiği illüstrasyonlar yer alıyor.

Özenle hazırlanan bu edisyonun Orhan Veli şirinin gelecekte de okunmasına katkı sunacağına inanıyoruz.

14 Beğeni
7 Beğeni