Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

İki aydır kitap almıyorum, bir liste yapayım dedim elli küsür kitap çıktı, çizgi romanlar uçmuş zaten, acayip para…

3 Beğeni

Pamuk eller cebe :slight_smile:

6 Beğeni

140 sayfa nasıl 41 TL ya?

1 Beğeni

Kendi sitesinde 28 lira Laputa’nın. Oradan almak daha mantıklı oluyor kitaplarını, hem yanında hediye kitap ve ayraç vs gönderiyorlar.

6 Beğeni

Robert Galbraith (J. K. Rowling) - Cormoran Strike serisi 5 ve 6. Kitapların çevirisinden ses var mı? Ne zaman gelirler? Bu hızla Pegasus çevirip basamadan seri final yapacak.

1 Beğeni

10 Beğeni

Alfa biraz daha Çehov’ları baskıdan çıkarmazsa ciltli toplayanlar kredi çekmek zorunda kalacak. :slight_smile:

MCA - Aylaklar 'ın sert kapak baskısı yapılmış.

Fiyatlar liste fiyatları.

Aylaklar (Ciltli)

Şu ülkenin elli altmış yıllık geçmişini iyi bilirim. Bugüne bakarken onu dünün yarattığını anlıyorum. Siz yüz yıllık bir çürümenin sonucusunuz. Bir ülke nasıl batar? Yalnızca savaşlarda yenilmekle değil, elindeki toprakları başkalarına kaptırmakla da değil… Ruhça çökerek, yaşamaktan koparak batar.

“Gerçekten bir ironi başyapıtı ‘Aylaklar’. Geçmişin sert hesaplaşması ama, ‘yeni’nin bir türlü özümsenmediğini, yerleşiklik kazanamadığını da dile getirmekten uzak durmamış. Hatta, ‘yeni’ kimileyin trajikomik bir sancı olup çıkıyor.”
Selim İleri

​Meşrutiyet’ten sonraki toplumsal dönüşümlerin her bir devresini ustaca sentezleyen Melih Cevdet Anday, Aylaklar’da Sultan II. Abdülhamid’in eczacıbaşısı Şükrü Paşa’nın konağında yaşayan bir aile üzerinden Cumhuriyet Türkiyesi toplumunu tahlil eder. Aile, ev ve devlet, zengin bir anlatıyla, birbirini çok yakından ve benzer bir hikâyeyle seyreder. Olağanüstü bir başarıyla inşa edilmiş karakterler ve izlekteki kendinden emin duruşuyla Aylaklar, edebiyatımızdaki en önemli klasiklerden biridir.

Her Şeyin Teorisi Yoktur

“Bütün, parçaların toplamından daha büyüktür” ve “parçalar sistemleri oluşturmak için etkileşime girdiğinde yeni şeyler meydana gelir” gözlemi genellikle belirme adıyla anılır. Bu kitabın amacı, modern fiziğin çeşitli dallarındaki fikirlerin ve keşiflerin, belirme hakkındaki düşüncelerimizi nasıl geliştirdiğini ve keskinleştirdiğini göstermektir. Belirme kavramı, indirgeyici olmayan davranışın daha yüksek organizasyon ve karmaşıklık düzeylerinde ortaya çıktığını ifade eder. Kitapta, kuantum mekaniği, yoğun madde fiziği ile doğrusal olmayan ve istatistiksel fizik alanındaki sohbet turu boyunca, belirmeyle karşımıza çıkan çeşitli nüanslar vurgulanıyor.

“Belirme kavramının bilimsel anlatımına harika bir giriş. Bilimsel açıklamaları genel okuyucu kitlesinin rahatlıkla anlayabileceği bir tarzda ortaya koyuyor. Yeniden boyutlandırma ve kritik davranışın sunumu gerçekten
çok iyi.”
–Tom McLeish, Science & Christian Belief

2 Beğeni

Abdülhak Şinasi Hisar’ın kitapları ne zaman satışa sunulacak acaba ? Sosyal medyada bir iki kişi paylaşmış ama bayadır satışa sunulmasını bekliyorum .

Karton kapaklar matbaadan gelmiş, sert kapak baskılarda gelince satışa açacaklarmış.

2 Beğeni

Karton kapaklıların fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşıyorlar satış sitelerinde bulamayınca bir şey kaçırdım sandım , teşekkür ederim .

1 Beğeni

O paylaşılanlar Everest’in hediye gönderdiği kitaplarmış.

MCA 'nın Aylaklar sert baskısı geldiğine göre bu hafta Hisar’ın sert kapaklar da gelir gibi. Saadet hanımın tweetini buldum. :slight_smile:

Opera Anlık Görüntü_2022-09-26_210902_twitter.com

1 Beğeni

Çok iyi haber , teşekkür ederim tekrardan .

1 Beğeni

Alfa’nın sitesinde yok bu kitap, kitapyurdunda var anlayamadım :thinking:

Kitapyurdu’nun kendi deposu var anladığım kadarıyla. Geçenlerde baskısı bitmiş bir kitabı ilk çıktığı günkü fiyatın üzerinden indirim ile aldım. Bugün ortalama bir ciltli kitap yüz liralar civarındayken ciltli bir kitabı otuz liradan ucuza aldım.

2 Beğeni

Acaba hangi yayınevi el atar? Doğrusu, kim bilir kaç yüz lira olacak. Düşünmek bile istemiyorum artık.

10 Beğeni

Sert kapak yerine karton kapak basınca utançtan siteye koyamamışlardır. :slight_smile:

2 Beğeni

60 $ fiyatı var. Mücevherli herhalde :grinning:

2 Beğeni

:joy: :joy: :joy: Çok mantıklı bir yorum.

2 Beğeni

Elio M. Garcia, Linda Antonsson bunlar Buz ve Ateşin dünyasını derleyenlerdi, yine akılçelen alıp basabilir belki bu nedenle :thinking:

Yine resimli büyük boy bir baskı gibi duruyor, bu sefer alır mıyım bilmiyorum Türkçe çıksa bile.

2 Beğeni