Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Çeşmelerden önce 2001’e mi niyetlensek acaba? :joy:

6 Beğeni

Arthur C. Clarke gördüümmm :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

2 Beğeni

İlk defa telif sorguladım şansıma Clarke çıktı. Aynı tepkiyi verdim ben de​:grin::grin:. 1 ay sonra yine sorgulayacağım bakalım ne çıkacak?

1 Beğeni

Robert A. Heinlein ya da Robert Silverberg olabilir. :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

4 Beğeni

Çevirmen değişmiş.

3 Beğeni

Komiser Brunetti serisinin üçüncü kitabı ekim ayında okuyucuyla buluşuyor.
Ayrıksı Kitap’ın, serideki tüm kitaplarda aynı kapak görselini kullanması (sadece renk tonu değişiyor) hoşuma gitmese de seriyi hızlı bir şekilde basmalarını takdir ediyorum.

9 Beğeni
4 Beğeni
22 Beğeni

Dolunay Katilleri de ilgimi çekti konusuyla. Sepete ekleyelim.

1 Beğeni

Arşiv serisi kitaplarını beğeniyorum ve topluyorum ama son çıkanın fiyatı canımı sıktı.

1 Beğeni

Ben biraz da fiyatlardan dolayı seçerek alıyorum artık.

1 Beğeni

YKY’den yayınlanan “Berlin’in Düşüşü” ve “Stalingrad” dan sonra bu galiba Türkçeye çevrilen üçüncü Antony Beevor kitabı.

İspanya İç Savaşı 1936-1939 (Ciltli)

1936 ile 1939 yılları arasında süren İspanya İç Savaşı, bölgesel bağımsızlığa karşı merkeziyetçi devletçilik ve bireyin özgürlüğüne karşı otoriterlik ekseninde modern dönemin en yoğun çatışmalarından biridir. Çatışmaya katılan yabancı ülkelerle birlikte bu savaş II. Dünya Savaşı’na giden yolun taşlarını döşeyen bir test sahası da olmuştur. Seçkin tarihçi Antony Beevor’ın bu kritik savaşı konu alan çalışması, 2005’te İspanya’nın önde gelen gazetelerinden La Vanguardia tarafından yılın en önemli inceleme kitabı ödülünü almıştır.

“Beevor etkileyici bir başyapıt ortaya çıkarmış.”
–Times Literary Supplement

“Görünen o ki İspanya İç Savaşı en azından sonraki kuşağın elinde bu çatışmayı ele alan referans kitabına dönüşecek.”
–London Review of Books

“Antony Beevor kaleme aldığı tarih kitaplarıyla, zamana yenik düşmeyecek edebi bir başyapıt yaratmakta olan çağdaş bir Tolstoy.”
–Dagens Nyheter

Bu seri genç yetişkin mi? Alfa daha önce bu seriyi Artemis’ten basmış, bu kez Alfa markası ile yayınlamış.

Yeryüzü Çocukları 1 - Mağara Ayısı Klanı

Bir depremle kabilesi yok olan Ayla, antik dünyanın tehlikeli vahşi doğasında kaybolur. Amaçsızca dolaşır ve bir mağara aslanının saldırısından kıl payı kurtulur. Tamamen bitkin bir haldeyken Mağara Ayısı Klanı tarafından bulunur. Klanın şifacısı Iza ve ağabeyi mog-ur (şaman) Creb, Ayla’yı evlat edinir ve ona topluluk yaşamının kurallarını, ayinlerini, korkularını cüretlerini öğretir. Sarışın, zayıf kız hızlı öğrenmesiyle de klandakilerden farklıdır. Ayla çok geçmeden işaret dilinde konuşmayı öğrenir. Kadınlara dayatılan birçok kural ve tabu, kendine güvenen Ayla için sorun yaratmaya başlar. Klanda düşmanı olan Ayla, gelecekte klan tarafından kabul edilmek için tek şansı olarak gördüğü için büyük bir hevesle Iza’dan şifacılık öğrenmeye kendini verir. Ama onun bağımsız doğası bastırılamaz. Ne kadar uğraşırsa uğraşsın, kendisine yabancı bir kültürde Ötekilerden biri olarak kalır. Klanda onu istemeyen Broud, Ayla’yı kovmak için neler yapacak?

Yeryüzü Çocukları 2 - Atlar Vadisi

Ayla, gülmeyi ve ağlamayı bildiği için, onların bilmediği duygular yaşadığı için, erkekler gibi avlandığı için lanetlenir ve klandan kovulur. Iza ona “Kuzeye git, insanlarını bul” demişti. Ayla, kendi türünden insanları bulmak için sonsuz bozkırlarda uzun bir yolculuğa çıkar. Sonbaharın sonlarında, kışın hayatta kalmak istediği bir vadi bulana kadar yolculuk yapar. Kışa hazırlanmak için beklenmedik fırsatlar sunan uçsuz bucaksız vadide durur ve yerleşir. Yaban hayatıyla, hastalıklarla savaşır, gizemli güçleri gözetir. Giderek daha yetenekli bir avcı ve şifacı olur. Vadisinde bir sürü at vardır ve bir tanesini yakalamaya karar verir. Vadide kısrağı Vihii ve mağara aslanı Bebek’le yalnızdır. Halkını aramak ister ama aynı zamanda onlarla karşılaşmaktan da korkar. Sonunda Ayla maceracı Condalar’la dramatik bir biçimde tanışır. Kendisi gibi sarışın ve mavi gözlü olan adama âşık olur.

Yeryüzü Çocukları 3 - Mamut Avcıları

Vadide Ayla ve Condalar her şeyi paylaştı. Çakmaktaşı yonttular, ateşi yaktılar, rengeyiği ve kuş avladılar, barınaklar ve tekneler inşa ettiler. İçlerinde rahatsız edici ve bilinmeyen bir duyguya yol açan bir beden ve zihin yakınlığı içinde yaşardılar.
Bir süre sonra, güzel, kendine güvenen Ayla, Atlar Vadisini terk eder ve Condalar’la uzun bir yolculuğa çıkar. Yolculukları sırasında onları konukseverlikle karşılayan mamut avcıları Mamutoylar, ata binmeyi ve kurdu evcilleştirmeyi bilen bu mavi gözlü sarışın çiftin karşısında hayrete düşer. İçlerinden heykeltıraş Ranek, Ayla’dan etkilenir. Ayla, Mamutoylar arasında hangi yaşam deneyimlerini kazanacak? Condalar’la ilişkisi nasıl gelişecek ve hayatına giren yeni adam Ranek nasıl bir rol oynayacak? Ayla ve Condalar’ın aşkı zorlu bir sınavdan mı geçiyor?

17 Beğeni

Yeryüzü çocuklarında karakter genç ama anlatı genç yetişkin değil diye biliyorum. Tarih öncesi ilkel kabile hayatı ve insanlarını işleyen, tarihsel bulguları ve bilgileri güzel harmanlayarak yazılmış bir tarihi kurgu olması lazım. Benim sevdiğim tarihi kurgu yapıları da bu şekil oluyor genelde, listeme alayım bakayım fiyat ve indirim durumlarına göre ileride alırım belki.

Tee lise ya da orta okul zamanlarından 30-40 sayfasını okumuştum ama hiçbir şey hatırlamıyorum :smiley: Arkadaş kütüphaneden almıştı da derste kitap okurken ondan alıp biraz okumuştum. Senden sonra ben okuyacağım dedikten sonra kaldı öyle :joy:

2 Beğeni

İspanya İç Savaşı’na ilişkin bir kitap almak istiyordum ama bunun fiyatı yüksek gibi. Etiket fiyatı mı bu?

Evet etiket fiyatı.

Alfakitap com da satışa açılınca

Karton kapak yüzde 35: 97.5 TL
Sert kapak yüzde 35 : 126.75 TL olur.

Alfa - Everest sepetim benim de çok birikti. 45-50 indirim yapan olur diye bekliyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Serinin ilk 2 kitabını Artemis baskısından okudum. İlk kitap tarihi kurgu ağırlıklı ve genç yetişkin öğeler çok az diyebilirim. Ancak 2. kitapta genç yetişkin anlatı tarzı artıyor, tarihi kurgu ve bilgi verilen kısımlar azalıyor gibi geldi bana. Açıkçası 1. kitabı çok beğendim fakat 2. kitap ilki kadar tatmin etmedi. Goodreads yorumları da benzer şekilde diye hatırlıyorum.

3 Beğeni

:four_leaf_clover: +1

3 Beğeni
3 Beğeni

Can yenileri.

7 Beğeni
3 Beğeni