Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Mesela Bulgakov’da da benzer durum var, keza altındakilerde de: Hikâye koleksiyonları içinden öyküler. Acaba daha önce yayınlanmış toplular içinden seçilip Lacivert Klasikler’e mi alınacak yine söz konusu bu öyküler? :thinking:

(Odessa Öyküleri, Atını Sürüp Giden Kadın, Narcissus’un Zencisi ve Tekinsiz Hikâyeler baskısı tükenmiş toplu baskılar.)

1 Beğeni

İki kitap iki kitap birleştirdikleri bandroller ilgimi çekti. Nasıl bir baskı/seri düşünüyorlar acaba?

İki ayrı kitap söz konusu değil. Yukarıda anlattığım şekilde, ilk isim seçki-ikinci isim seçkiden bir öykü. En uygun Lacivert Klasikler gibi duruyor bu paterne.

Epey sattı sanırım Amazon’da. Devamıdır o zaman.

1 Beğeni

Dediğiniz gibi de olabilir Kısa Klasikler ya da Kısa Modern serisine de eklenebilir herhalde. Kısa Modern serisinde uzun süredir yeni kitap göremiyoruz. Bu kısa kısa işlerin sonu nereye varacak o düşündürüyor beni.

1 Beğeni

Hermann Hesse telifi Can’da mı YKY’de mi yoksa kitaplarını paylaşmışlar mı bileniniz var mı?

Basılan kitapları çakışmıyor gibi sanki o yüzden merak ettim.

1 Beğeni

özel hayatın tarihi
Herkese merhabalar, Alfa birkaç ay önce bu seriyi basacağını duyurmuştu lakin hala bir haber yok. Bu serinin ne zaman çıkacağını soran oldu mu acaba?

8 Beğeni

3 Beğeni
6 Beğeni

Koridor yeniler.

15 Beğeni

Şu modern ciltlilere kitap eklememekte bu kadar inat etmeseler iyiydi aslında. Bir anda basacaklar ama wkonomi yuzunden yüz lira etiket fiyatı olacak gibi korkuyorum.

3 Beğeni

Paylaşılan telif durumu söz konusu sanırım, dediğiniz gibi, kesişme yok.

Yky grim masalları bekleyenler

9 Beğeni

10 Beğeni
3 Beğeni

Twitter’dan yayınevi yetkililerine ulaştım, bu yılın ilk yarısında basmayı planladıklarını söylediler. Bekleyenler için güzel haber :slight_smile:

1 Beğeni

Okuyup inceleyenler varsa eğer Grimm Masalları için YKY mi yoksa Artemis Yayınları mı önerirsiniz?

1 Beğeni

Bu arada gözüme çarpan diğer ayrıntılar:

• Yıllar önce Say’dan yayınlanan Cemal Süreya çevirisi Aşkın Suçları ilk defa Can’da.

• Daha önce Anlatılar II alt başlığı ile Can Klasik’lerde yayınlanan Bir Kavganın Tasviri muhtemelen yeni kapakla yeniden baskı.

• Bulgakov’dan Ergin Altay çevirili Hayatımızın Bir Günü, daha önce Kızıl Moskova seçkisine dahildi. Diğerleri gibi önünde seçki ismi ile değil tek başına bandrol alınmış.

2 Beğeni

Polisiyenin usta ismi Michael Connelly’nin yeni kitabı. Nemesis’in Connelly basma hızı bu ara gayet iyi.

11 Beğeni

Birde Harry Bosch serisini devam ettirebilseler harika olacak. Ayrıksı’dan bekliyorum o hamleyi. Mankell basmaya başlamaları ümitlerimi artırdı.

2 Beğeni