Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Böyle bir duyum mu var yoksa sadece dilekte mi bulunuyoruz? Ona göre sipariş vericem ya da yarını bekliycem de. Sadece dilekte bulunuyorsak Lucifer ya da The Crow da çıkabilir hayır demem

2 Beğeni

Bence bu hafta çıkacak olan kitaplar bugün satışa açılan kitaplardı, yarın başka bir kitap geleceğini zannetmiyorum. Yine de bekleyin isterseniz nasıl olsa vakit var. Belli mi olur?

1 Beğeni

Merak edip birkaç sayfasını okudum. Yazar biraz mizahi bir üslup kullanıyor, ayrıca kelime ve deyim seçimleri oldukça farklı. Herkese hitap edeceğini sanmıyorum, tavsiye yerine kitapçıda vs. göz gezdirmekte fayda var. Çevirisini çok merak ediyorum ama.
Örnek metin:

Calling for the square dance while performing a creditable Irish jig was Doc Webster, fat and jovial as the day he pumped the pills out of my stomach and ordered me to Callahan’s. See, I used to have a wife and daughter before I decided to install my own brakes. I saved thirty dollars, easy …
The Doc left the square-dancers to their fate-their creative individuality making a caller superfluous-and drifted over like a pink zeppelin to say Hello.

4 Beğeni

Yok hocam dilekte bulundum. Yine de bekliyorum yarına kadar.

2 Beğeni
7 Beğeni
4 Beğeni

Kanafa’nin Bütün Öykülerini yeni bir yayınevi basıyordu. Değeri az bilinen bir yazar. Metisle yeniden keşfedilecek olması sevinidirici. Hakkı Suçin çevirisi olması ise mükemmel.

3 Beğeni

Okudunuz mu sayın @pervane nasıl bir üslubu var?

2 Beğeni

Daha önce Otonom’dan çıkan öykü derlemesini okumuş ve çok beğenmiştim. Yaşadığı coğrafyanın zorluklarını dile getirmektedir. Savaş, göç… Ama bunları sloganlardan uzak edebi bir ifadeyle anlatması hoşuma gitmişti. Filistinli Marksist bir yazar. Malesef en verimli çağında katledilmiştir. Şimdiler Lorus Bütün Öykülerini basmaktadır. Önceliği Metis’e vereceğim.

3 Beğeni

Tekrar baskısı yapılmış.

6 Beğeni

İş Bankası mükemmel ötesi bir iş çıkarmış. Sayfanın bir tarafında orjinali bir tarafında sadeleştirilmiş hali. Orjinalin altına ise sözlük eklenmiş.

13 Beğeni
8 Beğeni

“Üç Silahşörler” in bir ara kitabı varmış, ilgileneceğiz demiş Mustafa bey.

17 Beğeni

Seyahatname’nin 4. cildi de çıkmış.

6 Beğeni

resim

8 Beğeni

Al işte en sevdiğim şey. Bilimkurgu öykü derlemesi… Neyse gizliden gizliye bir iki kitap daha alacağız artık.

5 Beğeni
9 Beğeni

11 Beğeni

Şinasi Hisar kitaplarını alırken veryansın etmiştim. Nasıl kızmayayım… Şimdi de “normal boy” basıyorlar. Anlaşılan “anormal” olduğunu kendileri de kabul etmiş. Devamı muhtemelen normal boy ciltli olacak.

5 Beğeni

Anna Seghers çok sevindirdi. Aman Modern Klasikler’den çıkartmasınlar da başka bir şey istemiyorum bu yazarı da. Sanmam gerçi.

1 Beğeni