Yeni Çizgi Roman/Manga Haberleri

Fantastic Four by Jonathan Hickman: The Complete Collection 4 ciltten oluşuyor.

2 Beğeni

Evet tahmin edildiği üzere üç cildin birleştirilmiş soft cover halini basmışlar :sweat_smile:

6 Beğeni
7 Beğeni

İyi ki zamanında sert kapaklısını almışım.

5 Beğeni

169 tl şuan, Edessadan 450’ye sert kapaklı versiyonu alayım mı diye düşündüm ama 280 lira gibi bir fark var. Değer mi diye karar veremedim. Görsel atma şansınız var mı normal boy bir çizgi romanla?

2 Beğeni

hocam sert kapak olan bile yerli versiyon küçük boy zaten. küçük boy ürüne sert kapak için 280 vermek bence çok maliyetli . iki katından fazla

1 Beğeni

Ben 100 tl’ye falan almıştım galiba ve bence şu an aradaki farka değmez. Koleksiyonluk dursun falan derdim ama ince kapaklının da kitaplıkta zarar göreceğini sanmıyorum açıkçası. Sert kapaklısı tam kuşe mi emin olamadım farklı ama kaliteli bir kağıdı var. Yeni versiyonun kağıdının kötü olacağını sanmıyorum.

1 Beğeni

%40-50 civarı bir indirimle uyguna geliyor bence. 3 cildi tek tek almaktan bir tık pahalı duruyor öyle olduğunda ki bu tarz toplama eserlerde (özellikle günümüz kağıt sıkıntısında) bu uygun duruyor.

Küçük değil. Yeni baskı ile aynı ebatta.

2 Beğeni

Şuan evde değilim. Atamam maalesef. Bildiğin mukavva kapak var. Başka bir albenisi yok. Aradaki farka değmez. Ben ilk çıktığında almıştım. O zaman bu kadar pahalı değildi.

1 Beğeni

16x24 Türk çizgi roman boyutunda değil mi?

O küçük boy mu bilmediğimden soruyorum. Orijinalinin ebatı nedir?

Amazon’da sert kapak 6.6 × 9.1 inç gözüküyor. O da 16 × 23 oluyor yaklaşık.

2 Beğeni

17 Beğeni

11 Beğeni

FF3 kuşe ve hc versiyonları da cıkmış.
Kaptan Amerika İç Savaş da yeni baskı yapmis.

7 Beğeni

Baobab döktürüyor yine. Hepsini merak ettim ama Sırça Köşk okumak istediğim bir kitaptı o yüzden çizgi roman olarak çıkmasına ayrı sevindim.

4 Beğeni

Baobab yayınlarından manga olarak Jiro Taniguchi gibi biraz daha frankafon tarzına yakın seçimde bir manga bekliyordum. Biraz riskli buldum. Her ne kadar soft görünse bile bir şekilde rahatsızlık çıkaracak güruh ortaya çıkacaktır.

Manga 4 cilt ve 3 bölümlük televizyon drama uyarlaması var. Eisner ödülü var ama o da Amerika’da basılmış/çevirilmiş asya kökenli edisyonlara verilen ödül. Hızlı bir şekilde basılıp bitirilirse güzel olabilir.

Hasta çizgi romanı ise Kaybolan O Günler çizgi romanıyla kendisini sevdiren Timoté Le Boucher kaleminden çıkma. Çizim tarzını çok hoş buluyorum. Kesin alacaklarım arasında.

Maceracı ise Baobab basıyor diye alacağım bir başka çizgi roman olacak. Genelde sevdiğim yayınevlerini arşiv kafasında topluyorum. 0 beklenti ile yaklaştığımda yer yer güzel sonuçlar alabiliyorum.

Sırça köşk’ü görmek şaşırttı. Sabahattin Ali’den Kuyucaklı Yusuf, İçimizdeki Şeytan ve Kürk Mantolu Madonna’yı okuyup beğenmiştim. Sırça Köşk çoooook uzun olan okuma listemde başları çekmediği halde vardı. Belki de bu çizgi roman okumama vesile olabilir. Fırat Yaşa’nın önceki eseri Tepe’nin çizimlere göz atma imkanım olmuştu. Garip ve hoş bir tarzı var. Merakla bekliyorum.

4 Beğeni

“Kaptan Amerika İç Savaş da yeni baskı yapmis.”

Kitap kağıdı olarak bazı Iron Man, Daredevil çizgi romanları ve Iron Man İç Savaş tekrar baskı gördü, Captain America İç Savaş Marmara Çizgi’nin :raised_hands:

1 Beğeni

10 Beğeni