Yeni Kitap Haberleri

11 Beğeni

İstemsizce kahkaha attım, bilemedim :thinking:

1 Beğeni

Yüzde 50 indirim denk gelirse alınabilir. Yüzde 50 ile kitaplar 30 TL civarına geliyor.

Benim şimdilik satın alma düşüncem yok. 10 sene önce 3’lü seçki yapmışlardı, 10 sene sonrada 9’lu seçki yaparlarsa (gerçi kaç Pairot kitabı var bilmiyorum) o zaman düşünürüm. :slight_smile:

Yazarın kitapları hep çocuk gibi geliyor bana. Küçükken yazarın romanları çizgi film olarak çok sık karşıma çıktığı için heralde.

indir (3)

23 Beğeni

2021 yenileri okurlarına bir bir kavuşuyor:

https://www.eganba.com/ciplaklari-giydir-kitabi-dorothy-parker

https://www.eganba.com/eglencelerin-sirri-kitabi-francisco-casavella

:buyucu: :buyucu: :buyucu:

Ayrıca İnka Kitap yenisi:

Kapitalizm ve Ölüm Dürtüsü - Byung Chul Han

https://www.eganba.com/kapitalizm-ve-olum-durtusu-kitabi-byung-chul-han

Ayrıntı Yayınları yenileri:

Ne Adam Ne Hayvan - Carol J. Adams

https://www.eganba.com/ne-adam-ne-hayvan-kitabi-carol-j-adams

İnsan Soyu ve Toprak Ana: Dünyanın Öyküsel Bir Tarihi - Arnold Toynbee

https://www.eganba.com/insan-soyu-ve-toprak-ana-kitabi-arnold-toynbee

Koç Üniversitesi Yayınları yenisi:

Bencil Maymun: İnsan Doğası ve Yokoluşa Giden Yolumuz - Nicholas P. Money

https://www.eganba.com/bencil-maymun-insan-dogasi-ve-yokolusa-giden-yolumuz-kitabi-nicholas-p-money

3 Beğeni

Paylaşıldı mı bilmiyorum.

Genç Sherlock 2017’de basılmış Yabancı altında. Diğeri yeni kitap.

2 Beğeni

Çocuklar için kısaltılmış versiyonlarıyla ve dediginiz gibi çizgi filmlerle tanıştık yazarla. Onun etkisi de büyük. Ancak yazdığı yıllar dikkate alınırsa çağını aşmış bir yazar.

1 Beğeni

Mario Vargas Llosa yeni baskılar:

4 Beğeni

Kutu ve şömizci açıp dertlere derman olmayı düşünüyorum. Çevirisi, içeriği aynı (incelemedim ama muhtemelen böyle olur ya da halihazırda böyleleri var) olan seçkilerin fiyatlarından fenalık geçirenler, serilerin birbirini tutmayan fontlarından bunalanlar, yayınevi logosunun yeri bir türlü tutmayan kitaplarına bakıp iç çekenler, yazarın/serinin basılı 13. kitabından sonra yenilenen kapak tasarımından ötürü elindeki mevcut kitap emanet alınmış gibi sırıtanlar hedef müşteri kitlem. Hatta hiç sunulmamış bir hizmetle sektöre giriş yapabilirim, :face_with_raised_eyebrow: mesela mat ya da parlak şömiz tercihi ve sonradan eklenebilen göstermelik kalın cilt?

13 Beğeni

Kutulu, ciltli serilerde çita nasıl bu kadar yükseldi anlamadım. Mağazaya gidip Dune ve Agatha Christie aldığınızda 1000 TL verip çıkıyorsunuz. Herkesin affına sığınıyorum sanki pavyon hesabı öder gibi. Sonumuz hayır olsun.

21 Beğeni

Can Yayınları da çaktırmadan 500 sayfadan az karton kapak kitaba 48 lira yazmaya başladı. Fark etmedim sanmasınlar :smile:

Eziliyoruz fiyatlar karşısında adeta.

:smile: Gerçekten ya. Bari masaya gelen giden olsa, meyve tabağı olur mesela “turning burning” yanar döner :smile:

6 Beğeni

Yayınevleri okuyucuyu yolunacak kaz olarak görüyor artık zaten.
İkisi arasında sadece hizmet şekli farklı.

5 Beğeni

Karton kapaklar daha ucuz olacaksa ciltli, şömizli vs daha pahalı olmasına itirazım yok benim ama öyle bir denge de yok.

1 Beğeni

Çok haklısın Alper ama insan düşünmeden edemiyor. Karton kapaklar 324 TL. Adet 50 küsura geliyor. Hadi bunu anladığımı varsayıyorum ama ciltli sete 326 TL fark uygulamak niyedir.
Zaten bende Dune hiç yok. Hatta alacağım zaman ciltli değil karton kapaklısını almayı düşünüyorum. Onu bile temiz bulursam ikinci el alabilirim.

2 Beğeni

İthaki Kara Dörtleme’nin cep boyları için bandrol almış. Birde Hayvan Çiftliği’nin 50. Yıl özel baskısı için.

11 Beğeni

Bunu çoğu ajans ve yabancı yayıncı uygulamıyor. Teklif verilse dahi tek tek almakla hemen hemen aynı fiyatı söylüyorlar. Bu yüzden de yayınevleri 1. kitabını bir alalım yayınlayalım bakalım ne olacak diye alıyorlar, ilk kitap istedikleri gibi satmazsa da 2. kitabı almıyorlar.

Ama bu olay yurtdışında sizin dediğiniz gibi genelde seri olarak alıyorlar çünkü kitap basmak onlar için inanılmaz maliyetli bir iş değil, bizde dolar olmuş 8 TL, 1000$ telif verilse daha kitap basmadan 8000 TL içerdesin bunu 2000 adet basarsan kitap başı 4TL maliyetin var, bunu da çıkarman için kitaba en az 12-16 TL etiket fiyatı ile başlatman gerekiyor, daha çeviri ve diğer maliyetleri katmadım. Bu yüzden yayınevleri ve ajanslar her kitap için ayrı ayrı telif vermeyi uygun görüyorlar, bir nevi maliyetten kısma politikası bence.

2 Beğeni

Yeter artık İthaki adam, aynı kitapları farklı farklı basıp durma.

14 Beğeni

Can Yayınları’ndan yeni bir ciltli özel baskı geliyor.


30 Beğeni