Yeni Kitap Haberleri

Şimdi inceledim Murderbot diaries serisini. 4 kitabı basılmış 1 kitabı basılacak gözüküyor. Kitaplar ortalama 160 sayfalık. Ayrıca kısa prequel hikayesi " The Future of Work: Compulsory " şurada yayınlanmış ingilizce olarak;

Belki kayıprıhtım çevirir :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Şaşıracak bir şey yok aslında. Kitap çıktığında gözümüze çarptı. Okuduk, beğendik, aldık. Temmuz 2017 kitabı alış tarihimiz. Beklentimiz ödül kazanmasıydı ama üçünü de alması büyük şov oldu.

  1. kitap Artificial Condition yine Nebula’ya aday. Locus ve Hugo henüz duyurulmadı. Merakla bekliyoruz.

Çeviri Cihan Karamancı’nın. İkinci kitap da çeviriden geldi. Hızlı çıkarmayı planlıyoruz. Novellalar tuttuğundan, Martha Wells şu an bir Murderbot romanı yazıyor 2020 ilkbaharında çıkacak.

Beni asıl şaşırtan nihayet Türkçeye Martha Wells kazandırabilecek olmak.

34 Beğeni


Gibrat severler için yeni bir çizgi romanı daha gelecek…

1 Beğeni

64 sayfalık bir kitap,ama benim kafam biraz karıştı bu matteo karganın uçusu ve erteleyiş kitabındaki adammı çizimler çok yakın. Edit: 2 ciltten oluşuyormuş bu seri.

1 Beğeni

Bence ordaki adam. Erteleyiş’tekine benziyor baya.

1 Beğeni

Metis Bilim Kitapları konusunda bilgi verilmiş ama buraya eklenmemiş. Diziyi takip edenler olabilir veya olmayabilir. Son zamanlarda dikkat dağınıklığı konusu var forumda. Belki gözden kaçmıştır. Sorun yaşayanlar için belki faydalı olabilir.

Arka Kapak Yazısı:

"Beynimiz inanılmaz bilgi işleme sistemlerine ve insanlığın tanıdığı en karmaşık yapıya sahiptir. Fakat yine de eve dönerken süt almayı unutuyoruz. Peki bu nasıl olabiliyor?”

Adam Gazzaley ve Larry Rosen bu basit sorudan yola çıkarak, günümüzde hemen hepimizin muzdarip olduğu zihin dağınıklığı sorununu bir sinirbilimcinin ve bir psikoloğun bakış açısından ele alıyor. Yazarlar kitabın ilk kısmında insan beyninin bilişsel kontrol mekanizmasını açıklayarak şu gibi soruları yanıtlıyor: Bir hedefe odaklanmışken dikkatimiz neden kolayca dağılır? Bir işi bitirmeden diğerine geçmeye yatkın olmamızın evrimsel temeli nedir? Dikkatimizi birkaç şey arasında bölüştürmeye çalıştığımızda neler olur? Dikkat kapasitemiz hayatımızın çeşitli evrelerinde nasıl değişir? İkinci kısımda, yüksek teknoloji dünyasındaki koşulların bilişsel kontrol mekanizmamız üzerindeki bozucu etkileri ele alınıyor: Bilişim çağında her an her türlü bilgiye erişebilmemiz dağınık zihinlerimizi nasıl etkiliyor? Bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi cihazlar sürekli daldan dala atlama eğilimimizi nasıl besliyor? Güvenliğimizi, sağlığımızı ve ilişkilerimizi tehdit ettiği durumlarda bile yüksek teknolojili cihazlarımızın cazibesine neden direnemiyoruz? Teknoloji bağımlılığımız can sıkıntısı ve kaygı gibi içsel faktörleri nasıl artırıyor? Kitabın son kısmında ise yazarlar, zihnimizin dizginlerini elimize almamıza yardımcı olacak pratik ipuçları ve tavsiyeler sunuyor.

Dağınık Zihin, topluca parlak ekranların esiri olduğumuz şu zamanlarda, teknolojiyi daha bilinçli kullanmamızın önemini gözler önüne seren ayıltıcı bir kitap.

7 Beğeni

Serdar Bey sanırım nihai kapak çalışmasını teslim etmiş. Ren’den Poe kitapları görünmeye başladı. Çeviriler de güzeldir umarım.

8 Beğeni

Barok Döngü 3lemesi ikinci kitap bizlerle :slight_smile:

https://www.babil.com/karisiklik-kitabi-neal-stephenson

13 Beğeni

Ben birini cevirene kadar adam uc tane daha yaziyordu. Buralarda da daha cok Kafes hikayesi yazmasini isteyenler vardi. Ve simdi Kafes’in devami geliyor. Mujdemi isterim:)))

Ekleme: Ekim ayinda.

28 Beğeni

Alper’i etiketlemeliydiniz kendisi için günün haberi olabilir :slight_smile: @alper

4 Beğeni

Geldim, gördüm, sevindim, bekliyorum

5 Beğeni

En Sevdigim @alper Bey’i nasil unuturum hakikaten!

2 Beğeni

Bugün yeni kitap haberlerinde sevindirici ve beklenti oluşturan haberler aldım kendi adıma, Malerman devam kitabı yazıyor, İthaki ödüllü bir seriyi basacak ve Barok Döngü 2. kitabı satışa çıkmış…

3 Beğeni

Evet, Jean-Pierre Gibrat’a ait bir seri. Ciltlisinin fiyatı uçuk olmaz umarım. Tabii ciltli basarlarsa. Erteleyiş ve Karga’nın Uçuşu’nu ciltli almadığım için pişman olmuştum.

Hadi bakalım ikinci kitap geldiyse başlama vakdi gelmiştir. Hayırlı olsun.

1 Beğeni

Sınırlı sayıda olsa ciltli basarlar.Ayın 20sine 2-3 tane flaneur kitabı çıkacak ciltli olanlar dükkana özel olacak nette satılmayabilir.

https://www.babil.com/kedi-masasi-kitabi-michael-ondaatje

Michael Ondaatje’den bir kitap daha geliyor.

5 Beğeni

From Hell’in ciltlisi bayağı pahalı olacak. Edessa ciltlisini getirirse, taksitli alacağım.

Kaç taksitle alıyorsun ve daha mı tasarruflu oluyor öyle?

Biraz üstüne koyuyorlar. Bir anda 200 küsür vermekten daha iyi oluyor. Kendi sitesinde değil de, N11.com’dan taksitli satış yapıyor. Maksimum 6 taksit vardı sanırım.