Yeni Kitap Haberleri

Yeni Kitap. Bütün Öyküler bugün yarın sitelere düşer.

20

9 Likes

Dikenlikler İmparatoru’nda çevirmen değişmiş. Hayırlısı bakalım. :sweat_smile:

3 Likes

Umarım çeviri problemi yaşanmaz bir de. :slight_smile:

3 Likes

Müjdeeee…

Halka Dünya devam kitabı geliyor. :slight_smile:

14 Likes

O kadar uzun zamandır bekliyoruz ki eğer öyle olursa Pegasus’a bozuk atarım…

1 Like

Hazır seri devam ederken bizde konuyu yapıştıralım dedik. :grin::grin:

Halka Dünya Serisi (Panama Yayıncılık)

10 Likes

https://www.babil.com/butun-oykuler-olaganustu-yolculuklar-20-kitabi-jules-verne

12 Likes

(İthaki Karanlık Kitaplık ) John William Polidori - "VAMPİR"

18 Likes

Dracula çok hoşuma gitmişti. Bunu da muhakkak alacağım. Karanlık Kitaplık serisine gelen yorumlardan dolayı biraz arka plana atmıştım ama sıradaki alışverişime (kim bilir ne zaman) Yüce Tanrı Pan, Yürek Burgusu ve bu Vampir’i eklemeye çalışacağım.

1 Like

Bu Temaire serisinin bir kitabı mı? İnternete bulamadim yok böyle bir kitap.

4 Likes

300 degil de 200 sanki

Sanırım şu kitap,

Seri dışı görünüyor eğer bu kitap ise.

5 Likes

Big%20(1)

Kitap Detaylar
“Namık Kemal’in adını taşımaya çalışan bu eser önceden verilmiş hükümlerin, memnun olmak ve etmek için yazılan kasidelerin ve hicivlerin, onun şöhretini hırpalamak veyahut o şöhretle yan yana durmak emellerinin neticesi değildir: Vesikaların Namık Kemal’ini yazmaya çalıştım. Ve bu türlü çalışırken, içimdeki Namık Kemal’i saygıyla bir tarafa koydum, vesikaların Namık Kemal’ini aradım. … Ve «vatan» kelimesini bulan Namık Kemal kadar, sevdiği yemeği yediğine memnun olan Mehmet Kemal’i de devamlı bir sabırla aradım. … Namık Kemal’in hayatı kalabalıktır. Onun kırk sekiz yılına birçok adam girdi çıktı: Taçlı, kalpaklı, şapkalı, sarıklı, fesli… O, sarayda şehzadeyle oturdu, zindanda katille yattı; İstanbul’a sığmaz muharrir oldu, redingota sığan memur oldu, «zindandayken sözüm Sultan Aziz kadar geçerdi» diyecek derecede nüfuzlu kalebent oldu; … Avrupa’da saatini satmayı hatırlayacak kadar parasız kaldı; İstanbul’da gazetesinden ayda üç yüz altın alacak kadar paralı oldu; … velhasıl, onun kısa hayatına çok şey ve çok kimse sığdı. … İnsanın yüzünü, biraz da etrafındakilerin yüzleri teşkil eder; ve insanın hayatı kendinin ve başkalarının vakalarından ibarettir. … Kemal’in olduğu kadar başkalarının hadiseleriyle de uğraştığımın sebebi budur. Bu esere onun için şu ismi verdim: Namık Kemal - Devrinin İnsanları ve Olayları Arasında.”

Alfa Yayınları, Türk edebiyatında çok fazla örneği olmayan yaşamöyküsü çalışmalarının üzerinde en fazla uğraşılmış, en parlak, hatta belki de en ünlü örneği olan ve yüzlerce fotoğrafla desteklenen bu devasa boyuttaki eseri yeniden Türk okurlarına sunmaktan kıvanç duyar…

İş bankası 3 cilt olarak basmıştı, Alfa tek cilt basmış, umarım 1700- 1800 sayfayı taşıyacak, kısa zamanda okurken cilt ve sayfalar arasında açılmalar vb olmayacak sağlam bir baskı olmuştur.

7 Likes

Allah! Uprooted geliyor sonunda! Heheeeyt!

@Firtinakiran, duy bunu.

4 Likes

ELLEH!

image

@Muhammed_Deger Temaire Serisi ile bağlantı değil.

7 Likes

O serinin hakları Pegasus’ta değil miydi?

2 Likes

Yazar komple Pegasus’ta diye biliyorum. O nedenle bu kitabı da Pegasus’tan çıkıyor.

2 Likes

Kitabın konusuna baktım, bayağı hoşuma gitti, ne zaman çıkıyor acaba? Birkaç hafta içerisinde gelecekse ekleyeyim sepete.

1 Like

Genellikle bandrol alınan kitaplar 20-25 günde çıkıyor.

1 Like

Anladım teşekkürler. Burayı da takip edeceğim, çıkacağı zaman haberini görürüm muhtemelen.

2 Likes