Yeni Kitap Haberleri

Arkadaşlar konuyu çok dağıtmasak mı. :blush::blush: :wink::wink:

4 Beğeni

Öncelikle bir kitabın kapağı benim için önemlidir evet. Kitap hakkında en önemli şey değildir ama belli bir miktarda önemi vardır. Bir okur olarak da beğenmediğim kapakları eleştirme hakkına sahibim.

Yukarıdaki yorumlardan birinde bir üye bana paint terk gibi hissettiren bu kapakları gayet güzel yorumlamış ve farklı anlamlar bulmaya çalışmış. Zaten olması gereken de bu bana kalırsa. Hepimiz farklı şeyler görebiliriz.

Son olarak, kapakları eleştirsem de kitapların içerikleri konusunda herhangi bir yorumda bulunduğumu hatırlamıyorum. Bu türlere gönül veren biri olarak elbette bir süre sonra bu kitapları alıp okuyacağım.

Ayrıntı’dan sonra Jaguar’ın da sahneye çıkması iyi oldu. Farklılık iyidir. Fakat halen daha kapaklar benim için iğrençliğini koruyor. Umarım sonraki kitaplarda bu "minimalist"likten vazgeçilir. Zira İthaki’nin kapakları minimalistse bunlar değil “bence”. Başka bir şey. Uyduruk. Jaguar Kitap yetkililerinin dikkate alması dileğiyle.

6 Beğeni

Merak edip yazdığınız kitabın kapağına baktım ve çok sevdim. Mesajınızdan dolayı bunu söylerken acaba suç mu işliyorum diye düşünsem de yazıyorum yine de, aha yazdım.

2 Beğeni

Nedense ben de Laputa’nın kapaklarında bütçesizliğin doğurduğu bir güzellik olduğunu düşünüyorum. Samimi bir güzellik var. (Hani çok bir şey beklemediğiniz yer, elinden gelenin en iyisini yaparya siz de mutlu olursunuz. İşte öyle bir mutluluk taşıyorum bu kapaklara.)

5 Beğeni

İsimleri, kapakları çekici değil diye keskin önyargılı bir ırk var. Her zaman varlardı. Çok takmaya gelmez. Savunmuş gibi görünmek istemem ama Jaguar genelde çok güzel kapakları olan bi yayınevi. Şunu ucuza getirelim diye bi iş yapacaklarını zannetmiyorum. Ayrıca o iki kitabın paint terk bi durumu da yok, gereksiz anlam yüklemeye de lüzum yok. Soğuk deri’yi kesin alacağım.

7 Beğeni

Evet yeri değil.Şu konuda paylaşabilirsiniz:

2 Beğeni

Yakalandım yine. Tamamdır.

2 Beğeni

Kitapevinde denk gelirsem bir içine bakmak istiyorum.

https://www.babil.com/yunan-mitolojisi-kitabi-stephen-p-kershaw

4 Beğeni

Kapaklara takılan biri değilim. Sade kapakları daha çok severim hatta. Ama bu kitaplar ilk bakışta ders kitabı ya da bilimsel bir kitap izlenimi verdi bana. Yani kapak tür konusunda biraz yanıltıcı gibi.

3 Beğeni

Kapaklar tabuttur! Ama tabut toprağa girmez kapaklar bükülür kirlenir dert etmeyin :slight_smile:

4 Beğeni

Son haber yıktı :roll_eyes:

yky yayınlarına sordum ve dedigim gibi ancak 2019da görecegiz gibi Harry Potter ateş kadehini

3 Beğeni

Bu zaman çarkının haritası var mı? Yani yayın evleri tarafından basılıp yayına sunuldu mu

2 Beğeni

Yılbaşından yılbaşına çıkıyor bu kitaplar. İlki 2016 başında çıkmıştı. Yani dördüncü kitabın orijinali 2019 başında çıkacak. YKY’nin çeviri için zaman harcamadığını düşünürsek birkaç ay sonra da istediğiniz baskılara kavuşursunuz. Her sene tekrar tekrar sormayın diye paylaşayım dedim. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Yok o olayı ögrendim de bu yıl en az 2-3 ay sarkacakmış. Bende yeni yeni bu baskıları edindiğim için çıkınca haberim olsun istedim

2 Beğeni

Benim bildiğim Harry Potter resimli baskıları yıl başından yıl başına çıkmadı. Felsefe Taşı ilk baskısı İstanbul tüyaptan bir veya iki hafta evvel çıkmıştı. Keza ikinci kitap da Tüyap fuarda yer aldı. Yani her son baharda çıkıyorlar. Bu yıl çıkacak olan Ateş Kadehi gecikti… Hacimli bir kitap sanırım her sayfasında bir çizim yer alacak çizerin işi kolay değil. Gecikmesi normal.

3 Beğeni

Zümrüdüanka Yoldaşlığı kitabını düşünemiyorum.

2 Beğeni

Arada 200-300 sayfa oynuyor, onu beklemek en az 2 yıl sürecek givi yani ancak 4 ve 5 kitaba 2020-2021 gibi görecegiz

2 Beğeni
  1. maymun kitabının yazarından yeni kitap

https://www.babil.com/5-cinayet-kitabi-j-d-barker

4 Beğeni

Arkadaşlar aranızda Jean Christophe Grange’ın mayıs ayında fransada basılan son kitabı “la terre des morts” un ne zaman çıkacağına dair bilgisi olan var mı?

image

3 Beğeni

Yaklaşık 1 sene sonra…

Genelde Fransa da yayınlanması ile Doğan Kitap tarafından çevirinin yayınlaması arasında yaklaşık 1 sene oluyor.

Doğan kitap’da satıldı mı acaba Tüpçüye

4 Beğeni