Yeni Kitap Haberleri

(Hüseyin gök) #409

Yok o olayı ögrendim de bu yıl en az 2-3 ay sarkacakmış. Bende yeni yeni bu baskıları edindiğim için çıkınca haberim olsun istedim

(Köylü) #410

Benim bildiğim Harry Potter resimli baskıları yıl başından yıl başına çıkmadı. Felsefe Taşı ilk baskısı İstanbul tüyaptan bir veya iki hafta evvel çıkmıştı. Keza ikinci kitap da Tüyap fuarda yer aldı. Yani her son baharda çıkıyorlar. Bu yıl çıkacak olan Ateş Kadehi gecikti… Hacimli bir kitap sanırım her sayfasında bir çizim yer alacak çizerin işi kolay değil. Gecikmesi normal.

Zümrüdüanka Yoldaşlığı kitabını düşünemiyorum.

(Hüseyin gök) #412

Arada 200-300 sayfa oynuyor, onu beklemek en az 2 yıl sürecek givi yani ancak 4 ve 5 kitaba 2020-2021 gibi görecegiz

(Serhat) #413
  1. maymun kitabının yazarından yeni kitap

Arkadaşlar aranızda Jean Christophe Grange’ın mayıs ayında fransada basılan son kitabı “la terre des morts” un ne zaman çıkacağına dair bilgisi olan var mı?

image

(Alper) #415

Yaklaşık 1 sene sonra…

Genelde Fransa da yayınlanması ile Doğan Kitap tarafından çevirinin yayınlaması arasında yaklaşık 1 sene oluyor.

Doğan kitap’da satıldı mı acaba Tüpçüye

(Alper) #416

Devam kitabımı acaba… 4. Maymun kitabını bir solukta okumuştum.

(Arda) #417

Arlanmaz bir yetmez ama evetçi olması beni de triggerlıyor ama işte. Bazı konularda çok bilgili.

Zorlu cezaevi koşullarında yazılmış olan bu kitapta Nişanyan tanrı(lar)ın varlığını, ateizmi, ahlakın dini temellerini, akıl ve inanç ilişkisini, çağdaş dünyada dinlerin geleceğini, herkesin anlayacağı duru bir dille tartışıyor.

Futbolu katlettiği yetmedi.

(Hüseyin gök) #419

Çerez niyetine :grin: Ciltli çıkacakmış. Yine faiş fiyat koyamazlarsa iyi olur.

(Hüseyin gök) #420

(m) #421

Çok tatlı bir baskıya benziyor. Özel baskı falan derken muhtemelen fahiş bir fiyatı olacaktır😅 .

İçim şişti ama. YKY de yaptığı yarışmada BK ve fantastik harici öyküleri değerlendirmeye alıyor ama para gelen yer de belli ki orası, hiç durmuyorlar…

(Hüseyin gök) #423

Bildiğin seneryo kitabı ben kidega kampanyasını kullanıp alacam ucuza gelir biraz ama benin korkum 2 filimde mi seneryo kitabını basıp satacaklar acaba.

(m) #424

Bu tarz kitaplar ticaret kaynağı oldu iyice. 2.yi de basarlar sonra ikisini birleştirip en özel baskı yaparlar böyle devam eder :sweat_smile:

(Hüseyin gök) #425

Hahaha Katılıyorum. Benim anlamadıgım bide yurtdışında basılıyor olması :joy: neyse darısı Harry Potter ateş kadehinin özel baskısına tez zamanda çıkar umarım

(Mustafa Yıldız) #426

Böyle şeyler gördükçe JK Rowling kötü bir yazar. Harry Potter tuttu diğerleri tutmadı ve kadın yeni bişiler yapmak yerine hala potter’ın ekmeğini yiyor. İnternette saçma sapan eklemeler yazacağına bana 1500’lerde evrenin nasıl olduğunu anlat bir hikayeyle. Ne bileyim başka birşey yap. Yok bardağını yaptık. Yok filminin senaryosunu kitaplaştırdık.

(Hüseyin gök) #427

Ehhh boşuna İngilterenin en zengin kadını olmadı :joy: bu kadın aynı tavuk dönerci gibi güzel ve herkese hitap eden birşey buldu aynı tadı degiltirip degiştirip satıyor

(Mustafa Yıldız) #428

Doğru diyorsun ama en nefis markadan hızla benim gözümde içinden fare çıkan merdiven altı işletmeye dönüşüyor kadın. Rowling bu arada para havuzunda yüzüyor tabi. :smile: