Yeni Kitap Haberleri

Adı ve ciltli olması ilgimi çekince kitabı şöyle bir araştırayim dedim. Bunun sonucunda ise karşıma çok hoş bir seri çıktı. Ülkemizde de yayınlanan Ulysses Moore serisinin yazarı Pierdomenico Baccalario ve Eduardo Jauregui tarafından kaleme alınan bu serinin orijinal adı “El Cuento Mas Maravilloso Jamas Escrito” Türkçe’si aslında serinin de ana konusu olan “Şimdiye Kadar Yazılmış En Güzel Öykü” ama Domingo Yayınevi bunu değiştirip “Kayıp Kitap Avcıları” yapmış.

Dört Buçuk Silahşörler kitabı da bu serinin ikinci kitabı. Nisan ayında satışa sunulmuş olan ve aşağıda paylaşacağım Peter Pan’ın İzinde kitabı ise babil.com dahil bazı sitelerde nedense serinin kendi Türkçe adıyla sistemlere girilmiş.

Bu serinin her kitabında kahramanlarımız Diego ve Alba kardeşler klasik eserlerde ortaya çıkan “tuhaflıkları” düzeltmeye çalışırken diğer taraftan çıkışı herkes tarafından beklenen ama daha çıkışını yapamadan ve kimse okuyamadan ortadan kaybolmuş olan “Şimdiye Kadar Yazılmış En Güzel Öykü” adlı kitabı bulmaya çalışıyorlar. Bunu yapmak için de kitapçılardan oluşan çok gizli bir örgütten yardım alıyorlar.

Peter Pan kitabındaki tuhaflık, Kaptan Kanca’nın lazer tabancası kullanması iken diğer kitabımızdaki tuhaflık ise Üç Silahşörler ekibine nereden geldiği belli olmayan Gumpo adlı kötü niyetli bir cücenin dahil olması.

Seri toplam 5 kitaptan oluşuyor. Diğer kitapların tamamı yayınlanmış. Üçüncü kitap Don Kişot, dördüncü kitap Alice Harikalar Diyarında ve beşinci kitap da Pinokyo’daki tuhaflıkları konu alıyor. Sizi bilmem ama benim oldukça ilgimi çekti ve yayınlanmış olan ilk iki kitabı alışveriş listeme dahil ettim bile.

Ufak bir bilgilendirme yazısı yazayım derken kitap tanıtım yazısı yazmış oldum sanırım :smiley:

10 Beğeni