Yeni Kitap Haberleri

Fasiküllerin devamı çok geç çıkıyor. Aylık çıksa beklemem. Beklemeyi sevmiyorum.

(M. Ihsan Tatari) bu konuyu ayırdı #2636

10 posts were merged into an existing topic: Işıkyaratan Serisi, Brent Weeks

Iq yayınlarından Yeryüzünün Tarihi kitabım geldi. Haktan Birsel tarafından fransızcadan çevrilen kitap tam metin. Hem fransızca orjinaliyle hem de 1982 Ferid Namık Hansoy çevirisi ile karşılaştırdım. Kitapta pek çok resim de kullanılmış ve güzel bir çalışma ortaya çıkmış. Jules Verne’in pek çok kaşif ve seyyahın yolculuklarını anlattığı bu kurgu dışı eserine rastlamanız pek olası değilken yapılan bu yeni baskı, hem Jules Verne severler hem de konuya ilgisi olanlar için büyük şans bence. Kitaptan resimler ekliyorum;

Okuma ve alma niyetimin olduğu bir kitaptı, sizin bu yorumunuzdan sonra ekledim sepete. İlk siparişim de alacağım kitabı.

(Cankut Değerli) #2648

Naomi Novik’in Kökler kitabından hâlâ bir haber yok sanırım değil mi? Sepeti o kitap çıksın diye bekletiyorum aslında.

Daha satışa çıkmadı. Satışa açılınca bildirim atarım mutlaka. :slight_smile:

(M. Ihsan Tatari) bu konuyu ayırdı #2650

4 posts were merged into an existing topic: Uzay Gemisinde İşler Karışıyor: Altı Diriliş

Ginko Bilim yayınevini takip etmek gerek :slight_smile: @alper sen geçen bu yayınevinden bir kitap almıştın. Yeni bir yayınevi mi? Baskısı falan nasıl?

Ek:Konusunu açmışsın buraya yazınca hemen önerilerde çıktı :joy:

Haklısınız. Bu arada linki göndermeniz iyi olmuş. Çünkü dikkatli okuyunca, kitabın edebi yönünün iyi olmadığı yönünde bir cümle gördüm. Teşekkürler…

Yeni bir yayınevi sayılmaz ama Evrensel yayınevi kapatılınca içinden iki yayınevi doğdu. Kor ve Ginko. Ginko kitap Ginko Bilim ve Ginko Çocuk olarak iki alt türde kitaplar yayınlıyor. Ginko Kitap Bilim danışma kurulunda Alfa Bilim ve Felsefe’nin editörü fizikçi Kerem Cankoçak hoca’da var.

Ben bir süredir Ginko Bilim kitaplarını takip ediyorum;

Evrim ağacı kurucusu Çağrı Mert Bakırcı’nın hazırladığı " Evrenin Karanlığında Evrimin Işığı" kitabı önce Kor yayınlarından basıldı, ben Kor’dan aldım ama sonradan Kitabı Ginko Bilim içerisinde alıp, bastılar, bende olduğu için yeniden almadım. Yeni çıkan son 2 kitap dışında diğer kitapları aldım ben.

(Samet) #2657

Arkadaşlar bazı okuyacağım kitaplarımı satmayı düşünüyorum yeni kitaplara yer açmak için. Boşuna konu açmak istemedim tavsiye ettiğiniz bir site var mı acaba?

(Hiçliğin bekçisi…) #2658

Uygulama olarak Zebramo, Letgo var ama forumumuzda “Kraliyet Meydanı” kategorsine konu açabilirsiniz.

https://forum.kayiprihtim.com/c/kraliyet-meydani

Epik fantastik ve bilimmkurgu ise değerlendirmeye alabilirim :slight_smile:

(Samet) #2660

Buz ve Ateşin Dünyası,Hammer’ın Osmanlı Tarihi vb kitaplar birkaç güne konu açacağım :blush: