Yeni Kitap Haberleri

4 posts were merged into an existing topic: Uzay Gemisinde İşler Karışıyor: Altı Diriliş

https://www.babil.com/malte-laurids-brigge-nin-notlari-kitabi-rainer-maria-rilke-can-yayinlari

8 Beğeni
9 Beğeni

Ginko Bilim yayınevini takip etmek gerek :slight_smile: @alper sen geçen bu yayınevinden bir kitap almıştın. Yeni bir yayınevi mi? Baskısı falan nasıl?

Ek:Konusunu açmışsın buraya yazınca hemen önerilerde çıktı :joy:

1 Beğeni
2 Beğeni

Haklısınız. Bu arada linki göndermeniz iyi olmuş. Çünkü dikkatli okuyunca, kitabın edebi yönünün iyi olmadığı yönünde bir cümle gördüm. Teşekkürler…

Yeni bir yayınevi sayılmaz ama Evrensel yayınevi kapatılınca içinden iki yayınevi doğdu. Kor ve Ginko. Ginko kitap Ginko Bilim ve Ginko Çocuk olarak iki alt türde kitaplar yayınlıyor. Ginko Kitap Bilim danışma kurulunda Alfa Bilim ve Felsefe’nin editörü fizikçi Kerem Cankoçak hoca’da var.

Ben bir süredir Ginko Bilim kitaplarını takip ediyorum;

Evrim ağacı kurucusu Çağrı Mert Bakırcı’nın hazırladığı " Evrenin Karanlığında Evrimin Işığı" kitabı önce Kor yayınlarından basıldı, ben Kor’dan aldım ama sonradan Kitabı Ginko Bilim içerisinde alıp, bastılar, bende olduğu için yeniden almadım. Yeni çıkan son 2 kitap dışında diğer kitapları aldım ben.

11 Beğeni

Arkadaşlar bazı okuyacağım kitaplarımı satmayı düşünüyorum yeni kitaplara yer açmak için. Boşuna konu açmak istemedim tavsiye ettiğiniz bir site var mı acaba?

1 Beğeni

Uygulama olarak Zebramo, Letgo var ama forumumuzda “Kraliyet Meydanı” kategorsine konu açabilirsiniz.

4 Beğeni

Epik fantastik ve bilimmkurgu ise değerlendirmeye alabilirim :slight_smile:

1 Beğeni

Buz ve Ateşin Dünyası,Hammer’ın Osmanlı Tarihi vb kitaplar birkaç güne konu açacağım :blush:

1 Beğeni

Kapak görünmüş. Satışa açıldığında iletiyi düzenler linki eklerim.

resim

Modern Klasik sanırım.

2 Beğeni

Bende dün gördüm ancak emin olamadım. Bazen (modern) olarak yazıyorlar parantez içinde. HAY klasikleri de olabilir belki.

Yazarın diğer kitabı modern klasik olarak basılmış. Çehov kitapları gibi yarınsını HAY’da yarısını Modern Klasikler’de basmazlar umarım, çok garip duruyor çünkü.
image

4 Beğeni

O zaman modernden gelir gibi. Bekleyelim bakalım. :slight_smile:

2 Beğeni
1 Beğeni

Modern Klasikler dizisinden geliyor. :slight_smile:

5 Beğeni

Sanırım İthaki’nin ön siparişe açılmadan bandrolünü aldığı nadir kitaplardan. :smiley:

@Kehribar

3 Beğeni

Jaguar Kitap - Prospero kitaplığının yeni kitabı geliyor.

Snap2

Kitabı biraz araştırdım Oscar ödüllü Shape of Water filmi ile benzerlikler içerdiğinden bahsedilmiş. Tabi kitabın yazım yılı 1982. İlgi çekici bir konusu var.

8 Beğeni