Yeni Kitap Haberleri

(Ezgi ) #2681

Kül Prensesi’nin konusu hoşuma gitti. Satın alıp okuyacak arkadaşlar -varsa- yorum yazıp beni de etiketleyebilirse memnun olurum :slight_smile:

Umarım seri değildir, şu şartlarda Pegasus’tan bir seriye başlamak hiç istemiyorum. Ama bu kitap güzelse aklımı çeler.

https://www.goodreads.com/series/191507-ash-princess-trilogy

Üçleme olacakmış.

(Ezgi ) #2683

Elimde iki yıl önceden falan alıp başlamadığım seriler -selam Dune- olduğu için acısına katlanırız. Bu kitaptan buram buram hainlik ve entrika sezdim :sunglasses: (Yanılmam herhalde, değil mi…)

Öyle görünüyor. Ahh Dune seri tamamlansa da başlasak :sleepy:

(Yasin) #2685
  1. Gece 376 sayfa ve 50 lira. Başka birşey demek istemiyorum. Kitap fiyatları el, cep değil artık can yakıyor.

(Aslı Dağlı) #2686

Kapkaranlik Ormanda’ya bakabilirmissiniz o halde:)))) Belki cevirmeni de tanidiktir.

Yabancı Yayınevinden basmışlar o nedenle farkına varmamışım bu kitabın. Ama artık farkındayım :slight_smile:

hay

Hasan Ali Yücel - Geçtiğim Günlerden

Bakanlığı sırasında dünya klasiklerinin Türkçeye çevrilmesi ve Köy Enstitülerinin kurulmasıyla anılan hümanist şair, eğitimci, aydın siyaset adamı Hasan Âli Yücel Geçtiğim Günlerden adlı anılarının girişinde “bu küçük kitapta size hayatımın politikaya girinceye kadarki parçasını anlatacağım” diyor. Dedesi Ertuğrul fırkateyninin süvarisi Yarbay Ali Bey, büyükbabası Posta ve Telgraf Nazırı Hasan Âli Bey, anneannesi Ayşe Hanım, babası Ali Rıza Bey, annesi Neyire Hanım ve Habeş dadı Gülşen Bacı ile öğretmenler, okul arkadaşları, ilk kız arkadaş bu anıların en önemli kişileri. Yıllar sonra Milli Eğitim’in başına geçecek olan Hasan Âli Yücel’in mahalle mektebi, rüştiye diplomasını aldığı Mekteb-i Osmani ve Vefa İdadisi günleri, İkinci Meşrutiyet’in ilanı ve İttihat ve Terakki’nin iktidara gelişi anne babasından gizli uçurtma uçurmaya giden bir çocuğun gözünden anlatılıyor. Çocukluk ve gençlik günlerinin şarkıları, marşları, manileriyle süslenen anılar arasında yer yer bakanlık ve siyaset günlerine yapılan göndermeler anlatıya renk katıyor. Hasan Âli Yücel’in kitaba çizdiği çerçevenin dışında kalan birkaç yazısı ile Japonya eski büyükelçilerinden Hüsrev Gerede’nin Ertuğrul fırkateyni şehitleri için yazdığı bir yazı da fotoğraflarla birlikte ekler bölümünde yer alıyor.

(Hüseyin gök) #2689

Oyununu oynarken ek içerik olarak comic book vardı o çıkacaksa önemli bir çizgi roman değil ne yazık ki :frowning:

(Zeynep) #2690

Çınar Yayınları - Akbabaların Ağıdı

Sonunda “The Shadow” Serisi dilimize kazandırılıyor :heart_eyes:
Çınar Yayınları yıla güzel başladı.

Maşallah Patrick Rothfuss’un okumadığı kitap yok. :sunglasses:

(Turgay) #2692

Kitaplara yaptığı yorumlarda kullandığı kelime sayısıyla. Üçüncü kitabı yazardı. :grinning:

John Scalzi Bitmeyen Savaş’ın sunuş yazısında. Yaşlı Adamın Savaşı serisini yazmadan bu kitabı okusaydım, muhtemelen yazamazdım ( ya da iyi olmazdı gibi bir cümlesi var) Patrick’de o kadar çok kitap okuyor ki, her yazdığında herhalde " bu şuna benziyor, yok olmadı bunu zaten yazdılar" diyerek sil baştan yapıyor.

(Her şey çok güzel olacak) #2694

O zaman zor bitirir seriyi :confused: Bana kalırsa sadece konuyu devam ettiremiyor.

https://www.comixology.com/God-of-War/comics-series/123808?ref=c2VhcmNoL2luZGV4L2Rlc2t0b3Avc2xpZGVyTGlzdC90b3BSZXN1bHRzU2xpZGVy

(Oğuz Eren) #2697

Nadja’nın yeni baskısı da Jaguar’a yakışırdı. Üniversitede, kısıtlı bir çevre için söylüyorum, popülerdi bu roman.

“İstemiş olsanız, sizin için hiçbir şey olmazdım ben, ya da sadece bir iz ” şeklinde meşhur bir alıntısı vardır.

Şurda bir yazı var hakkında : http://www.radikal.com.tr/kitap/nadja-kapi-gibi-carpan-kadin-854538/

İşin garibi kitabı okuyup okumadığımı hatırlamıyorum.

(Hüseyin gök) #2698

Seri bitmiş ise tek cilt basılır umarım.

(Serhat) #2699

Sezgin Kaymaz Kitaplığı

Buralar çok sessiz kalmış ben atayım o halde yeni bandrol haberlerini;