Yeni Kitap Haberleri

Telif hakları brent petrol üzerinden ödeniyomuş. Çöküş’ün Ciltli baskısının fiyatını merak ediyorum ben. Jared Türkiye teliflerinden elde ettiği gelirle kendine Ferarri alıp kadife kaplatmış diyorlar.

(Hüseyin gök) #2893

Ön sözü var yazarın bakın burası çokomelli:)

(Kadir) #2894

Şimdi anlaşılıyor herşey. Demek ki Medusa, Pegasus’u doğururken oğlunun yüreği taşlaşmış. :joy::joy::joy: Fiyatlar o yüzden bu kadar yüksek.

Medusa’nın kafası kesiliyordu galiba. :slight_smile: Doğsaydı belki bu kadar uçmazdı fiyatlar.

(Kadir) #2896

Malesef doğurduktan sonra kafası Perseus tarafından kesiliyor.

Bir kafa kesme var ama ben yanlış biliyormuş / hatırlıyormuşum. Şimdi Yunan Mitolojisi okuma isteği oluştu bende :slight_smile:

Yunan Mitolojisi için kitap önerisi olan varsa, bakayım.

Bak gene muhabbeti nereye getirdi :slight_smile:

Mesajla kitap önerileri gönderip, beni masrafa sokan sen değilmiş gibi konuşuyorsun :slight_smile:

Aaa kim ben mi? Kandırıldım :joy:

Daha 2 gün önce gönderdiğin 3 kitabın mesajı duruyor. Alınacak kitap listesi uzuyorsa bunun nedenlerinden biri de senin önerilerin.

(Kadir) #2902

Homeros’un İlyada ve Odysseia kitapları mitolojinin yazılı ilk kaynakları. Bunlar dışında Hesiodos’un Thegonia kitabı da var.

Thegonia’da amaç direkt olarak Tanrıları anlatmak iken, İlyada’da Truva Savaşı’nı anlatıyor ama yeri geldikçe de Tanrılardan bahsediyor. Odysseia’yı henüz okumadım ama o da İlyada gibi diye biliyorum.

Hesiodos ile Homeros bazı Tanrılar konusunda birbirleriyle çelişiyorlar ama mitolojiyi en saf haliyle burada öğreniyoruz.

(Erdal) #2903

Bekleyenler haberiniz olsun. Güzel bir fiyata da hazırlanın :smirk:

(Hüseyin gök) #2904

Hahahha sınırlıymış bide:)

Tam bir karar verebilmiş değilim ciltli baskı çıkınca fiyatla birlikte bir karar veririm kitap için. Pegasus fiyat politikasından hiç hoşnut değilim ve bu nedenle yayınevinden uzak duruyorum genelde

(Erdal) #2906

Ben etiket fiyatı 100 üzeri olur diye tahmin ediyorum.

(Hüseyin gök) #2907

140-150tl etiket diyorum başka bişey demiyorum.

Daha da ne diyeceksin, 140-150 TL diye diyeceğini demişsin :grinning:

(Hüseyin gök) #2909

Tüfek mikrop ve çelik 600 sayfa 84tl,çöküş’de 750 sayfa 110-120tl kesin olur.Etiket fiyatı %45-50 indirim ile 60-65tl olur internet fiyatı.

(Emre ) #2911

Umarım daha pahalı olur, hazır dolar da 1 ayda 60 kuruş zamlandı. Haftaiçi borsalar da açılınca 75-80’e kadar yolu var.

Böyle kitapları herkes alıp okuyamasın mesela en başta da 1984 felan olsun. Alırken sınavdan felan geçirilsin insanlar. Okuduktan sonra da geçirilsin hatta.

(Kadir) #2912

1984 için çok geç. Seneye George Orwell’ın (Ölüm tarihi 21 Ocak 1950) telifi düşüyor.