Yeni Kitap Haberleri

Şöyle ilginç bir kitap çıkmış:

karna%C4%9F%C4%B1z

Bizarro Kurgu denilen bir akıma dahil bu kitap. Bizarro Kurgu akımındaki eserler garipliğin, rahatsız ediciliğin yanında aşk ve aksiyon da içeriyor. Kolay okunan bir tarzı var. Absürtlüğü kullanarak tüketim çılgınlığı gibi kimi meselelere de el attığı oluyor. Ne bilim-kurgu, ne korku ne fantastik diyebiliriz bu eserlere.

Hani bazılarının çok sevdiği bazılarının nefret ettiği kült filmler vardır ya. Onların kitap versiyonları bunlar. Tarantino filmlerindeki gibi kan revan olabiliyor, Lynch filmleri gibi garip hisler uyandırabiliyor.

Ben de tam anlamadım ama bana kalırsa Otostopçunun Galaksi Rehberi bol korku öğesi ve cinsellik içerse bu akıma dahil olabilir.

Karnağız kitabını alıp okursam anlayacağım.

10 Beğeni

HAY Klasikler Dizisi baskısı yenilenen ciltli kitaplar

Hamlet (Ciltli)

Bizans’ın Gizli Tarihi (Ciltli)

İvan İlyiç’in Ölümü (Ciltli)

Babalar ve Oğullar (Ciltli)

Vadideki Zambak (Ciltli)

10 Beğeni
7 Beğeni

Bazı kitaplar farklı diziye dahil olacağı için ilk baskı gibi girilmiş.

5 Beğeni

İthaki’yi gören seri oluşturma işine girdi. Güzel nöropsikolojik adımlar. Yarın bir gün Netflix, Amazon, Apple TV’yi de birleştirir bir daha satarlar.

2 Beğeni

Sonunda bir Yılmaz Güney daha gelmiş. chomsky’de gelsin artık…

3 Beğeni

Can miras, Can çağdaş, Can modern gibi alt kategori oluşturmuşlar sanırım onlara dahil edilecek. Evet iş bankası ve ithaki öncülüğünde bir furya halini aldı. :slight_smile:

3 Beğeni

Böylesi de daha iyi derli toplu olsun. Bir de e-ticaret siteleri ayırabilse uğraşmasak, iyi olacak. Forumdaki konuları takip etseler keşke azıcık :d

2 Beğeni

Şimdi hatırladım da bu Postacı’nın filmi vardı sanki?

2 Beğeni

Yeni oluşturulan dizilerde yayınevleri kataloglamayı iyi yapmış ama öncesindeki diziler tam bir çorba konumunda maalesef.

Yıllar sonra Kaptan Mihalis’i nihayet bastılar. Tebrikler Can.

2 Beğeni

The Postman - IMDB
Filmi fena değildi. Bende Metis Bilimkurgu baskısı var. Oldukça güzel bir eser, tavsiye ederim.

5 Beğeni

Kitap hakkındaki yorumlar oldukça olumlu. Ana filmini yerden yere vurmuşlar. Televizyonda izlediğimi hatırlıyorum. Fena bir film değildi.

2 Beğeni

Nesini beğenmediniz?

Hikâye cidden çok masalsı, çizimler de çocuksu. Bu hikaye basılacağına Shazam’ın daha güzel hikayeleri var (?) onlar basılabilirdi :confused:

New 52 cildini bassalardı keşke.

1 Beğeni

Keşke :pensive: (20 karakter)

Güncel kapak geldi.

7 Beğeni
6 Beğeni

Bir gün neden battınız diye sorarlarsa tek kelime ile “İthaki” diyeceğim. :joy:

3 Beğeni