Yeni Kitap Haberleri

Alfa bilim dizisi editörü Kerem hocanın maddenin evrimi ile ilgili yazıları.

Faruk Duman İncir Tarihi ile Yunus Nadi Roman Armağanı’nı kazanmış, dikkatimi çekti.

3 Beğeni

Aynı zamanda Ginko Biliminde danışmanı hoca, hoca artık yazdıklarını, konuştuklarını kitaplaştırmaya başladı, çok da iyi oldu.

1 Beğeni

Yeni bir yayınevi mi? @alper sıkı tutun :slight_smile:

2 Beğeni

Hali hazırda Bilim ve Gelecek Kitaplığı’nın hazırladığı 50 Soruda serisinin 18. kitabı oluyor. Benim de dikkatimi bu kitap için bandrol alındığında çekti.

4 Beğeni

Güvenilir siteleri tercih edin. Kidega ve Kitapyurdu iade değişim noktasında sıkıntı yaşatmaz. Bana soracak olursanız da D&R ve İdefix’ten uzak durun. Zaten internetten siparişe sıcak değilsiniz komple hayattan soğutabiliyorlar.

1 Beğeni

Bilim Gelecek yeni değil. Çok güzel bir dergileri de var aylık çıkıyor. Ender Helvacıoğlu yönetiminde bir dergi ve yayın çevresi . Bilim ve ütopya zamanlarından beri izliyorum Ender Helvacıoğlu’nu

3 Beğeni

Ee yeni kitaplık konusu çıktı o zaman sana :joy:
Hayırlı olsun :slight_smile:

2 Beğeni

Forum yorumları sağolsun idefixe bakmıyorum bile. Ama kidega aklımda, bir sonraki siparişimde onu deneyeceğim, teşekkürler.:grinning:

2 Beğeni

Ben bkmden sipariş ettim dün. 100tlye 10tl indirim ile 103tlye geldi 5 kitap. Uygun olmasaydı 7 kitap çıkana kadar beklemeyi düşünüyordum.

Ben kesinlikle bekleyeceğim çünkü sonradan kutusu çıkıyor ve fuarda maalesef vermiyorlar. Belki de ben alamıyorumdur. Tipimi beğenmiyorlar galiba. :smiley:

Valla ben Kemal beye sordum, tüyapta alabilirsiniz dedi. Ona güvenip aldım yoksa beklenir gerçekten.

1 Beğeni

Ahanda açacağım yeni konunun içeriği belli oldu. :joy::joy::joy: 50 Soruda Dizisi

3 Beğeni

Şimdi o iş öyle olmuyor. Keşke olsa. Ben konuşup gidiyorum filan ama bir sürü stantları oluyor. Özellikle Pegasus’un üç veya daha fazlaydı sanırım. Üç net de üstüne emin değilim. Neyse geçen fuar ben söyledim ama filmlemişler ve adam yeniden al dedi yüzüme bakıp gülerek. :smiley: Bir daha aynı muhabbete girmek ve ricacı olmak istemiyorum. Keyfim kaçıyor.

@fortknoxt ve @Strenergy Araya şunu da sıkıştırsanız: Philip Kerr

Yazarı inceliyorum da oldukça beğenilmiş fakat Alfa olunca ben pek başarılı değilim. :smiley:

3 Beğeni

Aslında konu için kapak filan her şeyi hazırladım. Ancak Alfa’ya mail atmıştım yazarın piyasada olmayan kitapları basılacak mı diye. Bana tüm kitapların kapaklarının değişeceğini söylediler. Ancak hala eski kitaplar basılmadı. Onun üstüne 2 yeni kitap çıktı.

Konuyu açılmış bil. :wink::wink:

2 Beğeni

Bu Alfa ne zaman bu huyundan vazgeçecek acaba? :expressionless::weary: Kapak değiştirmek de nereden çıkmış. Havada bulut Alfa’da kapak!

2 Beğeni

Hiç sorma bende alıp başlayacaktım. Vazgeçtim onun için. Kapaklar 12 ve 13’üncü kitaplar gibi olacak. Alfa her zaman önceliği yeni kitaplara veriyor.

Klasikleri de bu yüzden toparlayamıyoruz ya.

2 Beğeni

Toplayamazsınız zaten. İnanılmaz karışık. Ben sanırım beş çeşit kapak saydım. O kadar bulamaç gibi ki insan aldığı kitabı bir daha alır. O derece karışık. Acilen Alfa’nın bu konuda bir istikrar sağlaması lazım. Bu şekilde hiç hoşuma gitmiyor. Umarım Jules Verne filan değişime uğramaz.

2 Beğeni

Biz o istikrarı yakalamalarını sanırım @fortknoxt ile bunaltarak sağlayacağız. :joy:

Klasik dizisinde iki kitabı daha teyitledim bu arada. :+1:

3 Beğeni

@Agape konu halledildi. :wink::wink:

Philip Kerr Kitaplığı (Alfa Yayınları)

3 Beğeni

@fortknoxt güncel Alfa klasik listesini paylaşabilirim dilersen ya da karşılaştırabiliriz teyit ettiklerimizi. He yok “Sen biraz daha kurcala kardeşim, o kafa karışıklığı ile en son yolunu bulamazsan beni bulursun.” dersen Alfa klasik için İthaki sitesini açtığımı farkettiğimde sana dönebilirim. :joy::joy:

2 Beğeni