Yeni Kitap Haberleri

Bu günlerde elimde toplumcu şair Enver Gökçe’nin hayatını anlatan “Berceste Mısraı Yazan Komünist: Enver Gökçe” adlı bir kitap var. Kitabın bir bölümünde Enver Gökçe’nin Dede Korkut üzerine yaptığı ciddi çalışmalardan bahsediliyor. Hatta Dede Korkut masallarını Türkmence aslından Türkçeye(herhalde günümüz Türkiye Türkçesine) ilk kez Enver Gökçe çevirmiş. Şair bir dönem sakıncalı duruma düşünce bu masallar Aydın Tataroğlu adıyla basılabilmiş. Sonra bu çeviriler giderek anonimleşmiş. Ötüken’in Dede Korkut Destanı’nı hem Enver Gökçe çevirisiyle karşılaştırmak hem de yeni keşfedilen “Salurkazan’ın Yedi Başlı Ejderhayı Öldürmesi” hikayesi için listeme ekledim.

4 Beğeni

8 Beğeni

Tatile çıktık döneceğiz. :sweat_smile: :buyucu:

3 Beğeni

Yaşasın yaşasın yaşasın! İlahi Kentler üçlemesi sonunda tamamlandı. :partying_face:

9 Beğeni

İlk 300 kitapmış,

5 Beğeni

O ne demek???

Paylaştığın kitapyurdu görselinde %50 indirimli yazıyor. İlk 300 kitap %50 indirimli satılacakmış.

2 Beğeni

Kapışın kalmasın. :sunglasses::sunglasses::sunglasses:

1 Beğeni

Sipariş veren ilk 300 kişi indirimli almış olacak.

Babam doğum günü hediyesi olarak Tek cilt yüzüklerin efendisi sözü vermişti. Bide yanına Beren ile Luthien ekledim aldım ilk 300 içine girdim :smiley: Sağolsun süper doğum günü hediyesi oldu.

3 Beğeni

Fiyatı artacak mı yani?

Yavaş çekin bize de kalsın

İthaki’den , sizin akıcı çevirinizle Founders Serisini de görmeyi iple çekiyoruz :smiling_face_with_three_hearts:
The Divine Cities serisinin çevirileri harikaydı , elinize emeğinize sağlık :blush:

4 Beğeni

Abi zaten 14.50 falan oluyor fiyatı sakin olun 12 ₺ ye almak için izdiham oluşmasın :smile: Bak ben almıyorum… niye? Çünkü nerede olacağım belli değik çıktığında yoksa çoktaan :confused:

7 Beğeni

Kampanya bitmiş bile zaten 14.40 TL olmuş.

daha 230 adet var gösteriyor. Kitabın resmine tıklayın içine girince 12 tl gözüküyor süper fırsat kısmının üstüne gidincede kaç adet kaldığı gözüküyor.

1 Beğeni

Benim sepette 12 tl görünüyor

2 Beğeni

Bendede 12tl fiyatı daha.

1 Beğeni

Kusura bakmayın dostlar şu görüntüye aldandım. :smiley:

resim

1 Beğeni
5 Beğeni