Yeni Kitap Haberleri

7 Beğeni

Cildi beklemekteyiz…

Sonunda çıktı :slight_smile:

14 Beğeni

Ben bu boyutta Mina Urgan’ın İngiliz Edebiyatı Tarihi kitabını almıştım. İyi hoş, koleksiyonluk da… Okunmuyor. :frowning: Bu beni üzmüştü. Parçalanır diye rahat rahat kurcalayamadım. Kullanışlı mı cidden?

6 Beğeni

Bu boyuttaki bir kitaba bu fiyat fazla ya. Keşke daha ucuz olsaydı.

1 Beğeni

Ben bu kitabı Nadirkitaptan 45 liraya almıştım. Jelatinde yırtık var diye ucuzdu. O zamanlar etiket fiyatı 75 idi. Enflasyonla fiyatı bu kadar artması normal. Zırt pırt yanımda taşıyayım, yatarak okuyayım bir kitap değil zaten. Evinde açıp masaya okumalık bir kitap. Bu kadar takılmamak gerekiyor diye düşünüyorum

2 Beğeni

Ben de deltanın 11- 12 kitabı var. Evet koleksiyonluk ama okuma konusunda sıkıntım olmadı, hatta bir yazara toplu olarak erişebilmek benim en sevdiğim baskı türü. Tomris Uyar, Sabahattin Ali, Behçet Necatigil, Nazım vd… okudum seriden… Hatta nazım devamlı masamda duruyor 5-6 senedir aklıma geldikçe açıp şiirlerinden okuyorum.

Delta serisinin boyutlarını sevmeyen çok ama toplu eserin bu boyut olması benim için hem taşıma kolaylığı sağlıyor hem de 1-2 hafta evden uzakta olunca yanıma tek kitap alarak çok sayıda kitap almış gibi oluyorum.

Ömer Seyfettin yeni baskıyı 2/3 senedir bekliyorum. Kısa süre önce de Gülten Akın 1. Cilt çıktı.

Parçalanma konusunda içiniz rahat olsun. Ben çok uzun süreler yanımda gezdirdim, otobüs, dolmuş, otellerde okudum sıkıntı olmadı.

6 Beğeni

Hadi gözünaydın :slight_smile:

1 Beğeni

Evet… Bu seriden bir tek Sait Faik alamayacağım. Ama ben de eksik olanları da basıldıkça alıyorum.

İş bankası da Sait Faik okuruna bir güzellik yapsa toplu tek cilt bir baskı yapar umarım.

3 Beğeni

Ama işte neredeyse 2000 sayfalık, 5 ciltlik bir kitap olduğu için İngiliz Edebiyatı, minicik puntoluydu. Bu da bir eksi. Neyse, madem dayanıklı, kurcalamaya devam edeyim ben kitabı. :slight_smile:

2 Beğeni

Bir de buradan İş kültür ve YKY’nin tekrar baskılar konusunda yanlış bilgilendirmeler yapmış olduğu bir kere daha ortaya çıktı.

1 Beğeni

Evet punto küçük. Bende örnegin YKY Yaşar Kemal Dağın Öte Yüzü toplu baskı var, taşımak ve elde okumak zor o baskıyı ama Delta ince memed taşımak ve elde okumak sorun olmuyor.

3 Beğeni

Delta serisi gerçekten çok kaliteli ama keşke 16/24 olsaydı ölçüleri tadından yenmezdi,12/18 fazla küçük geliyor.İnce Memed’e ait resim atmanız mümkün mü? Ortalama bir kitapla kıyaslayarak

4 Beğeni

Geber aşkım

3 Beğeni

Can Yayınları Kısa Modern Serisi’nin yeni kitapları

1. Odessa (Isaac Babel)
  2. Koyda (Katherine Mansfield)
  3. Neden Ucuz Saat Takıyorsun? (Hans Fallada)
  4. Eşlikçi Kız (Nina Berberova)

3 4 5 6

10 Beğeni
5 Beğeni

Alfa Yayınları Bilim Dizisi yeni kitabı

4 Beğeni

10 Beğeni

Etiket fiyatları tahminimden çok… 50-60 sayfa için 11-12 TL çok bence. Bu seriden uzak duracağım.

7 Beğeni

Kısa klasikler 3-4 lirayken bunlar niye böyle olmuş acaba?