Yeni Kitap Haberleri

Pek cevap vermeyi seven insanlar değiller sanırım. Beni de pek takmıyorlar. :smiley:

2 Beğeni

Yeni Jaguar Eseri;
“Kolıma Öyküleri”
:heart_eyes:

“Yirminci yüzyıl Rus edebiyatının dev ismi Varlam Şalamov, başyapıtı “Kolıma Öyküleri” ile ilk kez Türkçede.Gamze Öksüz’ün Rusça aslından çevirdiği Kolıma Öyküleri perşembeden itibaren raflarda”

11 Beğeni

14 Beğeni

Paylaşılmış olabilir emin olamadım.

10 Beğeni

Çok Yakında Cem Yayınevi’nde!

Max Brod, kuşku yok ki, Franz Kafka’nın en yakın arkadaşıydı. 1902’de tanıştılar, Kafka’nın Kierling Sanatoryumundaki son günlerine dek dostlukları devam etti. Yıllar boyunca yazdıklarını, okuduklarını, aşklarını ve hastalıklarını mektuplar yoluyla paylaştılar. Söz konusu mektuplaşmanın gerçek hacmi, bu kitabın boyutlarının katbekat üzerindedir. Bir Dostluk’ta, bu yoğun mektuplaşmadan Max Brod’un seçip düzenlediklerini bulacaksınız. Okuyacağınız mektuplar Kafka’nın pek görmediğiniz taraflarının yanı sıra, onun vasiyetine ihaneti dışında ülkemizde pek az tanınan Max Brod üzerine de bilgilenmemizi sağlayacaktır. Bir Dostluk, Kafka çevirileriyle özdeşleşmiş değerli çevirmenimiz Kâmuran Şipal’in tamamladığı son Kafka çevirisidir

11 Beğeni

Bir önceki mesajda görünce aklıma geldi. Kafka’nın toplu eserler gibi bir baskısı var mı ya da çıkacak mı? Varsa da o baskıyı önerir misiniz?

1 Beğeni

6.45 yayınları kutulu bir set olarak 10 11 tane kitabını satıyordu bi ara. Hala varmı bilmiyorum. Varsa tavsiye ederim

1 Beğeni

Kidega da 9 kitap set olarak Kafka vardı şatışta hala olabilir. İş bankası yayınları.

aylak adam seti

2 Beğeni

Böyle set olarak değil de toplu baskı olarak sormuştum. Hani İthaki’nin Edgar Allan Poe baskısı gibi.

Benim bildiğim toplu öyküler kitabı var Cem yayınlarından.

Bir de bu varmış Yakamoz yayınlarından. Çevirisi nasıldır bilmiyorum.

İşte sizin için seçtiğimiz eserler:

• Dönüşüm
• Dava
• Milena’ya Mektuplar
@Kenan

2 Beğeni

Teşekkür ederim. Aradığım böyle bir şeydi. Araştıracağım.

Kafka’da kesinlikle Kamuran Şipal çevirilerini öneririm. Cem Yayınlarında mevcut.

1 Beğeni

Kafka yaşarken 6 öykü kitabı yayınlanmış.

Cem:
Cem baskısı Kamuran Şipal çevirisi ve beş bölüme ayrılmış. Yazarın sağlığında yayınlanan öykü kitapları, Kafka’nın yayınlanmış ancak kitaplarına almadığı öyküler. Ölümünden sonra yayınlananlar, ölümünden sonra bıraktığı defterlerinden çevirmen tarafından alınmış öyküler, Günlükten alınmış kısa bir öykü

Öteki:

Öteki baskısı ise iki farklı isimle yapılmış. Her iki Öteki baskısı kitapta Yaşarken yayımlanan tüm öyküler alt başlığı ile basılmış. Almancadan çeviren Gökhan Gören. Öteki 1. baskıyı Ceza Sömürgesinde adı ile yapmış 2. baskıyı ise Öyküler ve Anlatılar adıyla. Değişim (Dönüşüm) aslında uzun öykü ama Öteki baskısında yok onun yerine Öteki Yayınları Ateşçi isimli Amerika(Kayıp) romanının öncülü sayılan öyküsünü basmış.

Kafka’nın bu kısa ve uzun öyküleri dışında mektuplar ve romanları var.

Siz toplu baskı aradığınız için en azından Öyküler için bence bu baskılardan Cem’i tercih daha mantıklı olacaktır. Tekli baskılar, Roman ve Mektupları için de Cem’in Kamuran Şipal çevirileri daha çok beğeniliyor. Romanlar ve mektuplar için toplu baskılar yok zaten.

Ben bir kaç yıl önce İş Kültür baskılarını da okudum. Modern Klasikler içerisinden yayınlanan İş Kültür Kafka baskıları da tercih edilebilir.

Sonradan Ekleme.

Ölümünden sonra yayınlanan öyküleri Öteki Bir Köpeğin Araştırmaları adıyla basmış.

Aklıma geldikçe ekliyorum :slight_smile: Epsilon yayınevinin küçük boy dünya yazarlarından seçme öyküler serisi içerisinde olan kitaplardan biriside Kafka’nın seçme öyküler kitabı (Satıcısı epsilon olan Gitti Gidiyor daha uygun fiyatlı)

12 Beğeni

Bu bilgiler çok hoş oldu. Cem yayınlarını görüyordum son zamanlarda ama emin değildim. Şimdi düşünebilirim. Ben kendime adıma teşekkür ederim. Soran arkadaşa da teşekkürler. Nedense sormaya üşenmiştim. :sweat_smile:

2 Beğeni

Ben de teşekkür etsem mi bilemedim, Kafka baskılarının gündeme getirilmesine :slight_smile: ciltli bir kaç baskısını ve Günlükleri alacaktım, aklıma gelmişken sepete ekledim. Hakkımda hayırlısı :slight_smile:

2 Beğeni

İyi olmuş işte. :sweat_smile: Cüzdanın hafiflemiş. :roll_eyes:

2 Beğeni

Eganba’da Labirent yayınları polisiye kitaplarda kampanya vardı, onlar için bir sepet yapmıştım. Muhtemelen onları almaktan vazgeçerim.

3 Beğeni

Sert kapak olur umarım

2 Beğeni

Geliyor,geliyor…Beklenen kitap geliyor!!! Sert kapak olmasını umuyorum ama İthaki’den hiç umudum yok…

6 Beğeni

Polisiyede indirim mi :heart_eyes: hemen göz atayım.

2 Beğeni