Yeni Kitap Haberleri

Forumdan okuduğum kadarıyla ben cevaplayayım eksiklerini arkadaşlar tamamlarlar. Şimdi bu Conan’ın yıllardır eksik kalan öykülerini Hüseyin bey kimsenin basmadığını görünce kendisi çevirmeye başlıyor. Daha sonra Gece Kitaplığı ile anlaşıp bastırabileceğini anlayınca bu çalışmasını bizlerle de paylaşma imkanı doğuyor. Tüm hikayeler ve başka eklerle beraber 3 cilt planladıkları baskıların 2 cildi yayımlandı. Son cildi de yakında basılacak. Hüseyin bey’in bir kârı olduğunu sanmıyorum yayınevi satışa göre kar ediyorsa ediyordur. Dolayısıyla böyle bir emeği takdir etmek gerekir. Satış oranlarına göre Robert E. Howard kitaplarının devamını basmaya yayınevinin ikna olabileceğini de paylaşmıştı Hüseyin bey.

İthaki’ye gelirsek daha önce yarım bıraktığı Conan’ı şimdi 2 ciltte tüm öyküleriyle toplayacakmış. 1. Cildi çıktı. Hüseyin bey’in dahil ettiklerine göre eksikleri var mıdır bilemiyorum tabi ki onu karşılaştırma ile öğrenebiliriz.

Gece kitaplığı Conan Cilt1 İçeriği;

12 Beğeni

Bu iki ciltte Fil Kulesi ve Fatih Conan hikayeleri de mi bulunuyor?

Büyük ihtimal. Tahminen Howardın yazdığı bütün Conan öykü ve hikayeleri olacak.

2 Beğeni

Karşılaştırmayı ancak ithaki 2 cildi ve gece kitaplığı 3 cildi yayınladığında öğrenebiliriz sanırım.
Fark bence en fazla yarım kalan taslaklar ve sinopsislerin dahil edilip edilmemesi konusu olur.

5 Beğeni

@Burcununkitaplari ‘ndan bilgi var.

2 Beğeni

Ya biz bunlara şaşırmayız ki. Sonuçta binlerce kişinin takip ettiği bir serideki kitap 1000 tane basılıp bir daha basılmadı. :innocent:

5 Beğeni

5 Beğeni

resim

resim

6 Beğeni

18 Beğeni

İşte bu sonunda Altın Kitaplar iyi işler yapmaya başladı. Darısı İnsomnia’nın başına diyelim.

3 Beğeni

İskandinav Mitolojisi’ne de öyle dediler, hâlâ basılıyor.

3 Beğeni

Evet, artık sıra King abimizin yeni kitaplarında.

2 Beğeni

@alper King gelirse imzalı alayım mı? :joy:

1 Beğeni

King’in imzasını al ama onun için fuara gitmene gerek yok. İmza almak için öncelikle ara vermeden Kabuslar Pazarını okumalı kitap bitince hikayeler üzerinde düşünerek uykuya dalmak gerekiyor.

2 Beğeni

King gelirse fuara yayan gelmek zorunda kalabilirsin.

4 Beğeni

Bu iki kitap daha önce basılmıştı. Forumda Hüseyin bey de yazmıştı. Aslında kullanıcı adını bulabilsem etiketleyecektim en iyi o açıklayabilir bize bu durumu. Conan piyasada yokken bizlere sunduğu için ben Hüseyin Bey’in çevirisiyle Gece Kitaplığı’ndan aldım.

3.kitabında çıkacağını söylemişti.

https://www.kitapyurdu.com/kitap/conan/485017.html

https://www.kitapyurdu.com/kitap/conan-2-amp-uygarlik-dogadisidir/509608.html

@Blackheart

7 Beğeni

İthaki’nin basacağı Conan’lar sınırlı sayıda ciltli basılacakmış sanırım.

2 Beğeni

Peki sizce Gece Kitaplığından mı alayım Conan’ı? Fikir verebilir misiniz?

1 Beğeni

Watchmen için gördüm öyle bir paylaşım, Conan için görmedim.

1 Beğeni

Altınmadalyon çizgi roman forumunda biri Alican’a sormuş. Önce fiyatı şişmesin diye basmayacağız demiş, sonra limitli basacağız demiş.

2 Beğeni