Yeni Kitap Haberleri

Aştık ama merak da ediyoruz. Misal ben kendim bir kitap bittiğinde büyük keyifle onu işaretliyorum. Hadi, bakalım darısı 72. kitaba filan derken aklıma sen geliyorsun. En son bakmışım 280, bir açıyorum 320 olmuş. O yüzden bir dahaki göz atışımı yılbaşında yaparak kendime kutlayacak bir sebep vermek istiyorum. Yılda bilmemkaç adet kitap okumuş birisini tanıdım, gibisinden. :sweat_smile:

3 Beğeni

2-3 gündür pek okumuyorum ama zamanım çok benim. Sabahtan bu yana forumdayım örneğin. Yapacak iş de yok.

Kitap okumayı seven, bunlarla ilgili muhabbet eden bir çevrem de var. Forumun ilgisini çekmeyecek yayıncı, kitapçı çevrem, yakınım da var. Esas ilgi alanım kitaplar oluyor.

O rakamlara bakmamak lazım o kitapların içinde 20 sayfalık kitaplarda var, 30 sayfalık Çizgi Romanlarda.

5 Beğeni

Biliyorum canım. Sırf şişirmek icin turuncu kitaplığı alıyorsun. :joy: Açıkçası benim hoşuma gidiyor okuyan insanlarla olmak. Çevremde benden başka okuyan yok. Yani var da okuduğumuz tarz hiç uymuyor. Onlar daha çok Papatyalı Aşklar, Gün Çiçeklerim gibi şeyler okuduğu için aynı noktada buluşamıyoruz. :sweat_smile: Ben de iki gün boş vakitlerde Diskdünya okurum dedim ama bu grip illetine yakalandım. Hastalığı reddettikçe kademesi artıyormuş gibi geliyor. :joy: İnsan kusursuz bir boşluk yakaladı mı hayatında senin gibi yapmalı zaten. Öbür türlü helak oluyor. :slight_smile: O değil de hâlâ dediğim filmi izlemedin değil mi? :buyucu:

4 Beğeni

Filmi izleyemedim, son 3 kitabı almadım Turuncu seriden, diğerlerinden sıra gelmedi. :slight_smile: Bazı arkadaşlar için fazla gibi geliyor ama aslında çok genç oldukları için öyle geliyor, 20 sene önce bana da çok fazla gibi geliyordu.

3 Beğeni

Arkadaşlar, indie kitap fuara yetiştirmeye çalıştığı dört önemli kitabı açıkladı.

• Roma İmparatorluğunun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi 4.Cilt, Edward Gibbon
  • Osmanlı Tarihi - Alphonse de Lamartine
  • Alastair Reynolds - Aquila Yarığı’nın Ötesi ve Zima Mavisi
10 Beğeni

9786050380729

Bu kitapla, şu kitabın aynı olma ihtimali var mı?

11 Beğeni

Alfa Kabalcı’nın pek çok kitabını birebir bastı. Benim düşüncem aynı kitaptır.

1 Beğeni

10 Beğeni

Bende öyle tahmin etmiştim, Umarım ne var ne yok hepsini Alfa basar. Fiyat farkına baksanıza. Kabalcı 2010 yılında bastığı kitap için 75 TL etiket fiyatı belirlemiş. Özel baskı olsa anlarım. Başka yayınevleri aynı kitapları bastıkça Kabalcının fiyatları iyice göze batıyor.

4 Beğeni

Şöyle bir göz gezdirip,eseri kısaca araştırdım.Gizem gerilim türünde bir esermiş.Bir genç kızın kaçırıldıktan sonra kurtulma mücadelesini anlatıyormuş.Ana kahramanın karakter olarak da güçlü güzel yazıldığı da belirtilmiş.Belli noktalar da yetişkinlere de hitap eden bir esermiş.

1 Beğeni

İTALO SVEVO okuyan var mı hiç aramızda?

1 Beğeni

İtalo Calvino olsa? :smile:

1 Beğeni

:joy: yok ben en ünlü yapıtı Zeno’nun Bilinci olan Svevo alsam olur mu?

https://www.instagram.com/p/B4Cm49OJ5Wn/?igshid=cl9cvoj2bbtc

10 Beğeni

Alaaaaahuekber Allaaaaaahuekber!

2 Beğeni

@alper ön kapağın üstüne DÜNYA KLASİKLERİ yazısı eklemişler.

8 Beğeni

Güzel olmuş ama bizde olan baskılarda bu olmayacak.

3 Beğeni

Evet ama ön kapak değişikliği olduğu için eskilerde olmamasını çok önemsemedim ben açıkcası. Sırtta değişiklik olsaydı ona bozulurdum biraz :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Çok önemli bir detay değil elbette. İlk kitapla ilk baskıdan itibaren olsaydı daha iyiydi, ama yeni akıllarına gelmiş, artık yapacak bir şey yok. :slight_smile:

4 Beğeni

Evet kapaktaki boşluk dolmuş güzel olmuş gerçekten. Diğer kitapların da böyle baskı yapması çok uzun sürer zaten diye kendimizi avutabiliriz. :sweat_smile:

2 Beğeni