Yeni Kitap Haberleri

O da olurdu ama olmaz çünkü buğulayabilirler.

1 Beğeni

Bizim bi kurbağa siparişi vardı, çıktı mı acaba :grimacing:

4 Beğeni

Kazan kaynamakta… Çok yakında çıkar. :smirk:

4 Beğeni

https://www.babil.com/sis-ve-gece-kitabi-ahmet-umit-yapi-kredi-yayinlari

12 Beğeni

Kapaklar çok güzel. Sevdim ben.

4 Beğeni

Ahmet ümit e yeni bir soluk gelmiş. Bayıldım. Bende imzalı olan bir tanesi ve cep boylar olmasına rağmen yeni baştan toplayacağım mutlaka.

4 Beğeni

Evet ben de beğendim kapakları. Daha önce Ahmet Ümit okumadım ama sanırım bir kitabını alıp okuyacağım. Başlangıç için önerebileceğiniz kitabı hangisi olur?

1 Beğeni

Seçmek zor :slight_smile:

Tarihsel kurgusu ile öne çıkan Elveda Güzel Vatanım olabilir.

İstibdat yılları, Hürriyet yılları, İttihat Terakki, Cumhuriyetin İlk yılları, İzmir Suikastı gibi yakın tarihimize ilgi duyuyorsanız bu kitap olabilir.

Kısa öykülerin yer aldığı Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Çıplak Ayaklıydı Gece kitapları da olabilir veya 3 Başkomser Nevzat öyküsünden oluşan yeni kitabı da olabilir.

2 Beğeni

Beyoğlu Rapsodisi ve İstanbul Hatırası kitapları da güzeldir. Tavsiyemdir.

3 Beğeni

@alper bey Aslında ben polisiye sevdiğim için polisiye tavsiyesi kastetmiştim, ama bunu belirtmemişim, hata bende :slight_smile:
Ümit’in polisiye yazma tarzını görmek için tek bir kitap tavsiyesi istiyorum.

Teşekkür ederim @ermanbulak bey. Yanlış değilsem bunlar polisiye kitaplar, dikkate alacağım.

1 Beğeni

Ahmet Ümit’in romanları da öyküleri de Polisiye.

Şu 3 kitap dışında tüm kitapları polisiye roman veya öykü

• Sokağın Zulası - Şiir
  • Masal Masal İçinde - Masal
  • Olmayan ülke - Masal

O bahsettiklerim kurgunun arka planıydı.
Örneğin ilk romanı Sis ve Gece aileden bir MİT mensubunun gizli ilişkisi ve 90’ların infazları, Kar Korkusu yozlaşmış Sovyet bürokrasisi Patasana, Kadim bir aşk hikayesi gibi…

1 Beğeni

Oldukça açıklayıcı oldu, teşekkür ederim

1 Beğeni

Sis ve gece de etkileyiciydi bana göre.

2 Beğeni

Sana alacak kitap çıkmış :slight_smile:

1 Beğeni

8 Beğeni

4 Beğeni

Öncekileri aldım zaten, bunları da ayın ilk günleri alırım :slight_smile:

1 Beğeni

Bayağı hızlılar. Keşke aynı performansı, Vaiz içinde gösterseler.

2 Beğeni

Kitap almak sizde bağımlılık gibi bir şey galiba. Ne zaman forumda aldığım kitaplar bölümüne baksam sizin paylaşımlarınızı görüyorum :rofl: Bu kadar çok kitabı okuyor musunuz sahiden? :sweat_smile:

1 Beğeni

:slight_smile: Yok o kadar değil, ne kütüphanesi, kitapları olan insanlar var. Görmenizi, arkadaşlık etmenizi isterdim. Benim 20-30 yılın sonunda kitaplarımın toplam sayısı 3000 civarıdır.

Kayıp Rıhtım da 2 yılın sonunda bunları aştığımızı zannediyorum.

5 Beğeni