Yeni Kitap Haberleri

Ay Polisi ciltli mi geliyor yoksa bana mı öyle geliyor? :face_with_monocle:

Edit: Babil’den bakınca farkettim ciltliymiş.

İthaki böyle arada ciltli kitap basınca çok mutlu oluyorum keşke daha fazla kitabı ciltli görsek kendileri tarafından :thinking:
Kitap çok güzel duruyor :heart:

1 Beğeni
9 Beğeni

Bu kitap kırpılmamış versiyon mu yoksa çocuk masalı hali mi, bilgisi olan var mı?

Bin sayfa muhtemelen tam metindir ama bence şunu al. Kâmuran Şipal çevirisi.

2 Beğeni

Bu Grimm masalların korkunç biten sonlu olanlar vardı. Öyle bir çeviri var mı, bildiğiniz. @alper @Ozgur @erdo ve diğer arkadaşlar…

Not: Kendimi bir an mazoşist hissettim. Ancak merak ediyor insan… :upside_down_face:

1 Beğeni

Ben okumadım, Pinhan baskısı dahil baskıların içeriklerini bilmiyorum ama @Ufuk okudu ya da okuyacaktı.

2 Beğeni

Teşekkürler @alper , duyduğuma göre asılları kötü biten olanlarmış çocuklar için iyi sonlar yazmışlar, tabii yanlış da duymuş olabilirim. @Ufuk varsa öyle bir çeviri paylaşırsan sevinirim. :+1:

2 Beğeni

Asıl halleri bu kitapta toplanmış ama Türkçede böyle bir baskı olduğunu sanmıyorum.

Jack Zipes’in bazı kitapları Türkçeye çevrilmiş ama.

2 Beğeni

Teşekkürler @Kotununiyisi , çevrilmediği şansızlık olmuş. Jack Zipes’in Alfa’dan kitapları varmış. Onlara göz atayım. Belki ilerde Alfa’dan gelir böyle bir güzellik. :slight_smile: :+1:

Ek:

@dikomerro teşekkür ederim. Önerinizi listeme ekledim… Yıllar önce "Kanlı Masallar"CRAIG RUSSELL polisiye kitabında bu masalların kötü sonundan haberdar olmuştum. Kurgu mu gerçek mi bilmiyordum. Halihazırda basılmış varmış meğer merak ettim. Ben de alayım ama ne kadar dayanırım şimdi bilemedim. :upside_down_face:

2 Beğeni

Yumuşatılmış mı yoksa oynanmadan çevrilmiş mi fikrim yok ancak bu çeviri kötü sonlarla bitiyor.Ensest tecavüz,tecavüz, yamyamlık vb baya vardı bunda.Hatta okurken elimden alıp biraz okuyan arkadaşım rahatsız olup geri vermişti :smiley:

Edit: bkm açıklama kısmına şöyle yazmış : Grimm Masalları’nın Türkçede ilk kez yayımlanan bu eksiksiz ve sansürsüz baskısı “Bir varmış, bir yokmuş” varolmayan bir dünyaya değil, tam tersine varolan dünyaya açılan bir kapıdır ve bu kapıdan ancak bu dili okumayı öğrenerek geçilebilir.

7 Beğeni

Bu kitap 1857 yılındaki 7. baskısından çevrilmiş. İlk Baskı 1812’de yapılmış, bu baskı da - ne kadar bilmiyorum- yumuşaltılmış yani. Yine de en iyi Türkçe alternatif gibi duruyor.

1 Beğeni

Hocam maalesef bilgim yok :frowning:

1 Beğeni

Bu konuda bilgim yok. Benim kütüphanemde de YKY nin 2 ciltlik baskısı var.

Pinhan baskısının ilk cildini okudum. Rahatsız edici sonla biten bir sürü masal vardı. Baskı kalitesi de güzel, tavsiye ederim.

1 Beğeni

Ben de YKY turuncu renkli Grimm masalları var. Okumadım ve kitaplar da paketlenmiş durumda bakamadım kusura bakma. Ama bir ara okumaya niyetlendiğimde bakmıştım puntolar çok büyüktü sanırım biraz daha çocuklara uygun basılmak istenmiş, o yüzden YKY baskıların istediğin gibi olduğunu sanmıyorum.

@alper Pinhan olan Andersen Masalları iyi hatırlamışsın gene :slight_smile:

2 Beğeni

Geldii! :))

7 Beğeni

Geç kalmıştı bile. Sonunda geldi. Corona Book

6 Beğeni

Güzzeell… Kıyymetlimis…

3 Beğeni

Grimm masalları’nın YKY baskısını sepete ekledim ama tükenmiş. Artemis baskısı nasıldır, alıp okuyacak arkadaşlar bilgi verirse bir Grimm baskısı almak istiyorum.