Yeni Kitap Haberleri

(Kenan Ulusoy) #61

Bilimkurgu türünde mi acaba?

(Serhat) #62

Netflix dizisi vardı benzer isimli onun kitabı herhalde, ben diziyi izlemedim ama internette aratırsan bilgi edinebilirsin

(kimyager _ferhat gürdoğan) #63

Daha önce Kabalcı tarafından basılmış tanıtım şu şekilde.

(M. Ihsan Tatari) #64

Sarmal’ın “Kutsal Dedektiflik Bürosu” olarak çevirdiği kitap bu. Şahsen Otostopçu’dan daha çok severim. Dirk Gently karakteriyle ilk kez bu kitapta karşılaşıyoruz. “Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati” adında bir devam kitabı da var.

Yalnız neden “holistik” diye çevirmişler anlamadım. “Bütünsel” olması gerekiyordu :slight_smile: Madem yılların “Kutsal Dedektiflik Bürosu” yanlışını düzeltiyorsunuz, bari doğrusunu (Bütünsel Dedektiflik Bürosu) yazaydınız.

(Buğra) #65

Ekran görüntüsünü nereden aldınız acaba? :slight_smile:

(kimyager _ferhat gürdoğan) #66

D&R sitesinden baskısı tükenenlerde :+1:t6:

Bandrol bilgileri şu siteden

http://www.telifhaklari.gov.tr/kitap-bandroller

(kimyager _ferhat gürdoğan) #67

Alfa çok bekletmeden devamınıda çıkarır inş :pray:t6:

(Türker ŞİRİN) #68

Douglas Adams, Philip K. Dick, Tim Powers ve Stanislaw Lem’in telifleri Alfa’da. Hızlı bir şekilde de çıkarıyorlar şimdilik. (Her ne kadar Lem’e daha başlamasalar da)

(kimyager _ferhat gürdoğan) #69

Hızlı mı ? Ben yetişememişim hızlarına :grin:

(Buğra) #70

Philip K. Dick’in tüm telifleri onlarda mı? Bazı kitaplarını bastıklarını görmüştüm ama Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi? gibi bazı kitaplar hala 6.45’in rezalet çevirileriyle piyasada diye biliyordum. Umarım onların da telifini alabilmişlerdir.

instagramda basıcaz dediklerini okudum o kitabı

(Serhat) #72

En son Philip K. Dick’in Toplu Öyküler 2 için bandrol alınmıştı. Ama kitap hala piyasada yok.

(Türker ŞİRİN) #73

Alfa Yayınları seri bir şekilde Kerr ve Simenon külliyatını bitirdi. Hemen hemen ayda bir Philip K. Dick basıyorlar. Jeff Vandermeer (5 kitap çıktı) ve Tim Powers’a da başladılar. Otostopçunun Galaksi Rehberi’nden sonra iki farklı Douglas Adams kitabı çıktı. Diğer bir çok yayinevine göre gayet hızlılar. Gönül tabiki sevdiğimiz yazarların bütün kitaplarının hemen çıkmasını ister. Ama bunun çeviri, editör, basım süreci derken zaman uzuyor.

(Türker ŞİRİN) #74

Yanlış hatırlamıyorsam 40’a yakın Dick kitabının telifini almışlardı. İçlerinde hangileri olduğunu açıklamadılar.

(Serhat) #75

Douglas Adams’ın yeni kitabı Dirk Gently’nin Holistik Dedektiflik Bürosu çıktı.

Dirk Gently’nin Holistik Dedektiflik Bürosu (Babil)

Dirk%20Gently'nin%20Holistik%20Dedektiflik%20B%C3%BCrosu

(Türker ŞİRİN) #76

O zaman artık bir Douglas Adams Kitaplığı’nın zamanı geldi.

(Hazal Çamur) #78

Ya çok şükür “holistik” diye çevrilmiş. “Kutsal” diyerek yıllardır ettikleri eziyet bitmiş.

Kabalcı’nın çevirisi kullanılmaz umarım.

(kimyager _ferhat gürdoğan) #79

Çevirmenler farklı bu sefer :+1:t6:İnşallah iyi bir çeviri olur.

İrem Kutluk

( tansel) #80

Umarım yeni çeviridir Kabalcı baskıları vardı elimde bu ve devam kitabının, başında bıraktım. Bundan devam etmeyi bekletiyorum. Galaksi rehberlerinde yeni çeviri yapmışlardı diye hatırlıyorum umarım bu da yenilenmiştir.

(Serhat) #81

@fortknoxt durur mu, yapıştırmış cevabı :slight_smile: :slight_smile: :rofl::rofl::joy::joy:

Douglas Adams Kitaplığı (Alfa Yayınları)