Yeni Kitap Haberleri

Çıkış tarihi net belli mi. Çoğu siteye baktım bulamadım.

3 Beğeni

Bildiğim kadarıyla kitap baskıda ama birkaç gün içinde baskı işleri bitebilir diye tahmin ediyorum. Kesin çıkış tarihini burada paylaşacağım.

5 Beğeni

Artık fiziksel olarakta varız ve buradayız. Sayılı günler kaldı. İyi dilekleriniz için teşekkürler.

5 Beğeni

Centilmen Piçler serisi 4. kitap Thorn of Embarlain için Alman yayıncıdan çıkış tarihi iddiası.
https://www.reddit.com/r/Fantasy/comments/8tr24l/german_publisher_the_thorn_of_emberlain_genleman/
10 Aralık’ta çıkacağını söylemiş.
@mit

5 Beğeni

Mutluluktan havalara uçabilirim!

8 Beğeni

Keşke çıksa. Ama Reddit’te başlığı açan arkadaşın da dediği gibi, öyle bir şey olsaydı ilk önce Scott Lynch açıklardı bunu. Yine de umut fakirin ekmeği, bekleyip göreceğiz :slight_smile:

4 Beğeni

FB_IMG_1530285762218

11 Beğeni

Eğer başka bir aksilik çıkmazsa bir hafta içinde raflarda.

13 Beğeni

Kitabımız kitapyurdu.com da satışa çıkmıştır. Okuru bol olur umarım.

7 Beğeni

Stephen King - Uyuyan Güzeller 9 Temmuz’dan sonra bizimle :wink:

https://www.babil.com/uyuyan-guzeller-kitabi-stephen-king

4 Beğeni

Fiyatı da Mortgage taksiti gibiymiş :roll_eyes:

5 Beğeni

Bende görünce bir an şok olmadım değil ancak 752 sayfa olduğunu görünce o kadar gözümde büyümedi nedense :smiley:

3 Beğeni

Kapak yayımlandı :slightly_smiling_face:

9 Beğeni

Şöyle güzel bir kitap var. Tanıtım yazısı ilgimi çekti.

unnamed%20(1)

Zamanda yolculuk mümkün mü? Bu yolculuğu neden arzularız? Bütün olası dünyalar içinde en iyisi bu mu? Geçmiş değiştirilebilir mi? Sonuç, sebebi etkileyebilir mi?
Tüm zamanların en iyi bilim yazarlarından biri olarak kabul edilen James Gleick’ın Zaman Yolculuğu, hem bir fantezinin edebiyattan fiziğe, sinemadan gündelik hayatımıza uzanan olgunlaşma yolculuğunun öyküsünü anlatıyor, hem de Zaman’ın anlamına, dolayısıyla bilince, belleğe, yaşama ve ölüme dair yepyeni bir dil yaratıyor. Geçmiş, gelecek ve şimdi, uzayzaman sürekliliğinin dördüncü boyutunda yer alan bu yeni Zaman dilinde tek ve aynı noktada buluşuyor.
Bir zamanlar hayal gücünün kıvılcımıyla başlayan zamanda yolculuk ise sanal dünya vatandaşı 21. yüzyıl insanları için artık uzak değil. Ne var ki “sonsuzluk artık eskisi gibi değil, cennetimiz eskisi kadar güzel değil” diyor Gleick. Yine de bazı sorular değişmiyor: Bir zaman makineniz olsaydı, geçmişe gidip Hitler’i öldürür müydünüz?

4 Beğeni

Brandon Sanderson’ın yeni serisi Skyward kasım ayında raflarda olacakmış. Benim okuma hızımdan daha hızlı yazan tek yazar sanırım. Ben hala Fırtınadan mı Sissoyludan mı başlasam diye düşünürken adam ortamlara yeni seriler bırakıyor.

Türkçe ve Ing. iki kaynak:
https://www.kurgusanat.org/brandon-sandersonin-gizli-projesi-skyward-geliyor/

Brandon Sanderson’s New Novel Skyward Will Arrive in November 2018 | Tor.com

4 Beğeni

Haberde yanlış aktarıldığını düşündüğüm bir nokta var belirtmek istedim. Gizli Proje, Skyward değil henüz ismi açıklanmamış bir çalışma. Brandon Sanderson’ın kendi sitesinden bakılırsa görülüyor zaten, Skyward ve “Secret Project” farklı çalışmalar. Secret Project’in de yakında açıklanacağını veya en azından hakkında birazcık bilgi verileceğini düşünüyorum zira “Second draft” bitmiş gözüküyor.

3 Beğeni

BlackOut haklı. Skyward taaaa geçen sene aralık ayında duyurulmuştu zaten.

3 Beğeni

Gizli proje ne olacak çok merak ediyorum. İçimden bir ses diyor ki çok büyük bir proje.

3 Beğeni
3 Beğeni

Alfa’dan yeni Douglas Adams kitabı bandrol alınmış.

5 Beğeni