Yeni Kitap Haberleri

Goodreadste beğeneni aşırı beğenmiş beğenneyende ilk sayfalardan bırakmış. Değişik bir kitaba benziyor :grinning:

2 Beğeni

Travmaların Gölgesinde - Deniz Ülke Arıboğan

Politik psikoloji disiplinine önemli bir katkı sağlayan bu akademik çalışma; grup kimliklerinin oluşumu ve dinamiği, kitle psikolojisi, etnik kimlikler, “ben” ve “öteki” ayrımı, terörizmin psikolojik temelleri, kitle iletişim araçlarının kullanımı, propaganda aygıtları, iç savaş, soykırım ve katliam gibi geniş kapsamlı konulara ilişkin ön kabulleri tartışmaya açıyor. Okurlara toplumsal travma, yas ve seçilmiş zafer süreçlerine yönelik tutum ve davranışlarını ve bunu doğuran toplumsal belleklerini sorgulama olanağı tanıyor.

9 Beğeni

John Carey - Sanat Neye Yarar?

‘‘Düşündürücü, nüktedan ve sivri dilli içeriğiyle, yayımlandığı yıl İngiltere’nin entelektüel yaşamında tartışmalara yol açan Sanat Neye Yarar? sanat, edebiyat eleştirisi ve antropoloji gibi alanları harmanlıyor ve sanatın işlev(ler)i konusuna eleştirel bir katkı sunuyor. Üst-kültür ve kitle kültürü ayrımına getirdiği yeni yorumlarıyla, sanat ve edebiyata ilgi duyanlar için bir solukta okunacak, doyurucu bir çalışma Sanat Neye Yarar?’’

8 Beğeni

Bu kitap hakkında bilgisi olan var mı? Böyle çok iddialı açıklaması olan kitaplar genelde tırt çıkar aslında ama merak ettim.

5 Beğeni

20 yıl sonra çıkacakmış hocam, beklemeye değmez.

24 Beğeni

Bende takıldım ona.Şaka mı acaba?Yoksa okuyucu ile dalga mı geçiyorlar?

Çok güzeldi. Sabah sabah güldürdünüz :grinning:

Gözden geçirilmiş yeni ve ciltli baskısıyla 20 yıl sonra diyor, bundan 20 yıl sonra değil yani :slight_smile:
Yeniden basılmış olarak anlıyorum ben.

6 Beğeni

6 adet gönderi şu konuya taşındı: Yeni Çizgi Roman/Manga Haberleri

Daha dün, foruma sorsam da bana komünizmi eleştiren kitap önerileri verseler diyordum. Şimdi bu karşıma çıkınca şok oldum :smiley: .

Ekleme: Komünizmin Kara Kitabı (Ciltli) (Kolektif ) Fiyatı, Yorumları, Satın Al - kitapyurdu.com
Kitap babilde tükenmiş olarak görünüyor. Boyutu büyük boy Sandersonlar gibi.

1 Beğeni

5 adet gönderi şu konuya taşındı: Yeni Çizgi Roman/Manga Haberleri

Güldürdü :joy:

Görünce ilgimi çekti ama konusuna dair hiçbir fikrim yok. Över mi yerer mi bilmiyorum maalesef.

– 1666 yılında yazılan feminist bir ütopya –

‘’ Bilimkurgu türünün öncülerinden biri ilk kez Türkçede

Yeni Kristal Dünya

Margaret Cavendish ’in, genç bir kadının başka bir dünyaya yolculuğunu ve burada karşılaştığı ütopik toplulukla yaşadığı deneyimleri anlatan kitabı ilk kez okurla buluştuğunda tarihler 1666 yılını gösteriyordu. Feminist bir bakış açısıyla yazılmış ilk ütopya örneklerinden sayılan bu öncü metin, edebi bir eserde “paralel dünyalar” kavramıyla da ilk kez karşılaşmamızı sağlıyor. Sıra dışı bir zihnin ürünü bu kitap, okurunu bugüne kadar bildiğimiz kurmaca dünyaların çok daha ötesine götürmeyi vadediyor.‘’

19 Beğeni

Bu kitabın yeni baskısı sanırım:

2 Beğeni

5 adet gönderi şu konuya taşındı: Yeni Çizgi Roman/Manga Haberleri

4 Beğeni

Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama burada gördüğümü de hatırlamıyorum.

2 Beğeni

:slight_smile:

28 Beğeni

His Dark Materials’ı ilk sezona yetistiremediler herhalde. İkinci sezona çıkar :joy:

3 Beğeni

insan merak ediyor kasımda çıksa dizi yada diziye bir erteleme gelse matbaada sorun çıkar mı

8 Beğeni