Yeni Kitap Haberleri

Hazırlarım sıkıntı değil. Yeni olunca hazırlaması kolay :slight_smile:

5 Beğeni

t-shirt baskısı gibi olmuş :smiley:

Can Yayınları yenileri

9 Beğeni

İskender’in kitabının adını görünce… içim bi’ tuhaf oldu.

3 Beğeni

Selçuk Baran’ın “Bir Solgun Adam” ve “Bozkır Çiçekleri” kitaplarını beğenerek okumuştum. Öykülerinin tekrar basılması güzel bir haber.

3 Beğeni

Bu kitabı hatırlayanlar vardır. Kitapta Wuhan-400 isimli bir virüs olmasıyla gündeme gelmişti.

Kitabın ilk yayınlanma tarihi 1981.

Korona ile gündeme geldiği için telifini alıp, çevriliip, editör sürecini tamamlayıp basılmış.

“İlginç” gerçekten. Daha fazla bir şey söylemeyim.

17 Beğeni

Ayn Rand kitaparı 1 sene geçikmişken uğraştıkları şeye bak. Bari ellerini atmışken Koontz’un Odd Thomas, Phantoms gibi diğer popüler kitaplarını da yayınlasalar.

5 Beğeni

Ayn Rand kitapları + Hyperion…

6 Beğeni

Yerli Bilimkurgu Yükseliyor Bilimkurgu Öykü Seçkisi 2020 kitabı satışa çıkmıştır.
Forum üyelerinden Mustafa İzmirli ve İsmail Turhan’ın öyküleri de kitapta yer almaktadır.

11 Beğeni

Hey maşallah fiyata bak! :unamused:

4 Beğeni

Fiyatı gördüm de, 2021 seçkisi çıkınca bunu alırız artık.

Yeni.

9 Beğeni

2021 için seçki hazırlamama kararı aldık. 2022’de devam edeceğiz.
Belki kararımızı değiştirebiliriz.

Yine İletişim koyduğu fiyat ile şaşırtmadı… Bu kısa tarih serisinin Antik Yunan’ı anlatan kitabı çeviri açısından okunmaz derecedeydi, ama umarım bu güzel olmuştur. Çünkü şaşırtıcı bir şekilde direkt İngiltere tarihi hakkında bilgi veren kitap sayısı çok az. Bununla beraber üç falan oldu sanırım. O yüzden sevindim.
Hazır bu konuya değinmişken bu diğer iki kitaptan da bahsedeyim. İkisi de aynı yazara ait. Birisi Say’dan “Kısa İngiltere Tarihi”, diğeri de Doğu Batı’dan “İngiltere Tarihi”. Kısa olanı az çok bilgilendirici olsa da bana gereğinden fazla yüzeysel gelmişti. Şimdi gözüm Doğu Batı’nın bastığında. Cidden doyurucu bir kitap olduğunu duymuştum, cidden merakı olanların alması gereken cinsten. İçindekiler kısmından gördüğüm kadarıyla gerçekten de öyle olduğunu düşünüyorum ben de.

9 Beğeni

İlginizi çekerse şöyle bir kitap var.

6 Beğeni

Yalnızca Brandon Sanderson tek kitap başına bu kadar fazla paramı alabilir :joy:

Teşekkürler, Kitapyurdu’ndan içindekilere baktım, güzel görünüyor ama Doğu Batı’nın bastığı kitabın kapsamı daha geniş olduğu için onu tercih edeceğim.
Onu da buraya ekleyeyim, içindekilere bakabilirsiniz.

5 Beğeni

22 Beğeni

Şöyle seri bi şekilde Tim Powers, PKD ve LEM bassalar. Anubis kapılarının bir seneye yakındır bekliyorum yahu :sweat_smile:

6 Beğeni

Bu kitabi gecen ay okudum fena değildi tavsiye ederim

3 Beğeni