Yeni Kitap Haberleri

Hatta ve hatta

Teşekkürler. Zweig gibi olacak yani. Kürk Mantolu Madonna’nın 1.500 farklı versiyonunun basılacağını görür gibiyim.

1 Beğeni

Malesef ortalık kötü ve özensiz bir çok basımla dolup taşacak.

1 Beğeni

Eplison’un kapak tasarımları ve bastıkları şekil hoşuma gitti dersem yalan olmaz.

3 Beğeni

Kapaklar güzelmiş, sert karton kapak baskı gibi duruyor. Ama yok ben artık Sabahattin Ali almasam iyi olacak… Yıllar önce Cem Yayınlarından almıştım sonrasında YKY’ye geçince çıkan farklı baskılarını da aldım,

1 Beğeni

Çalıştığım kurumda çoğu site engelli olduğu için şu an verdiğiniz linki görüntüleyemiyorum.

Kapaklar çok hoş olmuş. Kanvas üzerine yağlı boya gibi duruyorlar. Bu açıdan epey hoşuma gitti. Sabahattin Ali’yi hep sağdan soldan toplayarak okumuştum. Elimde hiç kitabı yok bu sebepten ve çoğunu da tee çocukluk yıllarımda okuduğum için unuttum. Yaşar Kemal, Reşat Nuri Güntekin de bu şekilde çocukken okuyup zamana yenik düşerek unuttuklarım arasındadır.

Şahsi olarak Epsilon Yayınlarına biraz kızgınım. Uzun zamandır da tercih etmediğim bir yayınevi. Bu durumda kendimce bir iç savaş vereceğim gibi duruyor. Bakalım hangisi kazanacak. Gerçi telif kalktığı için belki takip ettiğim başka serilere de eklenir. Onlardan da devam edebilirim. Yine de bu güzel kapaklar ve özenli bulduğum bu çalışmalar için Ethem Onur Bilgiç’i tebrik ediyorum.

1 Beğeni

Ben de şimdi cep telefonundan girerek inceledim.
Eğer resimde görüldüğü gibi sert karton kapak ise çıtayı yükseltmişler.
Harika gözüküyor.

En azından Stefan Zweig’taki gibi iyi çeviri - kötü çeviri derdi olmayacak.

:rofl::joy::rofl::joy:

12 Beğeni

Bakalım Can Yayınları da basacak mı.

Sebahattin Ali’nin kitap kapaklarına Sebahattin Ali’nin portresi basılacak diye bir anlaşma mı yapmışlar acaba. Hiç sevmiyorum bu tarz kapakları, sanki biyografi basıyorlar :face_with_raised_eyebrow:

3 Beğeni

Mutlaka öyle ama ortada bir kirlilik söz konusu olacak kesinlikle.
Mesela bandrol alan Nülifer Velieceoğlu nedir ne değildir. :confused:

Benim beklentim böyle bir baskı yoksa dahada almam. :slight_smile:

15 Beğeni

Bunu alana bir el arabası da hediye etmeleri lazım. :smiley: Asıl el arabası hediye etmezlerse almayın. :smiley:

1 Beğeni

Kağıt fiyatları ve zamlardan şikayet eden tüm yayınevleri, konu telifsiz Sabahattin Ali eserleri olunca kesenin ağzını açacaklar sanırım. Daha yeni yılın ikinci günündeyiz ve 3 yayın evinin kapağını 4 ayrı yayın evinin ise bandrol aldığını gördük.

Bu arada Epsilon’un tüm eserleri ayrı ayrı basmaktansa 3 ayrı kitapta toplaması çok hoş olmuş. Satın almayı dahi düşünebilirim.

Ben Epsilon baskılarını alabilirim. Romanları ayrı, öyküleri ayrı kitapta toplamaları güzel olmuş. Arşivlik bir çalışma yapmışlar.

2 Beğeni

Epsilon ben de dahil kapak ve ciltlemeyle öne geçti yarışta sanırım. Umarım editöryal olarak kaliteli orijinal tam metin ve fiyatları da uygun olur.

Son aylarda baskı maliyetleri ve kağıt fiyatları bu derece yükselmeseydi şu an bir bu kadar daha yeni baskı olurdu.

Dökülmeye başladılar. İçimizdeki Şeytan kitabını okumadım ama bu kapak hoş olmamış sanki? Garip işler bizi bekliyor olacak…

2 Beğeni