Yeni Kitap Haberleri

Ben de şimdi cep telefonundan girerek inceledim.
Eğer resimde görüldüğü gibi sert karton kapak ise çıtayı yükseltmişler.
Harika gözüküyor.

En azından Stefan Zweig’taki gibi iyi çeviri - kötü çeviri derdi olmayacak.

:rofl::joy::rofl::joy:

Bakalım Can Yayınları da basacak mı.

(Tansel Diplikaya) #996

Sebahattin Ali’nin kitap kapaklarına Sebahattin Ali’nin portresi basılacak diye bir anlaşma mı yapmışlar acaba. Hiç sevmiyorum bu tarz kapakları, sanki biyografi basıyorlar :face_with_raised_eyebrow:

Mutlaka öyle ama ortada bir kirlilik söz konusu olacak kesinlikle.
Mesela bandrol alan Nülifer Velieceoğlu nedir ne değildir. :confused:

(Hüseyin gök) #998

Benim beklentim böyle bir baskı yoksa dahada almam. :slight_smile:

(Hiçliğin bekçisi…) #999

Bunu alana bir el arabası da hediye etmeleri lazım. :smiley: Asıl el arabası hediye etmezlerse almayın. :smiley:

(Doğan Can Urul) #1000

Kağıt fiyatları ve zamlardan şikayet eden tüm yayınevleri, konu telifsiz Sabahattin Ali eserleri olunca kesenin ağzını açacaklar sanırım. Daha yeni yılın ikinci günündeyiz ve 3 yayın evinin kapağını 4 ayrı yayın evinin ise bandrol aldığını gördük.

Bu arada Epsilon’un tüm eserleri ayrı ayrı basmaktansa 3 ayrı kitapta toplaması çok hoş olmuş. Satın almayı dahi düşünebilirim.

Ben Epsilon baskılarını alabilirim. Romanları ayrı, öyküleri ayrı kitapta toplamaları güzel olmuş. Arşivlik bir çalışma yapmışlar.

(Mustafa Yıldız) #1002

Epsilon ben de dahil kapak ve ciltlemeyle öne geçti yarışta sanırım. Umarım editöryal olarak kaliteli orijinal tam metin ve fiyatları da uygun olur.

Son aylarda baskı maliyetleri ve kağıt fiyatları bu derece yükselmeseydi şu an bir bu kadar daha yeni baskı olurdu.

(Doğan Can Urul) #1004

Dökülmeye başladılar. İçimizdeki Şeytan kitabını okumadım ama bu kapak hoş olmamış sanki? Garip işler bizi bekliyor olacak…

(Alper) #1005

Ben de Cem ve YKY’nin tekli baskıları, özel baskıları yanı sıra toplu baskı olarak YKY’nin Delta serisinden;

• Bütün Romanları - Sabahattin Ali
  • Öyküler, Şiirler ve Oyun - Sabahattin Ali
  • Bütün Eserleri - Eleştirel Basım - Sabahattin Ali

ve

• Sabahattin Ali Üç Roman

kitapları var… Şu an almama yönünde düşünüyorum ama Kitaplar çıksın göreyim, arşivlik bir baskıysa alırım.

Delta’ların boyu küçük olduğu için bulaşmamıştım.

Çok basit olmamış mı bunlar? İçimizdeki Şeytan koy kapağa şeytanı çağrıştıran bir şey. Kürk Mantolu Madonna kürk giyen bir kadın oldu bitti.

(Doğan Can Urul) #1009

Sabahattin Ali kapaklarını araştırırken @alfakitap Alfa Yayınları’nın yayınlayacağı Shakespeare eserlerinin kapak tasarımlarına ulaştım. Her kitabın 2 farklı edisyonu olacak sanırım. Renkli olanları harika görünüyor.

(kimyager_ferhat gürdoğan) #1010

Sabahattin Ali’nin kitaplarını basmayanı dövüyorlar heralde. :joy:

(İlhan Mete) #1011

Yeniden Sabahattin Ali almam için nedenler:
1.Bütün türlerin bir arada ayrı ayrı basılması
2.Sert kapak olması
3. Puntonun gözü yormaması
4. Yazarın fotografının kapakta olmaması ve karakterleri anımsatan resim ya da fotoğraflarının olmaması
Ayrıca Everest’e böyle bir basım hiç yakışmamış diye düşünüyorum.

(Umut K.) #1012

Umarım Shakespeare için çok çok iyi bir çevirmenle anlaşmışlardır. Kapaklar çok güzel görünüyor, ama şiir çevirebilmek, hele hele Shakespeare çevirebilmek her çevirmenin harcı değil.