Yeni Kitap Haberleri

Ben bunu Robin Hobb hayranı bir arkadaşıma sormuştum. Ya bu seri o kadar da iyi değil demiştim, o da Liveship Traders okusan daha iyi demişti. Hatta başlangıç olarak da onu önermişti.

LT’de Farseer’deki olaylara göndermeler var. Evreni okuyacaksan sıradan okumak daha mantıklı. Ha Robin Hobb’un sadece ve sadece 3 kitabını okuyacağım diyorsa biri, ona LT oku derim.

1 Beğeni

Farsiır altın pusula falan derken adamlar Tolstoy basmış bir Allah kulu da demiyor ki oley :smiley:

3 Beğeni

Çünkü Farseer daha önce çevrilmemiş, Altın Pusula’nın da baskısı yok. Aile Mutluluğu ise şu anda baskısı bulunan ve istesem başka bir yayınevinden okuyabileceğim bir kitap.

1 Beğeni

Farseer bir aya çıkacakmış, son düzenlemeleri yapılıyormuş.

Altın Pusula serisini okuyanlardan küçük bir yorum alabilir miyim? Bende hep çocuk kitabı izlenimi uyandırdı niyeyse. Ne hakkında bir şey okudum ne de film ve dizi uyarlamalarını izledim.

6 Beğeni

Farseer nasıl daha önce çevrilmemiş? Çevrilmedi ise benim evdeki kitaplar ne, ben başka bir seri mi okudum? :slight_smile:

1 Beğeni

Pardon galiba başka bir seriyle karıştırdım. Sonuçta baskısı yoktu sevinilmesi normal.

Ben Farseer serisini çok severim. Zamanında lisedeyken İthaki’den ilk kitabını almıştım da, yıllar sonra ikinciyi bulup okumuş olmama rağmen kalmış aklımda ilk kitap. Kişisel bir yorum bu tabi. Aksiyon, macera bazlı fantastik kitap okumalarından sonra bir anda daha büyük çaplı bir şeye geçince çok beğenmiş de olabilirim. Belki şimdi okusam sevmeyeceğim.

Gözlemlediğim kadarıyla tekrar baskı yapan kitaplar ilginç bir sendroma neden oluyor. Yaşanan bir anı hayallerde gerçeklik üstü bir konum kazanır ya hani; beyin sürekli o hayale bir ekleme yapıp yaşanmış anıyı daha da güzel hale getirir. Veya çok istenen, uzun yıllar arzulanan bir objeye ulaştığında yaşanılan hayal kırıklığı gibi. Aynı durum; o objeye ulaşma yolunda zihnimizde ona değerinden fazla şey yüklemişizdir ama onun o değeri karşılaması mümkün değildir. Tekrar baskılar da öyle bir olaya neden oluyor. Yıllarca bulunamayan kitapların tekrar baskıları açıklandığında burada sayfalarca övgüler diziliyor, kitabın konu başlığına bakıyoruz yıllar sonra 3-5 kişi yorum yapmış.

6 Beğeni

Yanlız Farseer kitapları 550, 800 ve 1200 sayfa. Kutusu falan da var. Alfa ne kadar fiyat isteyecek çok merak etmekteyim. Telifsiz Ciltsiz Monte Cristo Kontu bile 1400 sayfa etiket fiyatı 100 TL. Kutulu set 200 küsürden aşağı olmaz diye düşünüyorum.

5 Beğeni

Sonra bu yazar satmıyor derler. Tamam ekonomik gerçekler var da o ekonomik sıkıntı alıcı için de mevcut. Özel ilgilisi dışında kimse almaya yanaşmaz bu paralara, yeni okuyucu bulamaz yazar.

8 Beğeni

İki seri geliyor, eski de olsa iki serinin de tüm kitapları muazzam kapaklarla aynı anda çıkıyor. Paralel bir evrene mi geçiş yaptım ben?

9 Beğeni

Açıkçası ben büyük yayınevlerinin çok sıkıntı çektiğini de düşünmüyorum. Sıkıntıyı okur çekiyor gerçekten

6 Beğeni

Çıkış tarihi belli mi acaba?

Ben neden seviniliyor mu demişim acaba?

1 Beğeni

Kitap fiyatları aldı başını gidiyor. Bu da beni fazlasıyla endişelendiriyor. @Leingrad’a katılıyorum. Aynı şeyi ben de düşündüm, acaba fiyatı ne kadar olacak. Bir de Alfa kitapları genelde 12x20 basıyor. 1200 sayfayı o boyutlarda okumak zor olacak bence. Ben serinin adını arada duyuyordum ama pek bilgim yoktu. Basılması sevindirici. Alfa, sahaflara bir darbe daha vurdu sanki :slight_smile:

Not: Kapakları beğenmedim.

1 Beğeni

Bir aya çıkacakmış diye biliyoruz ama sarkmalar olabilir.

2 Beğeni

Adını duymuştum ama seri hakkında en ufak bir fikrim yok. Ama herkes bu kadar sevindiğine göre merak etmeye başladım, nasıl bir seridir bu Farseer?

Cümlenizi neden Tolstoy kitabına da bunlar kadar sevinilmiyor şeklinde anladım. O yüzden yazdım.

Kuzey Işıkları serisini ben okudum. Kitaplardaki ana karakter çocuk olsa da olaylar falan çocukça değil. Okurken de hiçbir çocuksu yan hissetmiyorsunuz. Zaten olayları sadece bir karakter gözünden okumuyoruz.

3 Beğeni

.

11 Beğeni