Yeni Kitap Haberleri

Arkadaşlar, Gediksavaşları en sevdiğim serilerden olmasına rağmen günümüz koşullarında hitap edeceği kitle oldukça kısıtlı olacaktır. Seri uzun, yan kitaplar dahil en az 30 kitap. Neredeyse tamamını okumuş biri olarak gerçekten çok sevmeyenler için tamamı okunabilecek bir seri değil bence. Yeniden basılmasını beklemek pek gerçekçi olmayacaktır.

2 Beğeni

Onlar olmasa bile en azından Kahinin Gülü, Karakılıç, Tamuli, Elenium, Hükümran Taş gibi üçleme ve dörtlemeleri basabilirler. Satılmaları kolay olur. Gönül ister ki tüm Gediksavaşları’nı yeniden bassınlar ama yayınevinin gözünden bakınca gerçekten zor gözüküyor.

Ejder Gemilerinin sonunu getirseler yada sadece Gedik Savaşlarından eksik olan 8 kitabı bassalar keşke.

@Cesur53 o saydığın kitapların çoğu basılca şu an sahafta satılanla aynı fiyata çıkar indirimli hali. Basılmayanlar sıfırdan basılabilir ama basılmış olanı sahaftan almakla yayın evinden almak arası fark olmaz.

Bence Gediksavaşları, ejderha mızrağı vb. fantastiğe giriş kitaplarından ziyade modern fantastiğe yönelmeleri olumlu olacaktır. Farseer de bu konudaki en ideal serilerden bence.

10 Beğeni

Daha fantastiğe yeni adım attılar. Yazar olarak tabi öneride bulunabilirim. Ben not alayım şu Robin Hobb bir görünsün sonrasında sorayım bu önerileri de. :blush:

3 Beğeni

Poppy war ve city of brass serilerinide sorabilir misiniz modern fantastiğe daha sıcak bakarlar belki.

5 Beğeni

Bilemiyorum serilerin bazı kitaplarının fiyatları fırlamış. İnsan o fiyatı görünce sıfırını alayım diyor. Mesela Hükümran Taş’ın 2. kitabı 50-80 arası değişiyor. Elenium 3. kitap 40-70 arası değişiyor. Dragonvarld 1. kitap 70-100 arası değişiyor. Bunları görünce sıfırlarının üçlemesini alırım diyor insan. Örneğin Alfa Dragonvarld’ı bassa 70 lira fiyat ister üç kitabına.

Poppy War serisini ben de bekliyorum, umarım kısa zamanda basılır.

2 Beğeni

Bence beklentiyi çok yükselttiniz. :slight_smile:

3 Beğeni

Kim Stanley Robinson’un Mars serisinden bir haber yok mu hala.

2 Beğeni

Bu kitapları daha önce okuduğunuz için mi almak istiyorsunuz? Hükümran taş bu serideki en çöp seri. 30 lira olsa bile değmez.

54 kitap olan bir seriye girmek istemeleri valla hayal olur ya.
Üç kitabı 70 liradan verme ihtimali sıfır Alfa’nın 300 sayfalık PKD ler bile 30 35 arasıyken…

@ali1234512 valla ben tüm seriyi zamanında okumuş biri olarak satacağını hiç sanmıyorum ya. Yani eskiden ben ve benim gibi bu işin delileri vardı ve biz bile aldıktan yıllar sonra ilk baskısı yeni bitti ikinci baskı yapmadı. Aradan 10 yıldan fazla geçtiği için de değerlendi.

Hükümran taş mesela, okuyacağınız en kötü çevirisi kitaplar arasında ilk 10a oynar. Ve zaten kendisi de o kadar değecek bir öykü değil.

3 Beğeni

Tamam sakin olun lütfen.:grin: Ben serileri merak ediyorum. Eğer diyorsanız ki 30 TL’ye bile değmez bir daha lafını etmem. :worried:

1 Beğeni

Hükümran taşı diyorsanız değmez. Bende olması lazım aile evinde. Bulursam göndereyim size. Bu boşluka yolculuk falan olan seriydi değil mi o.

1 Beğeni

Evet hocam o seri. Yani Weis ve Hickman olduğu için düşünüp bakmıştım o seriye. Ama fiyatları görünce şaşırmıştım. 1. ve 3. kitap ucuz ama 2. kitap pahalı maalesef.

Uzun serilerin özellikle senede sadece 1 tane çıkan serilerin kaderi bu malesef ipin ucu bir yerde kopması ilk kitapların baskı tükendiği için kimse seriye başlayamıyor. İlk kitap olmadığı için son kitaplar satamıyor.

Yayınevlerinin reklam konusunca büyük bir zaafı var. Foruma bakmaya başlamadan önce çou seriyi görmeyi bırak adını bile duymamıştım ben. Boşuna ithaki Netflixteki film dizilerin kitabını çıkarmıyor. Kendi başlarına kalınca kitap tanıtımı yapamıyorlar. Kitap yurdunda Fahrenheit 451’i 100k satılıyorken diğer çoğu kitabın 1k görememesi komik geliyor bana.

1 Beğeni

City of Brass Epsilon’dan çıkacaktı diye hatırlıyorum ama…

1 Beğeni

Bunlar benim de okuma listemde ama bu serileri seven kadar sevmeyenler de var. Ben hiç ama hiç zannetmiyorum bu kitaplar ile devam edeceklerini.

Duygusal yaklaşmak yerine, yayın evi sahibi siz olsanız hangi seriyi hangi sebeple basardınız, bunu biraz düşünmek lazım bence.

1 Beğeni

Siz de insanların heyecanlandığı her seri ile ilgili aslında o kadar da iyi değil yorumu yapıyorsunuz. :slightly_smiling_face: Siz ne basardınız çok merak ettim.

1 Beğeni

Ben yayın evi sahibi olsam pazarlama departmanını komple değiştirirdim. Sağır sultana kitabını tanıtabilecek adamlar toplardım. Baktım seriler tutmuyor var olan serileri bitirir bir daha seri kitabı basmazdım. 3. kitabı bastım 4. yok demek ilk 3 kitabı alan okuyucuya hakarettir benim gözümde.

2 Beğeni

Bu yargıya varacak bir istatistik elinde yok. Sadece tek bir seri için o kadar da heyecanlanacak bir seri değil dedim ki o da şahsi görüşümdür. Bunlar için ise tamamen farklı bir yorumda bulundum. Kaldı ki ben bu serileri okumadım, nasıl “o kadar da iyi değil” diyebilirim ki?

Yayın evi sahibi olma düşüncesini de cevaben bir kişiye değil, aslında okuyan herkese yönelttim. Ben olsam ne basardım bilmiyorum. Çoğu kitap halihazırda var zaten. Baskıları bitip de çok iyi olduğunu düşündüğüm bir tek Ölüm Kapısı serisi geliyor aklıma. İmkan olsaydı Ölüm Kapısı’nı basardım sanırım.

Ya da gönül isterdi ki Mark Lawrence, Joe Abercrombie, Guy Gavriel Kay, RJ Barker, KJ Parker, Jen Williams, Miles Cameron gibi yazarların basılmamış kitapları basılsın (Burada kendi listemden kopya çektiğimi itiraf edeyim :slightly_smiling_face:)

4 Beğeni