Yeni Kitap Haberleri

image

image

Yedi Yayınları yeni kitabı da geliyormuş. Frederick Exley - Bir Taraftarın Notları

Kronik Kitap’ın üstünde çalıştığı kitaplar;

12 Beğeni

Vakıfbank Kültür Yayınları da güzel klasikler basıyor.

3 Beğeni

Alfa Robin Hobb için ciltli baskı yapma kararını da bugün almış. Karton kapak ve ciltli olarak iki baskı gelecek. :partying_face:

40 Beğeni

Kapak tasarımı ciltli olmalıyım diye bağırıyor zaten, yerinde bir karar olmuş.

3 Beğeni

Bu gerçek olamayacak kadar iyi…Umarım bir önce çıkar. :droll:

Çok yerinde hareket,sevindim.Tabi fiyatını merak etmiyor değilim… :no_mouth:

9 Beğeni

Crusader States’e çok sevindim. :star_struck:

1 Beğeni

Alfa bu ara benim için göüllerin yayınevi konumunda :grin:
Vandermeer basmadı ama yenç Tim Powerslar basar inş. Anubisi o kadar övdük, hoş okuyup beğenmeyen yok kitap harika zaten de. Neden reklamı yok hiç anlamıyorum.

6 Beğeni

Anubis o kadar iyi mi ya? Konusuna şöyle bir baktım, Samuel Taylor Coleridge ismini görünce bir “vaoov” dedim ama emin olamadım.

1 Beğeni

Ciltli baskı için planları yoktu. Bu kadar bekleyeni olduğunu da bilmiyorlardı sanırım.

Bu eğer Farseer sonrası geri dönüşler iyi olursa diğer seriler için bir ışık olabilir demek. Umarım kalan serileri de basarlar ara ara hatırlatacağım ben mutlaka. :blush:

13 Beğeni

İyi ama öyle çook çoook iyi değil bana göre. Okuduktan sonra beģenmedim diyemezsiniz.

2 Beğeni

Anubis bende de ufak bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Beklentiyi çok yüksek tuttuğumdan olabilir yoksa kötü kitap değildi.

1 Beğeni

Beğenmedim diyemezsem sepete atıyorum. Beğenmezsem sebebi sizsiniz. :grin:

2 Beğeni

Başka bir başlıkta da yazdım az önce ama bir de size yazmak istedim, Alfa’dan Ölüm Kapısı ve Gediksavaşları girişimi gelse ne güzel olurdu :slight_smile:

7 Beğeni

Daha önce basılmış seriler yerine yeni ve ayrıca hiç basılmayan klasik fantastik serileri bassalar bence daha iyi olurdu. Glen Cook ve R. Scott Bakker yıllardır beklediğim yazarlar. :slight_smile:

6 Beğeni

Bu dediğinizin altına imzamı atıyorum, Gediksavaşlarının Türkçede çıkmamış serileri de var, harika olurdu.
@annihilator Bir yandan siz de haklısınız ama maalesef İthaki bu serileri basmıyor ve bu yüzden yeni nesil fantastik okurları bu serilere ulaşamıyor. Hem dediğiniz, Türkçe’ye hiç kazandırılmamış seriler yayınlansa hem de okurların gönüllerinde taht kurmuş bu eski seriler tekrar basılsa harika olur. Ben mesela Ölüm Kapısı serisini çok severim, tamam girişi mirişi biraz ağırdır, insanın uykusunu getirir ama her türlü muhteşemdir bence.

5 Beğeni

Diye diye yaptırdık. Var olsun Rıhtımcılar :slightly_smiling_face: :slightly_smiling_face: :slightly_smiling_face:

13 Beğeni

Eskilerden Gediksavaşları ülkemizde Farseer’dan daha popüler bir seri değil miydi yoksa bana mı öyle geliyor?

Gerçi Farseer ilginç bir seri. Benim için en beğendiklerimde arasında ilk beşe girmez ama normalde hiç kitap okumayan arkadaşlarım bile çok beğenmişti. O hızla Gediksavaşları’nı da önerdim aynı kişilere ama o kadar beğenmediler.

Hadi Gediksavaşları çok uzun seri Alfa belki o topa girmez ama Ölüm Kapısı’nı tekrar okumak isterdim.

5 Beğeni

Haydi biraz daha baskı. Bu gidişle Gediksavaşları da gelecek.:joy::joy:

1 Beğeni

@annihilator tabi ki sizin dediğiniz de çok doğru, yeni fantastik seriler de basılsın, bunu da destekliyorum.

@cankutpotter ben iki seriden birinin bile tekrardan basılmasına razıyım. Örneğin @narpal’ın da dediği gibi Ölüm Kapısı olabilir. Ama her iki seri basılırsa tadından yenmez :slight_smile:

Bizler dileğimizi @Strenergy’e ilettik, o da Alfa’dan iletirse memnun oluruz :slight_smile:
Tabi telif durumlarını da göz ardı etmemek gerek.

7 Beğeni

Valla ben alfa olsam girmem o işe. Ne kazanç yönünden ne de diğer yönlerden firmaya katkısı götürüsünden az olur.

Bulunamayan kitaplarına bakın mesela, kaç yılında basılmış kaçıncı basım. Kesinlikle kazançlı bir seri değil. Ha mesela ankhiranın kahini ne bileyim onun gibi üçleme ya da dörtlemeler olur belki ama tamamına girmeleri imkansız

2 Beğeni