Yeni Kitap Haberleri

Yok artık. Alfa bunu bile yaptıysan. Bravo… Diyecek başka sözüm yok.
Bir yanlışınız olmalı cilt cilt çevirmenleri bile aynı.

1 Beğeni

Bana da aynısı gibi geliyor. Eğer öyleyse çok güzel haber. Zamanında çok aramıştım.

1 Beğeni

Evet evet kesinlikle aynısı. Çok mutlu oldum. Umarım ciltli olur.

Alfa yine harika bir seri yapıyor ama 4 numaranın cildinde numara yok :man_facepalming:

Alfanın özensiz seri cildi ayarlama politikasına dakika bir’den kurban gitmese.

4 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile:
Görseli nerden buldunuz acaba. Onu merak ettim. Kendi sitelerine ekleme yapmamışlar henüz.

1 Beğeni

Sosyal medyada Alfa Yayınları’na ileride çıkacak eserler hakkında soru sormuştum. Cevap olarak gelmiş :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Çok teşekkürler tekrar :pray::pray:

1 Beğeni

Bilim kurgu klasikleri nasıl basılsın?
Böyle basılsın.

2 Beğeni

Üstad, keske arka kapaktan da çekseydin be. Ben arka kapaklara da önem veriyorum.

En kötü kapak tasarımında ilk beşe girer.

15 Beğeni

Koridor’dan Yeşilin Kızı Anne serisi 3. kitabı geliyor. Yeşilin Kızı Anne Ada

16 Beğeni

Yeşilin Kızı Anne görmekten bıktım artık. Ne zaman sona erer bu furya acaba? 2021 başında da George Orwell furyası başlayacak. İşimiz zor. :))

10 Beğeni

Benim için sıkıntı değil, kafamda elediğim baskıları görmezden geliyorum yetiyor. Her gün yüzlerce kitap çıkıyor, pek çoğu bana hitap etmiyor onları da öyle sayıyorum.

George Orwell baskılarını ise sizin aksinize merakla bekliyorum. Çok baskı niteliksiz baskıları yanında getirse de aynı zamanda nitelikli baskı alternatifi de sağlıyor. Bazı yayınevleri dikkat çekmek için ciltli baskı yapabilir. Hangi çevirmenlerin baskıları olacak o ayrı bir konu. Şu ana kadar duyduğum Ferit Burak Aydar 1984’ü çevirmişti zamanını bekliyor. Ben yakından takip edeceğim.

6 Beğeni

Koridor çevirisini nasıl buluyorsunuz?

Alfa’dan güzel bir baskı bekliyorum ben. :joy:

Orwell’in baskıları başlayınca çoğu yayınevi durdurak bilmeden hayvan çiftliği ve 1984 basacak olsa da ben Sel yayınlarındaki Orwell kitaplarınıın alternatif baskılarını bekliyorum. Hangi yayınevi onları basmayı düşünür acaba?

1 Beğeni

Genel olarak Koridor’u soruyorsanız beğeniyorum çevirilerini. Yeşilin Kızı Anne serisi için soruyorsanız henüz alıp okumadım ben. Uzun bir seri olduğu için beklemeye almıştım açıkcası, hangi yayınevi kaçıncı kitapta bırakır takip etmek istedim. Üçüncü kitapta geldiğine göre Koridor’dan alacağım.

@Pozan ben Everest, Yapı Kredi ve İş Kültür baskılarını merakla bekliyorum. Almakta acele etmem özel baskı ve daha çok kitabını kaliteli çeviriyle basacak yayınevini takip ederim sanırım.

1 Beğeni

Ben ilk kitabını okudum. Çevirisinde herhangi bir sıkıntı yoktu.

1 Beğeni

Can’ın basacağını düşünüyorum ben.

@Raven @Alladierre teşekkürler, ilk kitabı okuyayım.

1 Beğeni

Bu serinin tasarımı çok güzel ya, ilk iki kitap elime ulaştığında sebepsizce mutlu olmuştum. Böyle pozitiflik yayıp “beni oku” diyor. :joy:

1 Beğeni