Yeni Kitap Haberleri

Çok güldüm ya :grin::grin: Evet koridor bez ciltler. Koridorun hala o “Aklından Bir Sayı Tut” u basan yayınevi olduğunu düşünüyorum. Ne kadar yol katettiğini unutuyorum bazen

4 Beğeni

O da doğru :sweat_smile: hatta o kadar ince ki, bir sonraki sayfadan spoiler yiyorsun. :joy:

12 Beğeni

Hangi seriye ait bu kitap.

@alper gazete kağıdına sarar okuruz. :rofl:

2 Beğeni

:slight_smile:
Benim çocuk genç olduğum 90’lı yıllarda bu dediğinizi yapıyorduk, kitaplarımızı kapakları yıpranmasın diye gazete kağıtları, kraft kağıt dedikleri sarı sert kağıt veya büyük boy duvar takvimlerinin sayfaları ile kaplardık.

Yanlış biliyorsam arkadaşlar düzeltir. Bu Cosmore evreni dışında bir seri, toplam 4 kitap olacak.2 kitap çıktı şimdiye kadar. 3. kitabın da en son baktığımda yüzde 80’ini yazmıştı Sanderson.

5 Beğeni

images - 2020-12-10T204247.609

Matbaadan ilk fotolar geldi. Rengini ağartıp kullanırlar artık.

9 Beğeni

Kapağı görünce bayağı bir sövdüm ben… Ben cidden yoruldum bu yazarın kitaplarının leş gibi yayınevleri tarafından yayımlanmasından. Ajansın tavrı da ‘sizin hakkettiğiniz bu’ der gibi. :D:D::DdD Sinirlerim bozuldu.

4 Beğeni

Bende ingilizce karton kapaklısı var. Onu gördükten sonra buna bakasın gelmiyor :sweat_smile: Gözlerim kanadı :joy:

2 Beğeni

Hainlik bu ya, başka bir şey değil yani.

3 Beğeni

Belki burası yeri değil ama İthaki yetkilisi Elric serisini yeniden basacaklarını söyledi. Umarım bu kez gerçekleştirirler bunu. Yeni fantastik serileri de görebiliriz sanırım.

13 Beğeni

İthaki baskılarını alıcam ama çok kararsızım. Bildiğim kadarı ile haribo olayı yüzünden 12 kitap basacak ithaki geri kalan kitaplar gerçekten olmazsa olmaz mı sizce?

2 Beğeni

Haribo’yla kitap sayısının ilgisi yok aslında. (hariboyla hiçbir şeyin ilgisi yok da bu kültürün oluşmuş olması beni sevindirdi :bear: )

İthaki yıllar önce de belirttiği üzere bu serinin weiss hickman tarafından kaleme alınmış ana omurgasını basacak basarsa. 54 kitabın yarısından fazlası aslında başka yazarların bir nevi fan çalışması gibi ve sürekli bir detay üzerine yoğunlaşıp duruyor.

Onları okumak mecburi değil. Bu dragonlance dünyasında mutlaka okumanız gerekenler şunlar ;

Güz Alacakaranlığı Ejderhaları
Kış Gecesi Ejderhaları
İlkbahar Şafağı Ejderhaları

İkizlerin Zamanı
İkizlerin Savaşı
İkizlerin Sınavı

Ruhdöveni
Silah Kardeşliği

İkinci Nesil
Yaz Alevi Ejderhaları

Cüce Derinlikleri Ejderhaları
Yüceefendi Gökleri Ejderhaları
Kum Saati Büyücü Ejderhaları

Sırası da böyle olmalı.

Bunlar dışında yine Weiss Hickman tarafından yazılan Ruhlar Savaşı Üçlemesi falan da var ama bu konuda İthaki ye güvenin. Siz kafa karıştırmayın. Çıkardıkları sırayla okumaya devam. İhtiyacınız olanların hepsi çıkacaktır.

13 Beğeni

Seri kitapları beklemenin zulmünü ve aşırı zaman boşlukları oluşunca seriden kopmanın sıkıntısını herkes yaşamıştır. Bilgilendirme için teşekkürler. Baskılar yenilenince 8 kitabı topluca alacağım inşallah.

Keşke Ruh Hırsızını yeniden basarlar.

1 Beğeni

Yetkilinin söylediğine göre tekrar basılacak. Bende de sadece Ruh Hırsızı eksik. Dört gözle basılmasını bekliyorum :slight_smile:

3 Beğeni

Dört gözle Ben de basılmasını bekliyorum :grinning:

1 Beğeni

Uzun zamandır baskısı yoktu, kitabın galiba yeni baskısı yapılmış. Antik Yunan okuması yapmak isteyenlere tavsiye edilir.

12 Beğeni

@DamlaGol ile konuşmuştuk sanki forumda bu kitabı, bu kitap o bizim konuştuğumuz kitap mıydı?

2 Beğeni

İhtiyacı olan varsa eski baskısı da var benim kitapçılarımda. Baskısı olmadığını bilmiyordum bile valla.

1 Beğeni

Evet o kitap bana da @Ufuk bulmuştu kitabı, tavsiye ederim.

2 Beğeni

İngilizce demişken 10 gündür ingilizce çalışıyorum. İnternetten biraz araştırdım da 1000 kelime öğrenince ingilizcenin %80’ni ni öğrenmiş kabul ediliyormuşsun. Sizce de doğru mu ?