Yeni Kitap Haberleri

(Serhat) #103

Çok şükür.

Ciltli olsa ne güzel olur.

( tansel) #105

Ruhun uzun karanlık çay saati geliyormuş.

Edit: gelmiş hatta, bkmkitap, babil(nedense 10 günde temin görünüyor) ve kidegada satışta görünüyor. En uygun bkm gibi.

(Serhat) #106

230340_B

Yılmaz Özdil’in yeni kitabı yakında çıkıyor.

(Hazal Çamur) #107

O değil de Atamın piyasalaştırıldığını düşünüyorum artık. Arka arkaya o kadar çok Atatürk kitabı çıkıyor ki, ideolojisinden mi yoksa altında yatan bir başka nedenlerden mi diye sorguluyorum.

(M. Ihsan Tatari) #108

İnşallah Kabalcı berbat ötesi çevirisini kullanmamışlardır :roll_eyes: Bütün güzelliği, bütün esprileri anlamını yitirmişti. Onca yıl bekledikten sonra büyük hayal kırıklığı olmuştu.

(Hazal Çamur) #109

Adını kurtarmışlar en azından :smiley: Çeviriye dair umudum oradan başlıyor.

(M. Ihsan Tatari) #110

Ahaha :smiley: Adı adı aynıydı zaten yaa… Sarmal’da da böyleydi. “Kutsal” Dedektiflik Bürosu’ydu o azizliğe uğrayan. “Bütünsel” olması gerekirken göğe ermişti, ilahlaşmıştı niyeyse :stuck_out_tongue:

Baktım şimdi, başka biri çevirmiş. Bir de şansımı bununla deneyeyim bakalım.

(Serhat) #111

Gerçekten öyle bir konu ki bu, kimisi senin gibi düşünürken kimiside tam tersi düşünüp iyi Atamızı anlatıyorlar diyebiliyorlar.

Bkm kitapta göremedim.

(Hazal Çamur) #113

Zaten çoğunluk ikinci seçenekteki gibi düşünüyor. Arada benim gibi bunu hassasiyet edinenler var :slight_smile:

( tansel) #114

(Hazal Çamur) #115

İşte Kabalcı bitirmişti olayı. Ama yeni çeviri her zaman iyidir. Çevirmen harikalar diyarımın krallarından/kraliçelerinden değilse yeni çeviriye her zaman varım :slight_smile: Geçen zaman içinde yorumlar değişiyor çünkü.

Kapaklar harika görünüyor. :blush:

(Abdullah ATICI) #117

Argos’taki Kanopus Arşivleri 4 :wink:

(İsmail Şahin) #118

Serinin tamamlanmasına az kaldı. Son bir kitap.

(Abdullah ATICI) #119

Kapak çok hoşuma gitti benimde. Seri bitince toplu mu alsam acaba diye düşünmekteyim :slight_smile:

(Abdullah ATICI) #120

(Hüseyin gök) #121

Ne zaman çıkacak kitaplar?

(Abdullah ATICI) #122

Delilik Dağlarında matbaadan gelmiş sanırım instagram adreslerinde paylaşım yapmışlar

Çıkış tarihleri ile ilgili bilgi yok ama öğrenmeye çalışırım :wink: