Yeni Kitap Haberleri

Karaborsaya düşmemesi adına devamlı basacaklarmış. Ama bence bu basım arkalıklarla olur. Seri basılmaz diye düşünüyorum.

O telifsiz olma olayı bu kitaba özel mi, yoksa tüm kitapları mı telifsiz oyunun? Hepsi telifsizse hikayesi güzel olanları çevirip yayınlasalar keşke. :heart_eyes:

Keşke Dune’un içerisinde olacağını söyledikleri ek içerikleri de gösterseler de alacak olan ona göre karar verse. Kitaplar çok güzel duruyor, şömiz olayı da bence iyi düşünülmüş. BKK’ya dahil edeceksen şömizli, ayrı seri olarak koyacaksan şömizsiz kullanabilirsin gibi bir yaklaşım bence iyi düşünülmüş. Tabii bunu ciltli basılmayacak denilip sattırdıktan sonra yapmış olmaları ayrı bir olay ona girmeye gerek yok, onun eleştirisi yapıldı diye hatırlıyorum. İthaki eleştirenlere sinirlenenleri tekrar tetiklemeyelim. :slight_smile:

Tabii fiyat konusu da artık tüm piyasalarda ve ticarethanelerde olduğu gibi ayrı bir konu. Onlar bolca farklı farklı başlıklarda tartışılıyor, tekrardan dile getirmeye gerek yok. O durum İthaki özelinde olan bir şey değil bence tam olarak. Not: Alfa Farseer ilk üçlemeyi ciltli kutulu satışa sürsün de ondan sonra birer durum ve fiyat kıyaslaması yapalım tabii. :slight_smile:

Brandon’ın da bir kitabını duyurmuş Akılkaçıran. Ona diyebilecek pek bir şeyim yok. Onlardan daha ileride başka hamleler de gelmediği sürece pek alışveriş yapmayı düşünmüyorum.

Her geçen gün Orwell duyuruları da geliyor. Bende 1984, Hayvan Çiftliği ve Wigan İskelesi Yolu kitapları zaten var. Belki diğer kitaplarını başka çevirmenlerden okumak istersem alabilirim ama bakacağız artık. :slight_smile:

Borges’u okumayı çok istiyordum Can’a geçmesi çok güzel olmuş. İletişim hem pahalı hem de Amazon’a bir türlü düşmüyordu. Malum, uzun süredir kitap alışverişlerimi sadece Amazon’dan yapıyorum.

3 Beğeni

Arkadaşlar yukarıda yazıldı mı göremedim de bir sorum olacaktı. Tüm seriyi seneler evvelden beri bekleyerek sıra sıra almış olan ben gibi insanlar kutuya sahip olacak mı? ayrı satılan bir kutu olacak mı? Bir de şunu sormak istiyorum: yayınladıkları görselde solda kutulu sağda ciltli baskı var. Benim anlamadığım solda kutuda olan bizim aldığımız bu karton kapaklı olandan farklı mı? Kafam çok karıştı biri beni aydınlatırsa çok sevinirim :smile: :smile:

Sağda cildi görüyorsunuz, solda cilde şömiz geçirilip kutulanmış halini. Yani aynı ciltli edisyonun şömizsiz halini görelim diye yanına koyulmuş. Muhtemelen kutuyu ayrı alabilseniz bile ciltsiz baskılara bir beden büyük gelecektir. :sweat_smile::sweat_smile:

(Şömizde karton kapaklı baskıların kapakları kullanıldığı için karıştırdınız sanırım.)

3 Beğeni

O zaman gerçekten de doğru anlamışım. Peki bir şey daha sorayım. Ben seneler evvelden bu seriyi aldığım ve sıra sıra çıkmasını beklediğim, son kitap çıkınca hemen sipariş verdiğim için azıcık keriz olabilir miyim? :laughing: :laughing: Çünkü madem şömiz olacak ben hiç beklemez onu alırdım. Hadi onu da geçtim şömizliye kutu yapıp normal baskıya yapmamak büyük bir hata. Ciltli çıkmasını anlıyorum da hem karton hem şömiz hem ciltli çıkması biraz sinir bozucu :joy:

1 Beğeni

Bence kerizlik denemez. :joy: İlgi duyduğunuz bir seriymiş çıkar çıkmaz alıp okuyacak kadar sevmişsiniz. Ben en son Harry Potter’da bu duyguyu yaşadım. Hayli uzun zaman oldu yani. :sweat_smile: Mesela Dune hem benim için ertelenebilir bir seriydi hem de kitapların arası çok açılır tamamlansın set halinde alır okurum diye bekledim. Şansıma ciltli versiyon geldi. Ama ben, sert kapaklı şömizli edisyonu çok beğenmeme rağmen en azından yüzde elli indirimi görmezse almayı düşünmüyorum. Biraz bekleyip indirime girmezse karton kapakları alacağım. :poop:

1 Beğeni

:bomb:

16 Beğeni

Bu logonun bir güzelliği de hangi yöne çevirirsen çevir yine DUNC okunuyor.

33 Beğeni

Mesajı okuduktan sonra kaç kişi telefonu 360 derece çevirdi :slight_smile:

15 Beğeni

Neyse ki cadıyım. En azından bir farkım var. :buyucu:

@Bunn-Y Kaç @Artorias Teşekkürler ama bi’ inanasım gelmedi. Bu da ilginç oldu tabii.

Resimde iki set olduğu için mi fiyat böyle acaba?

8 Beğeni

İki set değil, soldakiler şömizleri.

1 Beğeni

Fiyatı için ironi yapıyordum sadece xd

1 Beğeni

Hiç ironi gibi görünmedi ama. :joy:

1 Beğeni

Bir dahaki sefere parantez içinde yazarım xd Nasıl olsa Cumhuriyet altını fiyatında kitaplar gelmeye devam edecek :((

1 Beğeni

8 adet gönderi şu konuya taşındı: Rıhtım Kamarası

Bir senedir değişmemiş fiyat yuh arkadaş.

9 Beğeni

Bir senede zam gelmediğine şükret :wink:.

1 Beğeni

Bildiğim kadarıyla ellerindeki kitaplar tükense bile sonra geç de olsa ciltli kitaplarını basmaya devam ediyorlar. Ben İthaki yayınevine güveniyorum.

Mesela Zaman Çarkını buna örnek olarak gösterebilirim. Aylarca eksiklerini tamamlamasını bekliyorsunuz ama eninde sonunda tamamlıyorlar. :joy: Dune’un setini tek tek değil de bu şekilde satarlarsa uzunca bir süre rahatça bulabiliriz diye düşünüyorum. Sonra ne olur bilemiyorum. :smiling_face_with_three_hearts:

Sizlere katılıyorum. İthaki bu ne yapacağı belli olmaz.