Yeni Kitap Haberleri

Bende tam alım yapmaya niyetlendim bölünme, kapak değişimi gibi haberler çıkınca geri adım attım. :smiley:

2 Beğeni

Words of Radiance - (The Stormlight Archive #2) Hardcover, 1087 pages

Oathbringer - (The Stormlight Archive #3) Hardcover, 1248 pages

Goodreads bilgilerine göre orijinalinde 161 sayfa fark var. Aynı kağıt, aynı boyut olacak olsa 2. kitabı bölmezlerdi bence. :thinking:

Bekleyip göreceğiz ama herkesin kafasında deli sorular :expressionless:

4 Beğeni

resim

resim

Kapı Yayınları Halil Cibran kitaplığını yeniliyor sanırım. Ermiş’in kapak tasarımı Utku Lomlu. :slight_smile:

Tenten’in yeni kitaplarından ilk görüntüler de geldi. :slight_smile:

5 Beğeni

Bu Tenten kitaplarının yeni olduğuna emin misiniz ben çocukken okuduğumu anımsıyorum çünkü :slight_smile:

Alfa’nın bastığı serinin yeni kitapları bu kitaplar. :slight_smile: Toplam 24 cilt olacak.

2 Beğeni

Şunu atmaya gelmiştim eheh biraz gülelim diye de, maşallahınız var kaçırmıyorsunuz :krs:

1 Beğeni

Yüksek Doz Serisi ikinci kitap yakında raflarda olacakmış. Kitapta bu sefer 5 yazardan, 5 distopya kısa roman yer alacak. Serinin üçüncü kitabı için ise içerik olarak “Post-apokaliptik” düşünülüyor.

Aşağıda serinin ilk kitabına ait inceleme konusunu bulabilirsiniz. Ne diyelim, heyecanla bekliyoruz. :slight_smile:

resim

5 Beğeni

Boy farki bile var renk neki🙄

2 Beğeni

Ülkemizde sonunda bir Chaboute eseri yayınlandı! Hem de orijinal boy! :heart_eyes:

7 Beğeni

Aynı zamanda Ayrıntı Yayınları Klasikler Serisi 39. kitap oluyor. Diğer kitaplardan farklı bir baskı ile çıkmış oldu. :slight_smile:

1 Beğeni

Yalnız, bu çizgi roman.

Biliyorum ancak bu kitap konusunda tereddüt yaşadığımdan yayınevini arayarak sormuştum. A4 boyutlarında bir kitap olduğundan farklı bir kapak çalışması yapılmış.

Bu tarzmı içeriği?

AC_SY400

sanırsam graphic novel tarzı olan şekilde çıktı.Bu tarz çizgi romanlar çok kaliteli oluyor işini bilen bir ekip yapınca,FLANEUR yayınları bu tarzın türkiyede öncüsü gibi.

1 Beğeni

Evet bu. Chabuote Fransa’nın en ünlü çizerlerindendir.

İlk 16 sayfaya bakabilirsin. :slight_smile:

https://www.ayrintiyayinlari.com.tr/images/UserFiles/Documents/Gallery/moby-dick-ilk-16.pdf

3 Beğeni

Orjinalindeki yazı fontunu tutturamamışlar. Neyse, alıştım artık bu duruma.

2 Beğeni

Bende klasikler dizisine dahil edildiğine şaşırmıştım, tekil olarak çıkmalıydı bence. Neyse, dediğin gibi alıştık artık bu duruma. :slight_smile:

Yazı fontlarının da ayrı telifi var eğer anlaşma yaparken kitapla birlikte verilmediyse belki anlaşmazlık çıkmıştır. Ben sevdim ama Ayrıntı’daki fontu da orijinalini aratmıyor pek.

1 Beğeni

Yazı fontlarının da telifi olduğunu ilk kez duyuyorum.

Yazı fontlarının birkısmı paralı, birkısmı beleş. Çizgiromanlarda çizer balonları kendi eliyle dolduruyorsa bunu karşılayabilecek bir font olmuyor. Benzeri fontlar tercih ediliyor. Bu da hep eğreti duruyor. Onun dışında çizer ya da baloncu (bunun da bi adı vardı ya, neyse) font için ayrıca telif istiyorsa, böyle bir şey duymadım.