Yeni Kitap Haberleri

Kitap satış sitelerini geziyorum da gözüme bir şey çarptı. Çok fazla yayınevi Sabahattin Ali kitaplarını basmış, çok merak ediyorum bu kadar Sabahattin Ali kitabını kim alacak? Kıyıda köşe kalmış yayınevleri satış yapabiliyor mu ki onlar da bu topun altına giriyor merak ediyorum. Biri beni bu konu hakkında aydınlatsa çok sevinirim :smiley:

En basitinden örnek vereyim, Sabahattin Ali orta okul ve liselerden öğrencilere okumaları için ödev olarak verilen yazarlardan biri. Öğrenci kitabı alırken hangi yayıncı basmış bakmıyor, en ucuzuna bakıyor. Çoğu yayınevinin bunu düşünerek bastığını düşünüyorum ben.

5 Beğeni
3 Beğeni

Dahil. Tutarlılıktan kastımız sırt numaraları, biyografiler, renkler vs. hakkında. Yoksa genel tasarım aynı devam ediyor.

6 Beğeni

Değişik bir set. Bu fiyata kaçmaz :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Beğeni

Kapak ve içindekileri içeren bir dosya buldum internette. Kitap normal okuyucuya değil de daha çok akademik amaçla, kaynak kitap olarak düşünülmüş gibi geldi bana. O zaman 10 ciltlik kallavi bir kaynak kitap için fiyatı çok da pahalı değil gibi geldi bana.

http://www.bayramalicetinkaya.com.tr/FileUpload/ds573872/File/doğudan_batiya_jenerik_sayfalari_(yeni).pdf

(Umarım her üniversitenin kütüphanesine 3-4 kopya yollamışlardır.)

4 Beğeni

Üniversiteler için evet güzel olabilir. Fiyat ciltli kitaba göre normal zaten. Eskiden ansiklopediler vardı onlar geldi aklıma. Vay beee

Üniversiteler satın alsa daha doğru olur bence.

Evet satın alsalar daha iyi olur tabi. Gerçi devlet üniversitelerinin bir çoğu aldığı ödenekler ile en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamıyorlar. Bu konu dağılır. Türkiye’deki üniversitelere yapılan ödeneklerden gireriz niteliksizliğinden çıkarız. En azından ben çok doluyum bu konuda. Umarım ihtiyacı olan her öğrenciye kolayca ulaşır kitap.

Bişey oturdu içime fiyatı görünce. :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Beğeni

Emre bey, zaman çarkı serisi ile ilgili bir sorun olacak. Ben de ilk kitabın ciltlisi vardı. Açıklamalar kitabın arkasında olduğu için okurken zorlanmıştım. Yeni baskılarda açıklamalar yine kitabın arkasında mı?

1 Beğeni

Kitap bölünmüş yeni baskıda :scream:

4 Beğeni

Akılçelen bizi üzecek…

3 Beğeni

O kadar uzun beklemeden sonra hem ikiye bölünme, hem kapak değişimi vb. durumlar seri hepten çorba oldu sanırım. :expressionless:

1 Beğeni

Şimdi bunun boyutuda küçülmüştür.
3. Kitap tek çıkıp sonra bölseler keşke. En azından sınırlı sayıda bassalar tek cilt eskisi gibi. :grin:

1 Beğeni

Okur olarak umutlarımıza bak artık :smiley:

Ayni anda tek cilt olarakda basmaya da devam ederler ,tek cilt bekleyenler cok çünkü.

1 Beğeni

Tek cilt umarız gelir, ancak onun da kapağı farklı olacak sanırım söylenene göre. Eğer kapak değişecekse ilk iki kitap zaten boşa çıkmış olacak.

2 Beğeni

Ben kapakta değilim. Tek cilt aynı kağıttan, aynı boyutta olsun yeterli.

2 Beğeni

Allah’tan 2. kitap bende yok. Yenisi basılınca 1. kitabı da alırım. :joy::joy:

1 Beğeni