Yeni Kitap Haberleri

Kim Stanley Robinson’ın başka kitaplarını dilimizde görmek güzel… de kitabın adını niye İngilizce bırakmışlar acaba? :roll_eyes: Anladığım kadarıyla alternatif bir İkinci Dünya Savaşı hikâyesiymiş. 150 sayfa civarında.

Edit: Hikâye 57 sayfaymış. Geri kalanında KSR’ın yazdığı bir makale varmış. Tabii bu orijinal baskısından böyle. Bizdekinde de aynı mı olur bilmiyorum.

4 Beğeni

Kitapla ilgili bir fikrim yok ama Lucky Strike 2. Dünya savaşı döneminde çok ünlü bir sigara markası. İsmi onunla alakalı olabilir diye düşündüm ben direkt.

3 Beğeni

Benim de aklıma o geldi ama bununla alakalı bir şey göremedim özetlerde. Neyse, okuyup görürüz :slight_smile:

3 Beğeni

Kitabın çıkış tarihi 18 Ekim’miş

3 Beğeni

Ayrıntı ne güzel bir yayınevi ya

3 Beğeni

Evet. Kapak tasarımı da bilimkurgu serisi tasarımı zaten.

3 Beğeni

PM Press’in “Outspoken Authors” dizisini çeviriyorlar aslında. “Ödüllü bilimkurgu yazarlarının en provokatif ve siyasi anlamda meydan okuyan öyküleri” diye özetlenmiş orijinal sitesinde. Terry Bison’ın editörlüğünde kısa yazılar, makaleler ve röportajlarla zenginleştirilmiş. Diğer kitapları şuradan görmek mümkün.

15 Beğeni

Seride 21 kitap var, iyi bir rakam. Diğerlerini de bekleyeceğiz yavaş yavaş da olsa herhalde 2 seneyi bulur serinin tamamlanması bu hızla. :frowning:

4 Beğeni

İlginç bir tesadüf mü yoksa kasıtlı mı bilemedim; bütün kitaplar 128 sayfa. :thinking:

4 Beğeni

Aynı olur bence. Ayrıntı’nın BK Serisi kitaplarının tümü bu formatta. Sonda bir ya da birkaç makale ve bir röportaj yer alacak şekilde ilerliyorlar.

Not1: Bizim kapaklar daha güzel :face_with_hand_over_mouth:
Not2: Cory Doctorow’u beğenemedim gitti. Seride yer almasına şaşırdım.

4 Beğeni

Gittikçe daha çok mantıksızlaşan ve gerçeklere düşman olan bir dünyada Ruhtaki Bilim vazgeçilemez bir yazarın yazılarının esaslı bir koleksiyonu

Yazar : Richard Dawkins
Orjinal İsim : Science In The Soul
Çevirmen : Melissa Miller
İlk Basım : Ekim - 2018
Ayrıntı : 15 x 23.5 cm gr 368 sayfa
Barkod : 9786059909549
Fiyat : 29.00 TL
İnternet Satış :
Kuzey Yayınları - Ruhtaki Bilim
4 Beğeni

“Piskopat” diye mi yazmış gerçekten :smiley: ?

3 Beğeni

Hmm, açıkçası bilemiyorum, ben ekşi sözlük’ten kopyaladım arka kapak yazısını. Ayrıca öğrendim ki, yazar da şüpheli bir şekilde ölü bulunmuş. İyisi mi bu “piskopat” kaynanalar olayına hiç bulaşmayalım…

3 Beğeni

Benim ilgimi çekti :joy:

3 Beğeni

Kitapyurdu’ndan baktım da öyle yazmamış. Çok heyecanlanmıştım öyle yazdığına dair :smiley:

Psikopat katil kaynanalar mahkemelerde hem suçlu hem güçlüdürler.

Yalnız söz konusu Cinius olunca ölü bulunma iddiasının bir pazarlama stratejisi olduğunu düşündüm ilk olarak. Doğrudur, yanlıştır bilemem. Kendisi gerçekten ölü bulunduysa çok vahim. Fakat yayınevine baktıkça bunlardan her şey beklenir kafasındayım.

3 Beğeni

Keşke bitse ? Everest’in çevirmenler serisini mi kastediyorsunuz ? Birinin önsözü bana ait bu arada. Ehem, ehem…

Seri iyiydi ama devamı gelmedi maalesef. Ayrıca, serinin esprisi ünlü çevirmenlerin çevirilerini aynen kullanmaktı. Bunlar tam metin çevirileri değiller ama çevirmenlerin metnine sadık kalındı.

Simenon değilse de Maigret külliyatını yayınlayacak şöyle güçlü bir yayınevi gerekiyor.

2 Beğeni

Ben arada yayınevinin sitesine gülmek için giriyorum.
Birinci sınıf editörlük ve redaksiyon O kadar iyiler ki bazı kitap basma paketlerinde editörlük tercihe bırakılmış. Kitabı incelemeden herşeyi mükemmel hale getiriyorlar.
Göz kamaştıran kapak tasarımları gerçekten de işlerinde başarılılar. O kadar ki geçici körlük yaşıyorsunuz.

4 Beğeni

Şöyle bir haber var.Bir ara twitter’da da espri konusu olmuştu kitap ve yazarı :slight_smile:

3 Beğeni

:wink:

6 Beğeni

Bugün epey duyuru olacak gibi

2 Beğeni