Yeni Kitap Haberleri

Çooook teşekkürler haber için. Uzun süredir devamını bekliyordum.

Edit : Kitapyurdunda yok, Eganba ve Babil’de 10 günde teslim :open_mouth:

3 Beğeni

Gece Kuşları görücüye çıktı.

ÜRÜN AÇIKLAMASI
Taht Oyunları’nın yazarı George R. R. Martin’den bir bilimkurgu destanı…

Kadim kültürler, geleceğin kentleri, uzaylılar, yeni dünyalar, eski yerküreler, yıldız çemberleri, hiçlik, bir olmak, korkular, aşklar, boşluk, yalnızlık, sevgi ve Tanrı…

George R. R. Martin, teknolojinin, kozmosun ve insan zihninin karanlık kuytularını araştıran altı klasik bilimkurgu öyküsü anlatıyor.İlk öyküde, keşif gemisi Gecekuşu gizemli bir ırkı incelemek için uzayın sınırlarına doğru yola çıkar. Geminin kaptanı, yolcularıyla sadece hologramı aracılığıyla konuşur. Akademisyenlerden oluşan yolcuların telepatı bir süre sonra tuhaf bir şeyler hisseder. Tehlikeli, dengesiz bir şey, yabancı bir varlık…

9 Beğeni

Martin’in Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri derlemesindeki Çölkralları öyküsünü teknik işçilik bakımından iyi bulmuştum. O hikâyeyi genişçe yayması (derlemedeki en uzun öyküydü) ve o yayılımın yan etkisi tempo düşüklüğü, sarkmaları ve sıkıcılaşmayı engelleme taktiklerini iyi kullanıyordu.

Bu kitabı da aynı adı taşıyan filmi sebebiyle roman sanıyordum; meğersem öykü derlemesiymiş. Toplam altı öyküden oluşuyor. Bakalım Martin yine ne oyunlar çevirtecek öykülerinde.

5 Beğeni

Kapakta güzel olmuş ama o üstteki iki satır yazıyı yazmayın işte mis gibi olurdu. Bakalım nasıl öyküler bizi bekliyor. Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri’de Çölkralları öyküsünü baya beğenmiştim bunlarda güzeldir inşallah. Çeviride iyi çıkar umarım. Birde fiyat ne olacak acaba. Yazarın adına göre fiyat çekerlerse 45-50 liste fiyatı olmaz inş.

3 Beğeni

İndirimsiz fiyatı 29 TL. İnternet siteleri daha uyguna verir. Şuan sitelerde satışa çıkmadığı için link atamadım

3 Beğeni

Normal fiyat abartılmamış :+1:t6::clap:t6:

4 Beğeni

Aynen abartı yok 388 sayfalık bir kitap

4 Beğeni

Çok güzel bi kapak tasarlanmış ama acaba hangi ileri zekalı George R. R. Martin adını bilemediğimizi düşünüp kapağın üzerine o yazıları yazmayı önerdi ve diğer aptallar bunu kabul etti. Hayır reklamdır yazdın ama dizi netflix değil syfy dizisi. Google’a dizinin/kitabın adını yazınca yazıyor google zaten syfy diye.

5 Beğeni

Ohhhhh beeeee. Son zamanlarda benim için en mutluluk verici kitap haberi bu oldu. Yıllardır Epsilon’a Martin’in başka bir kitabını basacak mısınız diye soruyorum çeşitli mecralardan. Zaman zaman evet basacagiz demelerine rağmen Vahşi Kartlar dışında herhangi bir kitabını basamadılar. Umarım bunun devamı gelir.

2 Beğeni

Netflix diziyi yeniden çekiyor.

3 Beğeni

Netflix yazıyor öyle arada ama asıl dizinin yapımcısı netflix değil syfy. Netflix orijinal yazma sebebi de amerika dışında sadece netflixde yayınlanacak olması. Aşağıdaki linkdeki videoyu da o yüzden izleyemiyorsunuz çünkü Türkiyede erişime kapatılmış bu sebeple.

3 Beğeni

Yıllardır beklediğim şey. Martin’in bilimkurgu yönü ülkemizde neredeyse hiç bilinmiyor ama çok güçlü eserleri var. Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri’ndeki Çölkralları öyküsü muazzamdı mesela.

Dex sevdiğim bir yayınevi değil ama gerçekten sadece şu kitap için bile sevebilirim artık. Nihayet Martin’den farklı şeyler okuyabileceğiz. Çok mutlu oldum.

5 Beğeni

Gece Kuşları Kitapyurdu’nda ön siparişe açılmış. İndirim oranı düşük biraz diğer sitelerde de satışa çıkmasını beklemek gerek.

Gece Kuşları (Kitapyurdu)(Ön Sipariş)

4 Beğeni

21.75 TL :wink:

5 Beğeni
4 Beğeni

Delidolu 2019 kataloğu yayınlanmış, ilk bakışta gözüme çarpanlar:

Grace Paley, “Ölü Dilde Bir Hayalperest”

Charlotte P. Gilman, “Sarı Duvar Kağıdı”

Doris Lessing “Argostaki Kanopus Arşivleri 5- Duygusal Ajanlar”

Diskdünya serisi yeni kitapları…

Dimitris Sotakis, “Romanyalıyı Yiyen Yamyam”

Son olarak linki bırakıp, kaçayım:

Delidolu 2019 katalog

4 Beğeni

Ben artık bu başlığa girdiğimde Oathbringer’ı görmek istiyorum :sob:

3 Beğeni

Ian Mcewan’ın Amsterdam’da Düello ve Düş Yolcusu kitapları Yapı Kredi Yayınları tarafından yeniden basıldı.

2 Beğeni

Sanırım ayrıntı bilimkurgu dizisinin yeni kitabı

16 Beğeni

Günün güzel haberi :+1:t6::clap:t6: Kapak tasarımları da çok güzel dizinin.

4 Beğeni