Yeniden Baskısı Yapılan/Yapılacak Kitaplar

Ya 1 nisan olduğunu görmeden okudum ve şu an kalbim kırıldı.

1 Beğeni

Belki ilgilenen vardır. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

4gündür cevap bekliyorum bana cevap vermediler. Daha önce bu konuda net cevap almış arkadaşlar varsa bilgilendirirse seviniirm :slight_smile:

1 Beğeni

Ramses ve Işık Taşı serilerini zevkle okumuştum. Bir arkadaşa verdim ve malum sonuç, geri gelmediler. Geçen arama yaptım ama baskıları tükenmiş. Bu serilerin yeniden basımına dair bilgisi olan var mı acaba?

İş bankası biyografi serisi için yayınevinden aldığım yanıt;

Öncelikle dizimize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Ben Biyografi Dizisi Editörü … … Gerçekten de dediğiniz gibi baskısı tükenmiş çok sayıda kitabımız var ve piyasada bu kitaplar için fahiş fiyatlar isteniyor. Yayınevi yönetimi, bu kitapların tekrar baskılarını yapmaya karar verdi. Belli bir program dahilinde ayda birer ikişer basacak. Ancak henüz program netleşmedi. Yani biraz daha sabır diliyorum

23 Beğeni

Ramses serisinin telifi kimdedir. Niye tekrar basilmaz. Forumda bu seriye sahip okumayan yollarim sana diyen arkadas varmidir…

1 Beğeni

Alfa Onbinlerin Dönüşü’nü yeni kapakla basmış.

image

4 Beğeni

Çok önemli değil elbette ama @alfakitap eski kapaklar çok güzeldi, değişiyorsa en azından yeniler eskilere göre daha güzel olmalıydı.

Bu arada henüz okumayanlar varsa Anabasis Onbinlerin Dönüşü kitabını okumanızı öneririm. Bugün bizim yaşadığımız bu topraklarda 2000 yıl önce yaşayanların anlatıldığı, coğrafyası, siyasi durumu, o dönemin devletlerinin anlatıldığı, o dönemin özellikle yunan inanç ve dini hakkında akıcı bir anlatımı var. Kitap iyi bir kurgu kitabıymış gibi okunuyor.

4 Beğeni

Yaptıkları Veritas dizisine uygun hale getirmişler kapağı ancak eski Anabasis kapağından daha iyi olmadığına kesinlikle katılıyorum. Bir kere bende ağır felsefe içeriğine sahip bir kitapmış intibası uyandırıyor bu kapaklar. Öyle olmadığını bilmesem Anabasis’i almaktan da uzaklaşırdım açıkcası.

1 Beğeni

Ortaçağ 4. cilt yeni baskıya gidiyor soran arkadaşlar vardı.

resim

3 Beğeni

Ayn Rand’ın kitaplarını basacaklarını doğruladı Pegasus Yayınları fakat ne zaman olacağı hakkında bir bilgi alamadım malesef.

1 Beğeni

Karanlık Cevher’i tekrar basmak İthaki’nin planları arasında denilmişti ama görünüşe daha çok bekleyeceğiz…

3 Beğeni

tenor

5 Beğeni

Çoktandır baskısı yoktu. Everest’ten Alfa’ya geçmiş.

https://www.alfakitap.com/Kitap/ernesto-guevara-nami-diger-che-paco-ignacio-taibo-ii-alfa-yayinlari/389178

4 Beğeni

Üniversitedeyken ufak ufak paramı paramı biriktirip almıştım. Sarı kapaklıydı hala durur 900 küsür sayfaydı galiba. Beğenmiştim.
9140543586354

3 Beğeni

Alfa yayınları Mitoloji Kitabı yayından kaldırıldı mı yeniden baskısı yapılacak mı bilginiz var mı ?

Kitabın baskısı bitmiş ama bazı sitelerde stokta görünüyor.

https://www.amazon.com.tr/Mitoloji-Kitabı-Ciltli-Kolektif/dp/605171779X

1 Beğeni

Serinin diğer kitapları 75 lira bunu iki katına çıkarmışlar. Nadirkitap da biri 250 lira yazmış :sweat_smile:

Baskısı bittiği için fiyatını arttırıyorlar, yeniden baskısı yapılırsa diğerlerinin fiyatına satılır :slight_smile: :krs:

1 Beğeni

Birgün şurayı açtığımda YKY Kasvetli Ev’in yeni baskısını yapıyor yazısını görmek nasip olsun amin.

1 Beğeni