Yeniden Baskısı Yapılan/Yapılacak Kitaplar


(biganes) #1

Merhaba. Böyle bir konu var mı bilmiyorum, varsa konu silinebilir. Malum, baskısı tükenen kitaplar sahaflarda fahiş fiyatlara satılıyor, normal okuyucular da onlardan geri kalmıyor bazen. Burada baskısı tükenen kitapların tekrardan baskıya girecek olanları haber verebiliriz. En azından almayı düşünen kişiler için karar aşaması oluşturabilir, birkaçını kurtarabiliriz belki :smiley:
Benim en son haberim olan kitap, İthaki’nin Işık Tanrısı kitabı. Sanırım bazı sitelerde yeniden stoklara girmiş.
Pegasus da 2019 içinde Ayn Rand baskısı yapacakmış sanırım, hangi kitapları olacak net bilgim yok ama.


(Alper) #2

İş Kültür Modern Klasikler serisinin uzun zamandır baskısı bulunmayan 30. kitabı. Virginia Woolf Bir yazarın günlüğü kitabının yeniden çevrildiği ve yeni baskısının geleceği Facebook sayfası üzerinden söylendi.

Ne zaman geleceği hakkında bilgi vermediler ama bekleyen arayan varsa serinin 30. kitabı yeniden basılacakmış.

Yapı Kredi tekrar baskıları için şöyle bir cevap vermişlerdi…

… ykypazarlama@ykykultur.com.tr e-posta adresinden bilgi alabilirsiniz. Tekrar baskı listelerimizin oluşmasında sizlerin istekleri son derece etkili…


(Hiçliğin bekçisi…) #3

Lanark Dört Kitaplık Bir Hayat

Kuzenimde inceleme fırsatı bulup merak ettiğim bir kitaptı. Son dönemde yeniden baskı yaptı. Adını duymamış olanlar için arka kapak yazısını da aşağıya iliştiriyorum efenim.

Kitap Açıklaması

İskoç yazar ve ressam Alasdair Gray’in öğrenciyken yazmaya başlayıp yaklaşık çeyrek asırlık bir çalışma sonucu 1981 yılında yayımladığı Lanark, fantazi edebiyatının sıradışı bir örneği. Birçok edebiyat eleştirmenine göre yirminci yüzyılın ikinci yarısında İskoçya’dan çıkan en önemli başyapıt. Gray’in edebi birikimini ve ustalığını konuşturduğu, zekice tekniklerle okuru sürekli şaşırttığı, tüketim toplumunu kıyasıya eleştirdiği, edebiyat dünyasıyla tatlı tatlı alay ettiği bu eğlenceli kitabı Türkçeye kazandırmaktan mutluyuz.


#4

Benim bildiğim an itibarı ile piyasada bulunmayan fakat yeni baskısı yapılacak olan kitaplar ;

Cixin Liu - Üç Cisim Problemi
Scott Lynch - Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler (Centilmen Piç #2)
Ayn Rand - Atlas Silkindi


(Hüseyin gök) #5

Bugun gelen mesaj.

piyasada şuan normal kapaklısı 100-200 tl ye satılıyor ciltlisini söylemeye bile gerek yok. Abi merak ettiginiz kitapları messenger’dan yayınevlerine sorun illa cevap verirler ve üçkağıtçılara bu sayade para kaptırmayız.


#6

Sonunda çıkarıyorlar şu kitabı ne zamandır arıyordum.


(Fikir Gezegeni) #7

İş bankası kültür yayınları her türlü maile cevap veriyor. Ben de geçenlerde Üç Silahşörün devam kitabını sordum: “yayın listemizde bulunuyor, sırası gelince basacağız” dediler.


(biganes) #8

Aslında konuyu açma amacım da buydu biraz, ne kadar çok kişiye ulaşılsa o kadar iyi. Yani, sahafları bir yere kadar anlıyorum; dükkan işletiyorlar, satış yapıyorlar. Fiyatı yüksek koyar, anlarım ve almam. Ama sahaflara özenen insanlara ne oluyor, onu anlamıyorum işte. Yahu aldığın fiyata koy, hadi liste fiyatına koy yine sıkıntı değil. Orada burada görüyor, dayıyor 10 katı fiyat. Laf edince de herkes şu kadara koyuyor ben yine ucuz fiyatladım diyor bir de :smile:


(biganes) #9

Larry Niven’in İthaki’den çıkan Halka Dünya kitabını Panama Yayıncılık yeniden basmış. Çevirmenler aynı, değişmemiş.
https://www.kitapyurdu.com/kitap/halka-dunya/482012.html&manufacturer_id=9100