Yeniden Baskısı Yapılan/Yapılacak Kitaplar

Merhaba. Böyle bir konu var mı bilmiyorum, varsa konu silinebilir. Malum, baskısı tükenen kitaplar sahaflarda fahiş fiyatlara satılıyor, normal okuyucular da onlardan geri kalmıyor bazen. Burada baskısı tükenen kitapların tekrardan baskıya girecek olanları haber verebiliriz. En azından almayı düşünen kişiler için karar aşaması oluşturabilir, birkaçını kurtarabiliriz belki :smiley:
Benim en son haberim olan kitap, İthaki’nin Işık Tanrısı kitabı. Sanırım bazı sitelerde yeniden stoklara girmiş.
Pegasus da 2019 içinde Ayn Rand baskısı yapacakmış sanırım, hangi kitapları olacak net bilgim yok ama.

9 Beğeni

İş Kültür Modern Klasikler serisinin uzun zamandır baskısı bulunmayan 30. kitabı. Virginia Woolf Bir yazarın günlüğü kitabının yeniden çevrildiği ve yeni baskısının geleceği Facebook sayfası üzerinden söylendi.

Ne zaman geleceği hakkında bilgi vermediler ama bekleyen arayan varsa serinin 30. kitabı yeniden basılacakmış.

Yapı Kredi tekrar baskıları için şöyle bir cevap vermişlerdi…

… ykypazarlama@ykykultur.com.tr e-posta adresinden bilgi alabilirsiniz. Tekrar baskı listelerimizin oluşmasında sizlerin istekleri son derece etkili…

3 Beğeni

Lanark Dört Kitaplık Bir Hayat

Kuzenimde inceleme fırsatı bulup merak ettiğim bir kitaptı. Son dönemde yeniden baskı yaptı. Adını duymamış olanlar için arka kapak yazısını da aşağıya iliştiriyorum efenim.

Kitap Açıklaması

İskoç yazar ve ressam Alasdair Gray’in öğrenciyken yazmaya başlayıp yaklaşık çeyrek asırlık bir çalışma sonucu 1981 yılında yayımladığı Lanark, fantazi edebiyatının sıradışı bir örneği. Birçok edebiyat eleştirmenine göre yirminci yüzyılın ikinci yarısında İskoçya’dan çıkan en önemli başyapıt. Gray’in edebi birikimini ve ustalığını konuşturduğu, zekice tekniklerle okuru sürekli şaşırttığı, tüketim toplumunu kıyasıya eleştirdiği, edebiyat dünyasıyla tatlı tatlı alay ettiği bu eğlenceli kitabı Türkçeye kazandırmaktan mutluyuz.

6 Beğeni

Benim bildiğim an itibarı ile piyasada bulunmayan fakat yeni baskısı yapılacak olan kitaplar ;

Cixin Liu - Üç Cisim Problemi
Scott Lynch - Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler (Centilmen Piç #2)
Ayn Rand - Atlas Silkindi

3 Beğeni

Bugun gelen mesaj.

piyasada şuan normal kapaklısı 100-200 tl ye satılıyor ciltlisini söylemeye bile gerek yok. Abi merak ettiginiz kitapları messenger’dan yayınevlerine sorun illa cevap verirler ve üçkağıtçılara bu sayade para kaptırmayız.

6 Beğeni

Sonunda çıkarıyorlar şu kitabı ne zamandır arıyordum.

1 Beğeni

İş bankası kültür yayınları her türlü maile cevap veriyor. Ben de geçenlerde Üç Silahşörün devam kitabını sordum: “yayın listemizde bulunuyor, sırası gelince basacağız” dediler.

2 Beğeni

Aslında konuyu açma amacım da buydu biraz, ne kadar çok kişiye ulaşılsa o kadar iyi. Yani, sahafları bir yere kadar anlıyorum; dükkan işletiyorlar, satış yapıyorlar. Fiyatı yüksek koyar, anlarım ve almam. Ama sahaflara özenen insanlara ne oluyor, onu anlamıyorum işte. Yahu aldığın fiyata koy, hadi liste fiyatına koy yine sıkıntı değil. Orada burada görüyor, dayıyor 10 katı fiyat. Laf edince de herkes şu kadara koyuyor ben yine ucuz fiyatladım diyor bir de :smile:

1 Beğeni

Larry Niven’in İthaki’den çıkan Halka Dünya kitabını Panama Yayıncılık yeniden basmış. Çevirmenler aynı, değişmemiş.

Delta serisinden basılan Ömer Seyfettin Bütün Hikayeleri ve Delta’dan baskısı biten bir kaç kitap hakkında YKY 'nin verdiği bilgi. Benim gibi bekleyenler varsa diye bilgilendirmek için gelen yanıtı aşağıya ekliyorum…

YKY’den tekrar baskılar için ykypazarlama@ykykultur.com.tr e-posta adresine yazmanın daha önce YKY Facebook sayfasında yeni baskılar için etkili olduğu söylenmişti. Delta serisinden biten ve beklediğiniz kitap varsa sizde yazın arkadaşlar.

1 Beğeni

Kendi başlığında paylaşmıştım buradan da paylaşayaım: İlk iki kitabı İş Kültür Modern Klasikler serisinden çıkan John Dos Passos’un ABD üçlemesinin üçüncü kitabı bu seriden çıkmayacakmış. Yayın hakları başka yayıncıya geçtiğine göre ilk iki kitapta tekrar baskı yapmayacak diye anlıyorum mailden.

Diğer başlıkta yazmıştım buraya da yazayım…

Ellerinde olan bir kitabı basmadılar, 3 serilik bir kitabı Modern Klasikler serisi için de yayınladılar. İlk 2 kitap basıldı, 3. kitabı basana kadar telifini kaybettiler… Jose Saramago kitaplarınıda telif nedeniyle yeniden basamıyorlar, olabilir… basılan bir kitabın zaman içerisinde telifi başka yayın evine geçebilir ama 3 ciltlik bir serinin ilk 2 kitabını bas, 3 kitabı geciktir ve telifi kaybet…
İşte bu saçmalıktır. (Başka şeyler de söylenebilir ama “saçmalık” yeterli olur)

İthaki Yüzyılın Bilim kurgu öyküleri için eleştiriliyor ama az da olsa bir baskı yaptılar. İş bankası seriye dahil ettiği kitabın ilk 2 kitabını basıp 3. kitabını basmadı.

3 Beğeni

Bana da sorarsanız, İthaki’nin Yüzyılın En İyi Bilim Kurgu Öyküleri olayından daha büyük bir ayıp okuyucuya karşı. Tamam bari bir kere basarsın sonra telifi kaybedersin ama basmadan telifi kaybetmek üstüne de bu üçlemeyi bir seriye dahil etmiş olmak dediğiniz gibi saçmalık.

3 Beğeni

Glenn Meade’ nin Brandenburg ve Şeytanın Müridi kitapları basılacakmış. Kırmızı Kedi facebook sayfasına sordum.

Bekleyenler, soranlar vardı… Brandon Sanderson bazı kitaplarında yeni baskılar için Bandrol alınmış…

3 Beğeni

Daha bugun 100tlden fazlaya gördüm parlayan sözleri:-)

Son zamlar yansıdı mı bilmiyorum ama biten baskı etiket fiyatı 65 TL. Yansımamışsa yeni baskının etiket fiyatı 80 olur gibime geliyor.

Baskısı yapılmış, bekleyenlerin gözü aydın. :smiley:

1 Beğeni

Bekleyenlerin gözü aydın. :grinning:

3 Beğeni

images%20(12)

Shirley Jackson’un “Piyango ve Diğer Öyküler” kitabı yaz başında Siren Kitap’tan gelecekmiş. Benim gibi bekleyenlere duyurulur.

Kapak sadece başka bir baskıdır. Yayınevi’nin hangi kapağı kullanacağını bilmiyorum.

3 Beğeni