Yeniden Baskısı Yapılan/Yapılacak Kitaplar

Kargalar Meclisi ve Sahte Krallık kitaplarını sürekli erteleyip durmuştum sonra baskıları bulamadım,instagramda dolaşırken birden bu reklama rastladım çok sevindim :smiley:

“Herkesin gönlüne taht kuran Grisha evreni kitapları yepyeni ciltli ve iç kapak tasarımlı baskılarıyla sizlerle!
Okurlarımızın yoğun istediği üzerine Grishaverse kitapları şömizli, kenar boyalı ve Grisha özel sembolleri ile yeniden tasarlanan ciltleriyle özel edisyon olarak basılmıştır.Uygun fiyat seçeneği olarak karton kapak satışlarımız devam etmektedir.”

https://www.kitapsepeti.com/urun/listele/yayinevi/marti-yayinlari/10029?yazar=94330&sirala=1

8 Beğeni

tavsiye bir seri mi? goodreads puanları da iyi gözüküyor. ayrıca alttaki fotoğrafta yer alan kapaklar henüz satışta değil sanırım.

Alttaki ve üstteki fotoğraftakiler aynı kitaplar. Kitaplar ciltli ve şömizli. Alttakiler şömizi çıkarılmış hali.

1 Beğeni

Her iki seride Genç yetişkin türünde. Zaman sıralamasına uymak için önce Grisha üçlemesi okunmalı. Ama ikinci seriyi okuyucular daha çok seviyor. Ben özellikle de ilk serideki bir karakteri çok sevdiğimden seriye aşığım. Hatta şu an o karakterin kitabı da çıktı; Yara İzi Kralı. Ben iki seriyi de seviyorum. Dizisi de çıkacak. Tavsiye de ederim. Ama özellikle de ilk seriyi okurken muhteşem bir şey okuyacağım kafasıyla başlamayın. Sonra herkes ‘çok kötüydü’ yorumunu yapıyor. Çok kötü değil sadece hoş.

2 Beğeni

Merhaba :blush: Biraz yeniyim umarım yanlış yere yazmıyorumdur. Ben Yaşar Kemal kitaplarını okurken en son Ince Memed’i okumak istediğim için elimde şu an sadece Ince Memed 1 ve 2 var. Ama duyduğuma göre YKY kapak tasarımlarını değiştiriyormuş. Ince Memed kitap kapakları değişti mi ve değişecek mi bilgisi olan var mı? Yakın zamanda okuyamayacağım için 3 ve 4’ü almamıştım.

Aynı kapaklarla en yeni baskılar Şubat 2020 sonunda yapılmış, bu baskılar 1- 1,5 seneden önce bitmez.

En kötü ihtimalle kapaklar değişecek olsa bile bence en az 1,5 - 2 sene daha bu kapaklar ile bulunur kitaplar.

3 Beğeni

Herkese merhabalar, Ayn Rand’in kitaplarini yakin zamanda basacaklar mi, bir bilginiz var mi ?

1 Beğeni

Pegasus basacak tekrardan.

Teşekkürler cevap için. Belirli bir tarih var mı acaba ?

1 Beğeni

Yakın zamanda mı basacak bilmiyorum ama Pegasus’un basacağı söyleniyor.

Hep söylendi ama net tarih yok. Bi ertelendi olayı da duydum ama hiç emin değilim. Pegasus yayınevine İnstagramdan sorarsanız dönüş yapıyorlar.

Ya 1 nisan olduğunu görmeden okudum ve şu an kalbim kırıldı.

1 Beğeni

Belki ilgilenen vardır. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

4gündür cevap bekliyorum bana cevap vermediler. Daha önce bu konuda net cevap almış arkadaşlar varsa bilgilendirirse seviniirm :slight_smile:

1 Beğeni

Ramses ve Işık Taşı serilerini zevkle okumuştum. Bir arkadaşa verdim ve malum sonuç, geri gelmediler. Geçen arama yaptım ama baskıları tükenmiş. Bu serilerin yeniden basımına dair bilgisi olan var mı acaba?

İş bankası biyografi serisi için yayınevinden aldığım yanıt;

Öncelikle dizimize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Ben Biyografi Dizisi Editörü … … Gerçekten de dediğiniz gibi baskısı tükenmiş çok sayıda kitabımız var ve piyasada bu kitaplar için fahiş fiyatlar isteniyor. Yayınevi yönetimi, bu kitapların tekrar baskılarını yapmaya karar verdi. Belli bir program dahilinde ayda birer ikişer basacak. Ancak henüz program netleşmedi. Yani biraz daha sabır diliyorum

24 Beğeni

Ramses serisinin telifi kimdedir. Niye tekrar basilmaz. Forumda bu seriye sahip okumayan yollarim sana diyen arkadas varmidir…

4 Beğeni

Alfa Onbinlerin Dönüşü’nü yeni kapakla basmış.

image

4 Beğeni

Çok önemli değil elbette ama @alfakitap eski kapaklar çok güzeldi, değişiyorsa en azından yeniler eskilere göre daha güzel olmalıydı.

Bu arada henüz okumayanlar varsa Anabasis Onbinlerin Dönüşü kitabını okumanızı öneririm. Bugün bizim yaşadığımız bu topraklarda 2000 yıl önce yaşayanların anlatıldığı, coğrafyası, siyasi durumu, o dönemin devletlerinin anlatıldığı, o dönemin özellikle yunan inanç ve dini hakkında akıcı bir anlatımı var. Kitap iyi bir kurgu kitabıymış gibi okunuyor.

5 Beğeni

Yaptıkları Veritas dizisine uygun hale getirmişler kapağı ancak eski Anabasis kapağından daha iyi olmadığına kesinlikle katılıyorum. Bir kere bende ağır felsefe içeriğine sahip bir kitapmış intibası uyandırıyor bu kapaklar. Öyle olmadığını bilmesem Anabasis’i almaktan da uzaklaşırdım açıkcası.

1 Beğeni